..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir þey insan kadar yükselemez ve alçalamaz. -Hölderlin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci

15 Ekim 2022
Bunlar Sayýn Baþkanýmýzýn Satýyorummm  
Ahmet Zeytinci
Müzayede henüz baþlamamýþ olmasýna raðmen, salon týklým týklým doldurulmuþtu kadýn ve erkek izleyiciler tarafýndan... 1900 lü yýllarýn baþýnda süper güç olan Çibilmanya Ülkesinin o zaman ki baþkanlarý Muhraf Zimkurt’un kullandýðý eþyalar açýk artýrma yoluyla ilgilenenlere satýlacaktý...

:EGB:
Müzayede henüz baþlamamýþ olmasýna raðmen, salon týklým týklým doldurulmuþtu kadýn ve erkek izleyiciler tarafýndan... 1900 lü yýllarýn baþýnda süper güç olan Çibilmanya Ülkesinin o zaman ki baþkanlarý Muhraf Zimkurt’un kullandýðý eþyalar açýk artýrma yoluyla ilgilenenlere satýlacaktý...

Fýsýldaþmalar alýp baþýný giderken. Ýnsanlar müzayedenin baþlamasýný sabýrsýzlýkla bekliyorlardý... Ortam bunaltýcý ve sýcaktý. Havalandýrmalar çalýþmasýna raðmen, beklemek sýkýcýydý...

Bir an da sessizlik ortalýðý kapladý...

Tak tak tak tak tak ve de tak tak hatta yine tak tak tak... Bitmez bu tak taklar...

- Sayýn bayanlar baylar geçmiþ dönemlerde ülkemize büyük hizmetlerde bulunmuþ, deðerli baþkanýmýz merhum Muhraf Zimkurt’un geçmiþte kullandýðý eþyalarý burada açýk artýrma yoluyla sizler sunup satýþýný yapacaðýz. Umarým ki bu güzel eþyalar deðerlerini bilen birilerinin elinde kalýr.

- Tak tak tak tak tak tak! Sayýn konuklar size ilk sunacaðýmýz ürün deðerli ve de çok önemli hatta çok da kýymetli baþkanýmýzýn o yýllarda kullanmýþ olduðu bir mendili görüþlerinize, ilginize sunuyorum. Ayrýca bu mendilde sayýn pek bir muhterem ve de deðerli baþkanýmýzýn az miktarda burun ifrazatý da kurumuþ bir þekilde bulunmaktadýr. Bunu da deðerlendireceðinizi ümit ediyorum... Açýlýþ fiyatý olarak 100 Çibilmanya Lirasýdýr deðeri artýrmalarýnýzý bekleriz...

Arka sýralardan birisi...

- 120 Liraya alýrým...

Bir baþkasý...

- Benden 140...

Bir diðeri...

- Ben de varým 160 olsun...

Deðiþik biri bu da...

- Benden de 200...

- Evettttt yok mu artýran bu deðerli parçayý. Parça Sayýn ve de pek bir muhterem, çok önemli baþkanýmýzýn mendili, hem de az miktarda burun ifrazatý var. Alacak olan kim bilir ne kadar þanslý sayar kendini... Yok mu artýrannnnnn!

Bir Bayan ...

- Benden 250...

- Satýyorummmmm yok mu artýrannnn!

- Kaptýrmam kimseye o mendili benden 300

- Satýyorummmmm! Satýyorummmmm!

- Ben býrakmam bu parçayý 350 olsun bari...

- Evettttt dostlar 350 çok ucuza gidecek þurada ki beyefendiye, yok mu bu deðerli mendili almak isteyen ahm... pardon vatandaþ...

- O zaman ben de satýyorummmm satýyorummmmm satttýmmmmm ve de!

Müzayede devam etmektedir...

- Deðerli vatandaþlar þimdi de sizlere Sayýn, deðerli hem de pek bir önemli baþkanýmýz Muhraf Zimkurt’un ülkenin baþýnda iken kullandýðý çoraplardan yedi tanesini, kokusu da üstünde olmak üzere ki ’’Burun direklerinizi de sýzlatýr kokusu.’’ sizin görüþlerinize ve de açýk artýrmaya sunuyoruz. Bu deðerli parçalara umuyorum ki bir çoklarýnýz sahip olmak isteyeceksinizdir... Açýlýþ deðeri olarak 500 Çibilmanya Lirasý diyoruz. Yok mu artýran?

