..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gene gel gel gel. / Ne olursan ol. / ... / Umutsuzluk kapısı değil bu kapı. / Nasılsan öyle gel. -Mevlânâ
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - 21. YÜZYIL
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gecenin Islığı Ceplerinde Işıyor Meral
İsa Kantarcı
Şiir > Destan

Gecenin ıslığı ceplerinde ışıyor Meral atlar seninle koşuyor Meral bulutlar seninle koşuyor Meral kurtlar seninle koşuyor Meral Samsun dağlarında suların çağıltısı seninle canlı Meral Alaska’daki geyiklerin soluğu yolunu aydınlatıyor devam Meral Erzurum’daki gecenin ıslığı ceplerinde ışıyor Meral dünya kuruldu kurulalı en parlak yıldızlar alnında birikmiş Meral inandığın gibi devam sen kadınsın kadın ruhu bambaşka bir güce, güzelliğe

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > 21. YÜZYIL
 Otuzdört (34)  (Alp Şahin)

Yarın ilk ve ikinci derece kan bağım olanlar için kutlu, diğerleri için ise pekala sıradan ve kutsuz doğumumun 34. Yıldönümü.
 Tuvalet Kağıdıdaroğlu  (Alp Şahin)

Ya savaştığın kişi ya da değerlere liyakatla cevap verirsin... Ya da onun gibi olursun.
 Dede Çıplak  (Alp Şahin)

Hiç kuşkunuz olmasın. Endişelerinizi anlıyorum ve takipçisi olacağım.
 Feminizm  (Alp Şahin)

Kuzu aslana şunu dememeli, diyemez de… Beni avlamamayı öğreneceksin… Mümkün değil, genetiği o… Aslan da tilkiye beni kandırmamayı öğrenmelisin diyemez. Tilki bu…
 Dostlar Bayram Kutluyoruz Sansın  (Alp Şahin)

Ne Türklüğümüz kaldı, ne müslümanlığımız, ne neşemiz, ne özel günlerde yürüyüşümüz, ne adaletimiz, ne de özgür düşüncemiz..
 1 Mayıs, Uçan At ve Birtakım Değerler  (Alp Şahin)

1 Mayıs’ın hikaye ve tweetlerde bu kadar güzel kutlanılması gerçekten gözlerimi yaşatıyor… Hemen hemen herkes emekçinin yanında ha, öyle mi?
 Kılıçdaroğlu Y (I/a) Lanı  (Alp Şahin)

Din gibi temiz bir duygu, politika gibi kirli oyunlara alet edilemez. Din, ait olduğu yerde, temiz vicdan sahnesinde yaşanmalıdır diyor Atatürk.
 Feniks  (Alp Şahin)

Doğrudur, yanlıştır… Yine de böyle düşündüğüm için ben ve benzerlerim çokça eleştiriliyor, ya da susturuluyor. Emin olun… Takipçisi de olunmuyor… Zaman kötü, zaman artık çok daha zor.
 Zeuskız; Sosyal İkilem - Truman Show  (Aysun Güven)

Çünkü işin mutfağında bulunan, sosyal medya platformlarının doğumunda, yükselişinde bizzat katkısı olan insanlar tarafından içtenlikle yapılan itiraflar, sizde uyanıştan çok çocuklarınızla beraber tehdit altında olduğunuz hissi uyandıracak türden. Çünkü her biriniz onlar için müşterisiniz.
10 
 Neden Rusya? Neden Rusya Değil?  (Alp Şahin)

Rusya – Ukrayna gerginliğinde gördüğüm şeyler genelde hep benzer… Profil fotoğraflarına Ukrayna bayrağının eklenmesi, barışın önemini belirten özlü sözler ve sivil halkın yaşadığı zorlukların paylaşılması… Şahsen yapılanların hiçbirine karşı değilim fakat biraz da Rusya açısından bakalım mı?
11 
 Covid 19 Hakkında  (Alp Şahin)

Sene 2020… Aylardan Ocak… Yalan söylemeyeyim ama 14 Ocak falan. Muazzam bir grip yaşıyorum. Arka arkaya öksürüyorum, burnum olmuş ayrılık çeşmesi, kafa ise KKTC’ye selamlar olsun, tam bir zirvana…
12 
 Modern Külkedileri ve Meşhur Pabuçları  (Yûşa Irmak)

