..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sevgi sabırlı ve yürektendir, sevgi kıskanç ve övüngen değildir. -İncil
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Tezler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Şair, "Kelimeleriyle Tahrik Etmeli" Diyor Bir Yazar.
Safiye Karaağaç
Şiir > Erotik

Tahrik kelimesi çok etik gelmedi bana. Şimdi şöyle bir şiir yazayım ki bedeniniz değil, beynininiz tahrik olsun! "Kelimelerle raksa kalkmışken bir edepsiz Hayyam Raksı sevmez kelimeler diyor bir Mevlana Şemse yönelirken beynim Çölde kalmış bir akrep gibi bedenim Ateşi başından, başı ateşinden Beyninizi hala tahrik edemedi değil mi şiir Şimdi başka kapıya Gereksiz kelimeleri arayan şair!

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Tezler
 Edebiyatımızda Şehzade Mustafa İçin Yazılmış Mersiyeler  (Olgu)

Mersiye, Klasik Türk Edebiyatı'nda ölen kişinin ardından yazılan şiirlerdir. Şehzade Mustafa'nın sanatçılar tarafından çok sevilen biri olması, ona yazılan mersiyelerin sayısının çok olmasında etkili olmuştur.Şehzde Mustafa için yazılan bu şiirleri şekil ve içerik bakımından inceleyerek, kısa bir değerlendirme yapmaya çalıştık.
 Yıl: 2554… Aşkın Metal Tarihi  (Orhan TURAN)

Bu yazı, iletişim araçlarıyla, aşk ilişkisini tarihi süreçte irdelemeye çalışır. İlk çağlardan günümüze kadarmevcut olan iletişim araçlarıyla, yaşanan aşkların sentezi, günümüzde yaşanan aşkların sentezi ve son bölümde ele alınacak olan 2554 tarihine kadar olan sentezleri içerir. Üç bölümlük dizinin ana mantığı, zaman geçtikçe ve iletişim teknolojileri arttıkça aşk ve sevginin robotlaşacağı ve anlamını yitireceği tezidir. Zevkle okuyacağınızı umuyorum. Alın terimle araştırdım, emek verdim, hepsi annenizin ak sütü gibi helaldir.
 Ağabiler Üzerine Bir Araştırma  (Esin Yardımlı)

Öğretmenim cumartesi-pazar ödevlerinden biri olarak hayvanlarla ilgili bir kompozisyon yazmamızı istemişti... : )
 İnsanlık Anaerkil Bir Dönem Yaşadı mı?  (Bülent Efe)

Toplumsal düzlemde sınıflar oluşmadan beliren temel çelişki kadın-erkek arasında yaşanmıştır. Kimi araştırmacılar tarihöncesi topluluklarda anaerkil bir düzenin hakim olduğu savındadırlar. Anadolu da bu araştırmacıları destekleyen buluntuları barındırır, ancak tanrıçalar kültü, kadını özne alan sanat eserleri bu savı doğru kılabilir mi? Bu yazı iddaaları tersren okumaya çalışıyor ve kadınların geçmişe değil geleceğe bakıp umutlanmasını doğru buluyor.
 Altın Elbiseli Adam  (Ceyhan ÖZTÜRK)

Altın Elbiseli Adam ve Tarihsel Önemi'ni anlatan bir makale
 İdeolocya Örgüsü’ Nün Şekillenişinde Necip Fazıl’ In Fikir Çilesi  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Necip Fâzıl Kısakürek' in İDEOLOCYA ÖRGÜSÜ Kİtabı' nın incelemesi...
 Anne Denen Yaratık  (Esin Yardımlı)

Öğretmenim anneler gününe kadar annelere değer veren bir kompozisyon, bir öykü ya da bir şiir yazmamızı istemişti...
 Beyin Nasıl Hızlı Çalışır 2  (Bayram Kaya)

Yani rahipler de tıpkı amigdala gibi bize "ölümden sonra hesap ta versen, sonuçta yaşayacaksın", diyordu. Dış dünyanın kolektif özneli üretimine karşın egemence kişi sahipli özel mülkiyetçi öznelerin akıl karıştıran sizi etkileyip büyüleyen yüzlerce niceleyicileri vardı.
 Eli Titremiş Yazıda - An Sızısı  (Muna Genç)

Eğer "doğru" anlatıyorsam, "gerçekler" aldığınız karar ile birlikte yürüdüğünüz yoldan itibaren değişmeye başlar. Bu adımı, gök ile yerin birleştiği ana saklar. "AN" size kalır hep. İçinde inanmayı tartar. Saklı, ANlarda bitmeden, size döngüsünü sunamaz. Çünkü tek vücut olamayacağınızı "anlar" ve hamlar. Belki, doğru gelmeyen o tek teorinin, içerdiği bir nebze gerçek ile; "Hamlet"e lüks geleni, siz baştan seçtiniz. Bunun adı: AN SIZISI
10 
 Yerel Basının Dünü, Bugünü ve Yarını…  (M.NİHAT MALKOÇ)

