..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
kzn rengini dnda, insann rengini iinde ara. -Mevln
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > likiler > Alp ahin

12 Mays 2024
Tanra Hera  
Alp ahin
Herkes tpk mitolojideki Hera gibi anne olamaz, olmamal da Sonularn tarih boyunca grdk, gryoruz ve greceiz de Geri kalan gerek anneler ve bencilliini aan kadnlarmz ise iyi ki var.

:IG:
Hatrlamadm saydaki bilmem kanc biram yudumlarken, yine karmda o kadn gryordum. Gzlerinin ii yine bana kar sevgisiz, gl sahte, dnceleri ise salt bencil Dardan sadece maskesini bilenler iin ise o tamamen bir iyilik melei, bense koca bir yobaz, biraz da yalnzlklar prensi.

Evvelden olsa ok kr ki; bana benzemeyen bir evladmz oldu derdim ama imdi bakyorum da ne yazk ki, ama ne yazk ki, tpk ona benzeyen bir kzmz olmu. Hayat alglay biimi, hal ve hareketleri ve tabi ki doyumsuzluu ayn annesi Halbuki anneler gn bugn Hemen hemen herkes ya kadnnn ya da annesinin anneler gnn kutluyor, ben ise deil artk onunla byle bir gn kutlamak, hibir ortak noktamz dahi olmasn istiyordum.

Fakat syleyemiyordum bu dncelerimi kimseye Nasl syleyebilirdim ki? Az biraz tlatsam hemen bir kznz var sizin, bari kzn iin sabret, daha ok kk, hepimizin inileri klar oluyor tarz konumalara maruz kalyordum. yi de ben siz deilim bu bir, o da sizin bildiiniz gibi biri deil bu da iki.

Bu yzden de onun her dncesizlii, her ani ve bencil karar, her zgrlk ad altnda ahlakszl ve aptall iin kalabildiim kadar sessiz kalyor ve her yeni gn; her geen gnden daha fazlasn ierek onu olabildiince eletirmemeye alyordum.

Niye? nk szler verilmiti bir kere Yeminler edilmiti. Bunlar baz deerleri ciddiye alan insanlar iin nemli eylerdir. Bu kararlar da ben vermitim. Haliyle ses karmadan paa paa sonularna da yine ben katlanmalydm. Darya kar belki pekala gl kalabilirken; ieride, onunla gsz, mutsuz ve her an arkadan hanerlenecekmiesine gvensiz hissetmeyi de kabullenmeliydim.

Srf ahsi istekleri olmadndan, olsa dahi mutluluun o olmadn n gremeyen, o nefret dolu gzleri bana bakarken, keke diyordum Keke daha ncesinde daha erken davransaydm da, hi anne olmasayd diyordum Keke deil bizim kzmz, onun kz Dnyaya gelmeseydi Hi bu kadar ilerlemeseydik Keke onun ya da benim bu yanl birliktelii direkt kesip atma ansmz olsayd diyordum Belki bu duam kabul olmutur paralel evrende Ya da zaman bir ekilde tersine akm ve doru zamanda doru kararlar verilmitir. nallah byle olmutur.

yle ya Ayb yok bu ilerin. Herkes tpk mitolojideki Hera gibi anne olamaz, olmamal da Sonularn tarih boyunca grdk, gryoruz ve greceiz de Geri kalan gerek anneler ve bencilliini aan kadnlarmz ise iyi ki var.

.Eletiriler & Yorumlar

:: Teekkrler
Gnderen: Alp ahin / , Trkiye
24 Mays 2024
Selamlar; denemelerim; gzlemleme, stne kurgu ve kendi yaam tecrbelerimin birlemesinden oluuyor. Bu yazdaki amacm da; birini ya da kadnlar ktlemek deil, aksine zaman denilen u kavram yenemediimiz iin baz fikir ve dncelerimin anlalmasn istemem... Dolaysyla Herkl deil de Zeus'un babas Kronos Hera ile kart cins olarak ebevynlik asndan benzeyebilir. Olaandr. Yorumunuz iin teekkrler.

:: yok yle yama!.
Gnderen: Tayyibe Atay / ,
17 Mays 2024
her erkek, sizin grdnz adan grmez kadnlar!.anlalan dilimiz yanm😀peki ama, her kadn Hera olamaz, bu kesin!.peki, her erkek Herkl olabilir mi a da her erkek baba olabilir mi! olamaz deil mi? kadnlarn annelii, babalarn baba gibi baba olmasna baldr bence!.aslnda, baba olmay hak etmeyene ocuk dourmayacaksn, he valla!.hak edene, hak ettiini balayacaksn!.ite bu kadarrr!..

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn likiler kmesinde bulunan dier yazlar...
Evlilik Kurumu
ekilememek
Amin Diyelim
Kalp...
Hereyime
Vicdan
Ne Fark Eder?
Achilles
yikimsin Bal Gzlm
Aile

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Gece Gndz
Uruna Nefes Alp Verdiim
Son syan
Kadersel Realite
Azmi Karamahmutolu
Zebur
Hakk ve Hak
yi Biri
Derya
Kum Saati 02: 00

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Hava, Kova [iir]
Ofis Hayvan [iir]
ngr [iir]
Vatan [iir]
Mslman [iir]
Seim [iir]
lahi Din [iir]
Smkdarolu [iir]
Dedeku [iir]
Yansma [iir]

Alp ahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendii Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Alp ahin, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.