..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bir klasik herkesin okumu olmay istedii ancak kimsenin okumay istemedii eserdir. -Mark Twain
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Glmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci

15 Ekim 2022
Bunlar Sayn Bakanmzn Satyorummm  
Ahmet Zeytinci
Mzayede henz balamam olmasna ramen, salon tklm tklm doldurulmutu kadn ve erkek izleyiciler tarafndan... 1900 l yllarn banda sper g olan ibilmanya lkesinin o zaman ki bakanlar Muhraf Zimkurtun kulland eyalar ak artrma yoluyla ilgilenenlere satlacakt...

:CEI:
Mzayede henz balamam olmasna ramen, salon tklm tklm doldurulmutu kadn ve erkek izleyiciler tarafndan... 1900 l yllarn banda sper g olan ibilmanya lkesinin o zaman ki bakanlar Muhraf Zimkurtun kulland eyalar ak artrma yoluyla ilgilenenlere satlacakt...

Fsldamalar alp ban giderken. nsanlar mzayedenin balamasn sabrszlkla bekliyorlard... Ortam bunaltc ve scakt. Havalandrmalar almasna ramen, beklemek skcyd...

Bir an da sessizlik ortal kaplad...

Tak tak tak tak tak ve de tak tak hatta yine tak tak tak... Bitmez bu tak taklar...

- Sayn bayanlar baylar gemi dnemlerde lkemize byk hizmetlerde bulunmu, deerli bakanmz merhum Muhraf Zimkurtun gemite kulland eyalar burada ak artrma yoluyla sizler sunup satn yapacaz. Umarm ki bu gzel eyalar deerlerini bilen birilerinin elinde kalr.

- Tak tak tak tak tak tak! Sayn konuklar size ilk sunacamz rn deerli ve de ok nemli hatta ok da kymetli bakanmzn o yllarda kullanm olduu bir mendili grlerinize, ilginize sunuyorum. Ayrca bu mendilde sayn pek bir muhterem ve de deerli bakanmzn az miktarda burun ifrazat da kurumu bir ekilde bulunmaktadr. Bunu da deerlendireceinizi mit ediyorum... Al fiyat olarak 100 ibilmanya Lirasdr deeri artrmalarnz bekleriz...

Arka sralardan birisi...

- 120 Liraya alrm...

Bir bakas...

- Benden 140...

Bir dieri...

- Ben de varm 160 olsun...

Deiik biri bu da...

- Benden de 200...

- Evettttt yok mu artran bu deerli paray. Para Sayn ve de pek bir muhterem, ok nemli bakanmzn mendili, hem de az miktarda burun ifrazat var. Alacak olan kim bilir ne kadar ansl sayar kendini... Yok mu artrannnnnn!

Bir Bayan ...

- Benden 250...

- Satyorummmmm yok mu artrannnn!

- Kaptrmam kimseye o mendili benden 300

- Satyorummmmm! Satyorummmmm!

- Ben brakmam bu paray 350 olsun bari...

- Evettttt dostlar 350 ok ucuza gidecek urada ki beyefendiye, yok mu bu deerli mendili almak isteyen ahm... pardon vatanda...

- O zaman ben de satyorummmm satyorummmmm satttmmmmm ve de!

Mzayede devam etmektedir...

- Deerli vatandalar imdi de sizlere Sayn, deerli hem de pek bir nemli bakanmz Muhraf Zimkurtun lkenin banda iken kulland oraplardan yedi tanesini, kokusu da stnde olmak zere ki Burun direklerinizi de szlatr kokusu. sizin grlerinize ve de ak artrmaya sunuyoruz. Bu deerli paralara umuyorum ki bir oklarnz sahip olmak isteyeceksinizdir... Al deeri olarak 500 ibilmanya Liras diyoruz. Yok mu artran?

- Benden 550 olsun bakanmzn kokulu oraplar hem de ne koku ki alrsam durur durur koklarm...

Bir Bakas...

- Benden 600 olsun benim olmal bakanmn kokulu oraplar...
- Ben de varm 650 olsun...

- Evet dostlar yok mu daha artran ok ucuza gidecek sayn, deerli, pek de bir muhterem hatta da nemli ondan te cengaver ve dahi yakkl bakanmzn bu eyas ucuza gitmesin.

- Benden 750 bakanmzn orab karr mym.

Deiik biri bu da...

- Olmaz olmaz 750 ok ucuz, benden 1000. olsun...

- Satyorummmmm satyorummmm yok mu artran?

- Saattttmmmmmmm bu deerli para u takm elbiseli beyefendiye gitti...

Mzayede son hzla devam etmektedir...

- Pek muhterem hanmlar beyler. imdi de hepinizin merakla bekledii, sahip olmak istedii en nemli parann ak artrma ile satn yapacaz. Evet, bu da sayn bakanmzn fanilas ve o zamanki donu... Al iin, be bin ibilmanya liras dndk, yok mu artran...

- Benden 5500..

- Benden 6000. Sayn bakanmzn donunu kimseye brakmam...

Bir bakas girer devreye...

- Ben de istiyorum o donu, benden 6500...

te tam burada ilerinden biri ayaa kalkt ve mzayede kilere dnerek...

- Sizler ne yapyorsunuz yahu! Ne yapyorsunuz! Yz seneden fazla bir zaman nce lm bir adamn o tarihte kulland eyalara dnya kadar para verip alyorsunuz. Aldnz diyelim, ne iinize yarayacak, onun mendili, oraplar donu? Koklayp koklayp anlarnz m tazeleyeceksiniz? Gidin iinize yahu! Gidin, paralarnza yazk. evrenizde muhta bir sr insan var onlara yardm edin. Bakannz byle daha mutlu olur... nann buna...

Salonda buz gibi bir hava eser...

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn glmece (mizah) kmesinde bulunan dier yazlar...
Tam Aday Olacakken Direkten Dndk
Gk Bile kmad
Maamla Tansak m
tl Muhabbetler
Dn Dernek
On Yz Milyon Bin Lira
Alooo Kime Diyorum Ben
letiim Fakltesinin Bahesinde
Lzumsuz ler Genel Mdrl - 1 -
Asarmmm

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Karnca Kararnca
Ay Em Ef Biraderler
Biri Baharat m Dedi
Gzel Bir nsan Patates Kzartmas ve Gazoz
ay Kaklar
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maan Soruyorum Sylemiyor
Limited irket Orta Bile Deiliz Abi Ne Stratejik Orta
nsanlk in Kk Sizin in Byk Bir Adm
Serbest Meslek

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
lm Kolay Be Olum [iir]
Baharlar Geniler airlerin Yrei [iir]
Tembel Teneke Sen de [iir]
Ayrlal Tam On Sene Olmu [iir]
Zordur Brakp da Gitmek [iir]
Umudu oaltr Bahar [iir]
Emperyalizme Sesleni [iir]
Ta dem'e Gidersen Akrabayz Dostlarm [iir]
Yine de Kt Saylmaz Gnlerimiz [iir]
- Kar - [iir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da balayp devam eden bir hayat. lk ortaokul, lise ve iki yllk bir niversite deneyimi, ticaret hayat Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dii biri erkek aslan olmak zere hayat mutlu bir ekilde akp gidiyor. Biraz iir, biraz yk ve denemelerin scaklnda. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Ahmet Zeytinci, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.