- Benden 550 olsun baþkanýmýzýn kokulu çoraplarý hem de ne koku ki alýrsam durur durur koklarým...

Bir Baþkasý...

- Benden 600 olsun benim olmalý baþkanýmýn kokulu çoraplarý...
- Ben de varým 650 olsun...

- Evet dostlar yok mu daha artýran çok ucuza gidecek sayýn, deðerli, pek de bir muhterem hatta da önemli ondan öte cengaver ve dahi yakýþýklý baþkanýmýzýn bu eþyasý ucuza gitmesin.

- Benden 750 baþkanýmýzýn çorabý kaçýrýr mýyým.

Deðiþik biri bu da...

- Olmaz olmaz 750 çok ucuz, benden 1000. olsun...

- Satýyorummmmm satýyorummmm yok mu artýran?

- Saattttýmmmmmmm bu deðerli parça þu takým elbiseli beyefendiye gitti...

Müzayede son hýzla devam etmektedir...

- Pek muhterem hanýmlar beyler. Þimdi de hepinizin merakla beklediði, sahip olmak istediði en önemli parçanýn açýk artýrma ile satýþýný yapacaðýz. Evet, bu da sayýn baþkanýmýzýn fanilasý ve o zamanki donu... Açýlýþ için, beþ bin Çibilmanya lirasý düþündük, yok mu artýran...

- Benden 5500..

- Benden 6000. Sayýn baþkanýmýzýn donunu kimseye býrakmam...

Bir baþkasý girer devreye...

- Ben de istiyorum o donu, benden 6500...

Ýþte tam burada içlerinden biri ayaða kalktý ve müzayede kilere dönerek...

- Sizler ne yapýyorsunuz yahu! Ne yapýyorsunuz! Yüz seneden fazla bir zaman önce ölmüþ bir adamýn o tarihte kullandýðý eþyalara dünya kadar para verip alýyorsunuz. Aldýnýz diyelim, ne iþinize yarayacak, onun mendili, çoraplarý donu? Koklayýp koklayýp anýlarýnýzý mý tazeleyeceksiniz? Gidin iþinize yahu! Gidin, paralarýnýza yazýk. Çevrenizde muhtaç bir sürü insan var onlara yardým edin. Baþkanýnýz böyle daha mutlu olur... Ýnanýn buna...

Salonda buz gibi bir hava eser...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn gülmece (mizah) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Onunla Çok Güzel Günlerimiz Geçti
Gece Kuþu
Kitaplarýmý Ararken
Rüyama Giren Kuruþlar
Patlýcan Oturtma
Nasýl Kaybettik
Eþek Þakasýnýn da Bir Ýki Týk Fazlasý
Ayný Numara
Çisil Haným ve Topçular
Ütülüp Ütülüp Durduk

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yedi Paket Birinci
Bir Ýki Gazete
Ay Em Ef Biraderler
Karýnca Kararýnca
Biri Baharat mý Dedi
Çay Kaþýklarý
Güzel Bir Ýnsan Patates Kýzartmasý ve Gazoz
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maaþýný Soruyorum Söylemiyor
Limited Þirket Ortaðý Bile Deðiliz Abi Ne Stratejik Ortaðý

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Bir Papatyaya [Þiir]
Ýyi Misiniz [Þiir]
Bu Kadar mý [Þiir]
Hamdi ile Ýyi Arkadaþtýk [Þiir]
Ben Uyurken Oldu Bunlar [Þiir]
Gökyüzü [Þiir]
Belasýný Arayan Þair [Þiir]
9. 15 Þemsiyesi [Þiir]
Ölüm Kolay Be Oðlum [Þiir]
Yaþadýklarýmý Yazdým Sadece - 1 - [Þiir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da baþlayýp devam eden bir hayat. Ýlk ortaokul, lise ve iki yýllýk bir üniversite deneyimi, ticaret hayatý Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri diþi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir þekilde akýp gidiyor. Biraz þiir, biraz öykü ve denemelerin sýcaklýðýnda. . .

Etkilendiði Yazarlar:
Nazým Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Ahmet Zeytinci, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.