..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Uygarlk, gereksiz gereksinimlerin, sonsuz sayda artmasdr -Mark Twain
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Korku Roman > sa Kantarc

31 Temmuz 2023
yi Kzlar Ak Olur 2  
sa Kantarc
dostluk...

:GJG:
KNC BLM

Gece ge yatmt Nur, at katnda film izleyip iki bira imiti, babasnn biralarndan, huzur hissetmiti, mutluluk, ivi gibi, len oldu kalkmad, beton ivisi gibi berbat hissediyordu, ancak leden sonra 3de uyand Ama yataktan kmak istemiyordu can. Ayla, ylan gibi girdi odaya, yeil gzl, uzun siyah sal, at gibi bir kzd, boyu 1.80 di, capcanl, neeli, her zaman grltl konuan, bol bol kahkaha atan bir kzd, yaam enerjisi hibir olumsuzluktan etkilenmezdi sanki, her zaman dinamikti, adeta alev saard enerjisi, Nurun ondan en ok sevdii buydu, candan biriydi, gerekirse dostu iin lrd Ayla, yle derdi, Nur glmseyerek ona bakar, inanmaz, aktrmaz, byle gnl veren bir dostu olduu iin sevinirdi, zor durumlarda belki de Ayla kaar giderdi. Nur onunla ba kurmaktan, ona her an ulaabileceini bilmekten, ona iini dkebilmektenbu dostluktan memnundu. Bu ikisi birbirini sevgili gibi nemserdi.
kisi de 15 yandayd. ocukluklar beraber gemiti, Aylann oturduu villa ormann dier yakasndayd, hacizden arazi, ev satlmt. Babas temerrde dmt.
Ayla, onun ba ucuna geldi, ban okad, yanan.
Kalk dostum, akam olacak. Gn bitmeden bir eyler yapalm.
Yant alamad, yalakla balad: Yanaktan srd, bir tokat att: Nerde hareket orada bereket.
Nur, kfr etti ele.
ekil git; kaybol! Rahat brak beni!
Ayla gld, uykuna balatma! dedi, kfr etti,
Sustu, Nur gzn ap ona bakt, uykusu kamt.
Esrar getirdim. Ayrca eroin de var.
yi bok yaptn, biraz daha bar da annem duysun.
Ayla gld.
Kalkt, aralk brakt kapy rtp yataa geldi, ikisi de bada kurmu yan yana oturuyordu. Nur, gzlerindeki apaklar temizliyordu, kant olmutu.
Bu yaz esrara balamlard ve bir kez eroin kullanmlard. Srf merak ve genliin verdii dinamizm, nee ve delilikten, can skntsndan, u hep filmlerden bildikleri eyler. Ama bu i korkutucu gelmiti Nura. Bir kez kullanm, grmt eroini, gerek yoktu, bu iin lmcl eye, bir korku koridoruna, bamlla, yani dierlerini sevdiklerini de girdap gibi okyanusun ya da hayatn en karanlk en cehennem derinlerine srklemesinden d patlyordu, deer verdii eyleri kaybetmek korkusu, uyuturucuyla bir eytana dnmek korkusu tam olarak yoldan kmak ve toparlayamamak. Geri dnsz bir yola girdin mi kamazsn. Byle dnd.
O boklar kullanmayalm. dedi Nur.
Ben kullanrm, sen kullanma o zaman.
Sen de kullanma.
Nur, tuvalete gitti, elini yzn ykamak iin.
Annenle konuaym dedi Ayla, odadan kt, onun kna bir amar att. Nur ona kfr etti, orasna dokunulmasndan hi holanmazd. Ayla da onu sinir etmek iin dokunurdu.
Nur yle dnd: Bu salak beni sonunda uyuturucu bamls yapacak, kullanmakta srar ederse sileceim bu mal hayatmdan.
Mallar ver?
Neden?
Tuvalete atacam.
Ben atarm.
Seni dverim bak!
Ayla gld ve gitti.
amatal bir zamanda esrarla balad, sonra eroin.
Bu i ok cann skyordu Nurun, kendini sulu hissediyordu, birini ldrm gibi, ailesinin uyuturucu konusundaki dncelerini hatrlaynca onlara ihanet etmi gibi hissediyordu kendini.
Evin temizliki kadn banyoyu temizliyordu, Nur onu bekliyordu, az iim kald diyordu kadn ama ii bir trl bitmiyordu, du alacakt Nur, bir ara ba kahraman bu temizliki kadn olan roman yazmaya vermiti kendini, nk bu kadnn hayatta kalma azmine, drtlerine ve byk mcadelesine hayran kalmt, srekli kaybetmeye oynad halde nasl kahkahalar atabilir, nasl morali dzgn uyanabilir, berdu kocasna, dayak atan kocasna nasl dayanabilir, ok tuhaf geliyordu kadnn mcadele tr, aclar karsnda verdii tepkileri, her gn bir ikenceydi, sk sk dayak yerdi, kocas almazd, paray elinden alrd, ve kadn drt ufak ocua bakard, Aye hep dertle dolu biridir; ama hayatn neeli bir filmmi gibi anlatr, Nura garip gelen bu,
Nur, kadnn annesiyle sohbetini dinledii bir gn
bir fikir uyanmt iinde; srekli ac ektirilen, srndrlen bu kadnn hayattan ve insanlardan alacak intikam varken neden almaz ki? Niye tekilerin yaptklar yanna kr kalsn ki. Onun almay bilmedii nefis, krmz dikenli balyoz gibi bir intikam vard, kafas basmyordu herhalde, ok iyi kalpli biriydi herhalde, ok salakt belki de, ama salaa da benzemiyordu, ocuklar bysn, onun anasn belleyeceim diyordu glerek, sk sk derdi bunu, ha, bir bildii var, salak deil bu kadnyi insanlarn almay bilmedikleri ya da bir ekilde hi almadklar intikam birileri almal, birileri ah ekip durmamal, bir patlama olmal, bir byk patlama, dev bir intikam, yle sakinlik, bilgelik, sabr bo i, kana kan, die di, onlar yaptklarn pahalya demeli, bu ii teki dnyaya brakmak zalimlik, bu ii, ektirdiklerionlar Allaha havale etmek byk gnah, onlarn yakasna yapmal, onlar ldrmekten beter etmeli. Yumuak insanlar, iyi insanlar ezerler, smrrler, dnyaya bu kadar iyi insan fazla. nsan sinirleniyor, insan o kiileri paralamak istiyor, insan o ezilen kiiler iin bir dnya sava balatmak istiyor, insan yaplan hakszlklar sindiremiyor, insann yrei, ruhu acyor. Birileri o madurlarn, ezilenlerin szcs, savas, gerillas olmal, kan gvdeyi gtrmeli, o insanlarn parampara edilmesi art. u temizliki kadnn sknet dolu baklar, hzl elleri, byk glmsemesi, bir sr eyi gerekten insanda olaanst bir evren, bir by uyandryor. Hrsland Nur, kendini temizliki olarak hayal etmeye balad, roman byle geliiyordu. Aye demiti, bir uygulama var, cep telefonunda bir yere basnca polis basan kadnn tehlikede olduunu anlyor; ama k hzyla gelmiyorlar, gelemiyorlar,