Hele hele, Külkedisinin sarayda çalışmaya başladığını, üstelik sunulan hizmetin eskisinden daha iyi olduğunu fark ettiğinde kendini daha da berbat hissediyor. Ara sıra duygulanıp cam pabucu okşuyor. Külkedisinin evlenmek isteyeceği gibi biri olsaydım diye hayıflanıp duruyor. Bu arada Külkedisi de aşktan zerre kadar anlamayacak şekilde işine kaptırmış kendini eşek gibi çalışıyor… Cam pabucun sunduğu hayatla gelecek prestiji ise öyle umurunda filan değil… Sarayda yetenekli bir yönetici olmak ona daha güvenli geliyor. Üstelik kazandığı paralarla kendine cici cici ayakkabılar alabilir nasıl olsa. Bütün zamanı saray içinde geçtiğinden orada yaşıyor; bir de prensle mi uğraşacak? o kadar işin gücün arasında… Özgür yani yalnız kalmayı istiyor ve masal burada pattadan bitiyor.
13 
 Corona İnsanları  (Alp Şahin)

Ellerini yıka. Efendim? Ellerini yıka ellerini...
14 
 Teknoloji,uygarlık ve Eşitsizlik  (Demet Yetiş)

“Uygarlıktaki her yeni ilerleme,aynı zamanda,eşitsizlik yolundaki yeni bir ilerlemedir.Uygarlıkla doğmuş olan toplumun kurduğu bütün kurumlar,ilk ereklerinin tersine dönerler”Jean Jacques Rousseau.
15 
 Bilim Nereye Gidiyor?  (Özcan Nevres)

Atom bombasının vahşetinden utanan Amerika, alternatif olarak, temiz bomba diye tanımladıkları Nötron bombasını gerçekleştirdiler. Bu bombalar sadece insanları öldürüyor. Binalara ise zarar vermiyor. Yeni bomba ne kadar temiz değil mi?
16 
 21. Yüzyıl Savaşlarının Nedeni Su Olabilir Mi?1. Bölüm  (nalan gök)

Pekii bu ülkeler bu kadar pervasız tutum takınırken sırtlarını nereye dayıyorlar, kimlerden destek alıyorlar acaba?
17 
 - Açıklanmayan Tek Şey Aşk – Diyor Cemal Süreya...  (Tuğba Ece)

Bazı erkeklerin fay hatlarında kırılan kadınlar Bazı erkeklere uçuş izni vermez kimi zaman..
18 
 Üstü Kapatılmamış Eğitim Rögarları  (ÖZAY ÜNSAL)

Bir kısafilm çekelim ve halimizi seyreylesin cümlealem. Daha sonra da öyle hayal edelim ki dünya YouTube olsun ve bizim bu kötü videomuz birilerinin canını artık sıksın ve YouTube'da bir daha görmeyelim kendimizi böyle. Ya da kendimizi layık olduğumuz şekilde görelim.
19 
 Avrupa Birliği Çöküyor Mu?  (Oğuz Düzgün)

Der Spiegel’in kapağında parçalanmış bir Avro resmi ve bu resmin hemen üzerinde “Ya Şimdi?” anlamındaki “Und Jetzt?” ibaresi. Yoksa Avrupa Birliği çöküyor muydu?
20 
 Tanrıyı Sevmiyorum Artık!..  (Tayyibe Atay)

emperyalizme karşı koyan bu yürekli insanları uzanıp öpmek istedim; çok safmışım!..onların amacı başkaymış meğer; nereden bilirdim ki!..

1 2 3 4  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Tuvalet Kağıdıdaroğlu
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Feniks
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Otuzdört (34)
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Dede Çıplak
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Feminizm
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Covid 19 Hakkında
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Corona İnsanları
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Çok Yüzlüler Çağı
NUH KENİŞ
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Hey Uzaylı Yeter da
yavuz hasdemir
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Üremek
osman demircan
Eleştiri > 21. YÜZYIL

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.