..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Değişim dışında hiçbir şey sürekli değildir. -Heraklitos
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
13 Mart 2023
Ütülü Muhabbetler  
Ahmet Zeytinci
Mahalle aralarında tahtadan potalar, şakır şakır basket oynuyoruz bizler, Beyaz Gölgenin verdiği gazla. Tabi bu arada Atatürk Spor Salonunda da şakır şakır basket maçlarına gidiyoruz, bizimkilerle Amerikalıların birlikte yaptığı maçları hayranlıkla izliyoruz. Okulda da bir sürü uzun boylu arkadaş var, teneffüslerde şakır şakır basket oynuyorlar. Biz durur muyuz, biz de oynuyoruz, oynamaya çalışıyoruz. Boyumuz kısa ama, hırsımız tavan yapmış durumda. Benim boyumda ya da benden bir iki santim uzun olan arkadaşım potaya elini değiyor. Ben de zıplıyorum 1. 70 boy ile ama ramak kalıyor. Bir şeyler yapıp bacak kaslarımı kuvvetlendirmem lazım.


:DG:
Kafa ütüleme muhabbeti değil tabi ki bu ütü muhabbetleri başka... Daha ortaokul zamanlarındayız. Fişek gibi, zıpkın gibi delikanlı adayları arasında bizim adımız da listede geçiyor. Buluğa çoktan girdik de biraz daha ilerilere nasıl gideriz onun hesaplarını yapıyoruz...Televizyonlar daha o zaman tek kanallı. Aslan gibi TRT'miz var. Televizyonlarda bir iki uyduruk kaydırık, yan yattı çamura battı türünden yerli dizi, sonrasında bir dolu Sam Amca ve avenelerinin, bize yüklü dolarlar karşılığı kaktırdıkları diziler... Tatlı Cadı, Komiser Kolombo, Flamingo Yolu, Görevimiz Tehlike, Beyaz Gölge vs. Adı akılımıza gelmeyen bir dolu dizi...Mahalle aralarında tahtadan potalar, şakır şakır basket oynuyoruz bizler, Beyaz Gölgenin verdiği gazla. Tabi bu arada Atatürk Spor Salonunda da şakır şakır basket maçlarına gidiyoruz, bizimkilerle Amerikalıların birlikte yaptığı maçları hayranlıkla izliyoruz. Okulda da bir sürü uzun boylu arkadaş var, teneffüslerde şakır şakır basket oynuyorlar. Biz durur muyuz, biz de oynuyoruz, oynamaya çalışıyoruz. Boyumuz kısa ama, hırsımız tavan yapmış durumda. Benim boyumda ya da benden bir iki santim uzun olan arkadaşım potaya elini değiyor. Ben de zıplıyorum 1. 70 boy ile ama ramak kalıyor. Bir şeyler yapıp bacak kaslarımı kuvvetlendirmem lazım.Annemin eski bir ütüsü var. Ağır mı ağır, hantal mı hantal, kullanmıyor da... Hemen alırsın onu Ahmet, ayaklarına takarsın, bacak kaslarını kuvvetlendirmeye çalışırsın. Yaptığım bu. ''Adım Hıdır elimden gelen budur.'' şimdilik. Sırayla bir sağ ayağıma, bir sol ayağıma takıyorum ütü biraderi, sonrada dakika tutuyorum. Ağır mı ağır. Önce on beş yirmi saniye derken her geçen gün süreyi artırıyorum. Ertesi gün yarım dakika tutuyorum. Daha ertesi gün 45 saniye tutuyorum. O arada potaya değme denemelerim son hızla devam ediyor.Çok uzun zaman devam etti bu ütü ile olan teşrik-i mesaim. Sonuç ne, merak ettiniz değil mi? Yine değemedim o potaya elimi bir türlü... Bir müddet sonrada zaten baktım değemiyorum, ütü ile olan aşkımız THE END oldu, son buldu... Şimdilerde zaten o yaşlardaki kilomdan en az yirmi fazlam var, zayıflayayım bakayım da belki denerim yine, o da zor.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gıkı Bile Çıkmadı
Düğün Dernek
Maaşımla Taşınsak mı
Bunlar Sayın Başkanımızın Satıyorummm
Alooo Kime Diyorum Ben
İletişim Fakültesinin Bahçesinde
Asarımmm
Lüzumsuz İşler Genel Müdürlüğü - 1 -
Yakın Arkadaşız Hem de Çok Yakın
Dış Mihraktan Biriyle Röportaj

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Karınca Kararınca
Ay Em Ef Biraderler
Biri Baharat mı Dedi
Güzel Bir İnsan Patates Kızartması ve Gazoz
Çay Kaşıkları
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Limited Şirket Ortağı Bile Değiliz Abi Ne Stratejik Ortağı
İnsanlık İçin Küçük Sizin İçin Büyük Bir Adım
Serbest Meslek

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Umudu Çoğaltır Bahar [Şiir]
Zordur Bırakıp da Gitmek [Şiir]
Her Gün Ağlıyorum [Şiir]
Ayrılalı Tam On Sene Olmuş [Şiir]
Yıka Tüm Benliğini Ruh Dediğin Aynada [Şiir]
Tembel Teneke Sen de [Şiir]
- Kar - [Şiir]
Burası Karadeniz [Şiir]
Emperyalizme Sesleniş [Şiir]
Ta Âdem'e Gidersen Akrabayız Dostlarım [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Ahmet Zeytinci, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.