ha, acktm, urada et dner yiyek yle gidek diye dnyor polis, bir ii kyor, baka ii kyor, uyuuk, tembel, iman, o an kadn ldrlecek, bu uurla bakmyor olaya, Aye diyor ki, polis gelene kadar i i yer beni, ama bir gn ok pis eyler olacak; mutfakta, salonda, evin her yerinde baz eyler brakyor, mesela mutfakta zel, sert bir tava hep bekliyor, bir eki, bir keser,
Ya hanm bu keserin ii ne mutfakta?
Ceviz kracaktm da tatl iin.
Demir testeresi duruyor banyoda.
Hanm, kafam gzel, bundan yanl grm olabilirim, banyoda sanki demir testeresi grdm?
Ha, o mu, borunun boktan ucunu kesecektim de.
Baka bir gn; hanm benim teneke kl tablas nerede? Deli oldum amna koyduumun kl tablas nerde, tipini siktiim.
Attm onu; bir boka yaramaz eildi. Bak sana
Ne gzel yenisini aldm canmn ii, camdan.
Adam eline alyor kl tablasn; ok kaln taban var, adamn ban yarar bu.
Tabi yarar. Salamdr, sigara sndrmek iin ilahtr. Eilmez bklmez. Geenlerde o teneke kl tablasna bastm, yere dm, eildi bok. Ama cam eilmez.
Hanm sen olmasan ne yapardm diye balar yalakala, akm, bir tanem.
Mutfaktaki tava, adamn gz dner de saldrrsa kullanmak iin.
Banyodaki demir testeresi, cesedi paralara ayrmak iin, kemikleri sper keser demir testeresi.
Tavayla vurup baylnca mutfakta keser, kafasn patlatmak, onu ldrmek iin
Hanm bu tornavidann ii ne yatak odamzda, yastn altnda?
Ha, gardropta bir vida ktyd da sktrmak iin, deli etti beni.
Adam dnyor, korkuyor, hep bir yerlerde baz aletler.
Beni ldrecek mi yoksa?
Hanm senin beni seviyon mu?
ocuklarmn babasnn, kadn kocasn sevmez mi? Sen evimin direisin hayatm.
Yam balm der, ertesi gn bir kamyon dayak atar.
Byk bir tutarszlk, organize bir manyaklk var bir yerde.
Eeee bir gn ok kt eyler olacak, bir yerlere baklar, baltalar, satrlar saklasahakim karsna ktnda savc; tasarlayarak adam ldrmekten cezalandrlmasn isteyecek
mtalaasnda

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn korku roman kmesinde bulunan dier yazlar...
Kyl Kz Kezban
yi Kzlar Ak Olur 1
yi Kzlar Ak Olur 3
Kyl Kz Kezban 2
Kyl Kz Kezban 3
kyl Kz Kezban 4
Kz ve Ben

Yazarn roman ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Murat, Mevlt, Muzaffer ve sa
Kurtlar ve nsanlar
Silikon Kadn
Silikon Kadn 2
Kurtlar ve nsanlar 6
Kurtlar ve nsanlar 3
Kurtlar ve nsanlar 5
Kurtlar ve nsanlar 2
Kurtlar ve nsanlar 4

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Bir Kadnn Geliim Sreci [iir]
Gecenin Isl Ceplerinde Iyor Meral [iir]
Bir Kedi Bir Fikir Meme [iir]
Fahie [iir]
nk Delisin [iir]
Bir Kvlcm Seni Kurtarr [iir]
Onun Srtn Hayal Ediyorum [iir]
Sadk Bir At Gibi [iir]
Seni Sevmeye ve Onarmaya Geldim [iir]
afak Bir Ezgiyle Hatrlyorum Seni [iir]

sa Kantarc kimdir?

yazar

Etkilendii Yazarlar:
jack london

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | sa Kantarc, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.