Dünyada ve Türkiye’de basın, iktidarlar devirebilen, yeni iktidarlar kuran, insanı ipe götürebilen ve insanı ipten çekip alabilen, yönetim biçimlerini değiştirme kudreti olan çok önemli bir güçtür. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra ‘dördüncü kuvvet’ olarak tabir edilen basın, ilkeleri olan bir meslektir. Gazetecilerin basın etiğine uygun hareket etmesi çok önemlidir. Eğer bu meslek etik gözetilmeden üstünkörü yapılırsa Demokles’in kılıcına döner.
11 
 Evrim Vardır; Teorisi Yanlıştır  (osman demircan)

Evrim vardır; teorisi yanlıştır. Hayat suda başlamıştır; ama canlılar sudan karaya geçiş yapmamıştır. Sudan çıkan canlılar ilk önce havaya ardından toprağa ve en son olarak da toprağın altına geçiş yapmıştır. Peki evrim bitmiş midir? Kesinlikle hayır. Toprağın altından tekrar suya geçiş olmadığına göre öyleyse... Öyleyse toprağın altından başka bir boyuta geçilerek evrim tamamlanacaktır.
12 
 Hristiyanlığın Roma'nın Yıkılışındaki Etkileri  (ESRA BAYKAL)

Hıristiyanlığın Roma'nın Yıkılışındaki Etkileri Üzerine Kısa Bir Araştırma
13 
 Gerçek  (C.İbrahim BAYOĞLU)

"Gerçekten mi?" diye sorarken gerçeklik kavramının altındaki anlamı hiç düşündünüz mü?
14 
 Yıl: 2554… Aşkın Metal Tarihi - 2. Bölüm  (Orhan TURAN)

Daha önce birincisini yayınladığım "Aşkın Metal Tarihi" adlı çalışmanın ikinci bölümünü tamamladım. Zevkle okuyacağınızı umuyorum. Ama bir öneneri; Birincisini okumadan bunu asla okumayın!
15 
 Unutma Teoremi - 2  (Orhan TURAN)

Unutma eylemi bilinçli yapıldığı takdirde insan psikolojisini bozar. Öyleyse; "Seni unutmak için her şeyi yapacağım" denilerek girişilen bir unutma eylemi, unutulmak istenen kişiyi daha yüksek bir voltajdaki "hatırlama" eğilimine sokacaktır. Ben geçirdiğim "bilinçli ayrılık" şokundan etkilenmiş bir erkek olarak, "bunu daha verimli hale nasıl getiririm?" sorusunu kendime sorarken, bunu deneysel bir sürece yaymak istedim.
16 
 Topyekün Eğitim  (Abdullah Çağrı ELGÜN)

Eğer ülkenizi seviyorsanız eğer bu halkı seviyorsanız, bu millet evlatlarını hastalıklı toplum olmaktan sizler kurtarabilirsiniz. Var mısınız dediklerimi uygulamaya?.. Hep birlikte yeni bir eğitim oluşturma ya?.. Var mısınız uykunuza kıymaya, rahatınıza dur demeye, yorulmamaya, dinlenmemeye?... Var mısınız bu necip millete hizmete?! Cevabınız “Evet!” ise millet sizi bekliyor. Bahtınız açık, yolunuz aydınlık olsun…
17 
 Türk Şiiri'nde Özgünlük  (osman demircan)

Türk edebiyatı bölümlere ayrılırken kültürel değişim, dini değişim, coğrafi değişim, lehçe ve şive farklılıkları ölçüt olarak alınır. Türk şiiri de bu ölçütlere göre bölümlere ayrılır. Türk şiirini meydana getiren şairlerin, özgünlük açısından değerlendirilmeleri, bu ayrışmanın bilinmesiyle mümkün olacaktır.
18 
 Unutma Teoremi - 1  (Orhan TURAN)

Unutmak için çıkarken yola, aksine bir bölücülükle, hatırlamak için erken kalkmam ne tuhaf...
19 
 Aman Dikkat  (KAMİL BAKİ)

Hava kararmaya başladı.
son eklenenler
Aman Dikkat
KAMİL BAKİ
İnceleme > Tezler
Gerçek
C.İbrahim BAYOĞLU
İnceleme > Tezler
Unutma Teoremi - 2
Orhan TURAN
İnceleme > Tezler
Unutma Teoremi - 1
Orhan TURAN
İnceleme > Tezler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.