..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Dnyaya geldiinden, dnyada bulunduundan, dnyadan gideceinden honut olan bir kimse grmedim. -Namk Kemal
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Fizik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Kim lm
ergun tekkalm
iir > Bireysel

ldm de dirildim cehennemi geip geldim neredeyse bitmitin ki son damla kanm damlad ruhuna dirildin...

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > Bilimsel > Fizik
 Kuantum Maceram  (Gkhan)

Bu yazya bilimsel denemez sanyorum. Sadece bir denememi anlattm.
 Yeraltndan Gelen lk Sesleri (!)  (Orhan TURAN)

2005 ylnn sonlarna doru internet ortamnda bir iddia herkesin tylerini diken diken etmeye yetti. ddiaya gre, bir gurup Rus bilim adam, fay hatlarnn krlma seslerini, yksek duyarlktaki kaydedicilerle kaytlamak amacyla sistemlerini yerin metrelerce altna yerletirdiklerinde, beklemedikleri bir eyle karlatlar. Yine iddiaya gre bu sesler cehennemden geliyordu. Aratrdm ve bilimsel olarak bunun mmkn olup olamayacan inceledim.
 Kuantum Fizii ve Bedizzaman  (Ahmed Nuri)

Bedizzaman, “mmkinat” kavramyla kinatta gereklemi ya da gereklememi btn olaslklar da kastetmektedir. Bu durumda Bedizzaman’n grleriyle Kuantum Fizii arasnda bir paralellik gze arpmaktadr.
 Nevton  (taci)

klasik fizikteki eksiklikler ve fiziin yaam erevesindeki konumu. Hayatla badaan ve bizi anlaya zorlayan deyimler. Baaka deyile kafa karklmzn nedenleri.
 Dahilerle Dolu Bernoulli Ailesi'nin nl Jeolou Daniel Bernoulli ile Sylei  (lker Fclar)

... Kitaplarla dolu bir evde bydm ve ok iyi eitim aldm. Bunun, hayatm olumlu ynledirdiini sonralar fark ettim. ...
 Atomda Dna Var m?  (Ouz Dzgn)

Canllardaki DNA’nn varl az ya da ok herkes tarafndan biliniyor. Ancak atomun DNA’s olduu fikrini ilk defa duyanlar olabilir?
 Film - Zamanda Yolculuk ve Filmleri  (Mehmet Sinan Gr)

Bu yaz iki blmden oluuyor. Birinci blm Zamanda yolculuu, kinci blm Gemi dnemlerde sinemalarda ve televizyonda gsterilmi olan birok zamanda yolculuk filminin kendi grme gre eletirisini ieriyor.
 oklu Hcre Modeli  (Ouz Dzgn)

Hayatn oluumu hakknda olduka fantastik bir hikyemiz var. Bir tek hcre ve ondan evrilen dier btn canllar... Neden o uygun anda ve uygun artlar ierisinde, sadece bir tek hcre oluuversin de milyonlarca hcre yaratlmasn? Kar taneleri gibi her biri birbirinden farkl ama bir o kadar da birbirinin ayn hcreler
 Bilimin Inda Doay ve Evreni Doru Kavramak  (Taner SARGIN)

Cisimler ktleleri orannda evrelerine gravite denilen paracklar yayar. Ktlenin ekim alanna giren kk cisimlere gravitasyonal paracklar merkeze doru bir kuvvet uygular. Den cisim merkeze yaklatka uygulanan kuvvet de artar. Ktlesi byk olan cisimler yaydklar gravite sayesinde daha geni alana yaylm bir ekim etkisine sahipken yzeylerindeki ekim de ktlesi orannda byr.
10 
 Drt G  (Mehmet Sinan Gr)

Ben mimarm. Bir mimar byle konulara neden ilgi duyar ve yazlar yazar diye sorabilirsiniz. Yant ok basit. Ben mimar olmadan nce insanm ve nasl bir dnyada yaadm anlamak istiyorum. Anladm eyleri bakalaryla paylamak istiyorum.
11 
 de - Ja - Vu - Yeni Nesil Zamanda Yolculuk Filmi  (Mehmet Sinan Gr)

Zamanda Yolculuk mmknse gemi deitirilebilir.
12 
 Gelecein Fizii - Michio Kaku  (mer Faruk Hsmll)

Eser, birka yeri hari hemen hemen herkesin anlayabilecei ekilde yazlm. Yani okuyup anlamak iin illaki bilimsel birok kavram bilmeyi gerektirmiyor.
13 
 M Teorisi  (kemal pismisoglu)

hereyin bilimi olarak bahsediliyor. Ya da teklik teorisi. Dejavu'yu aklyor. neler neler yapyor
14 
 Dzlem Dorular ve Ik  (taci)

sonsuza giden dzlemler ve k hakknda
15 
 Kum Hatun Fizii  (gliz dlgerolu)

bilimsel bir teorem ve net bir aklama
16 
 Metamatik Duas  (taci)

olaan olaslk dalm, sadece saylar
17 
 Zaman Anm  (Trker entrk)

Dnyada ideal olarak varsaydmz yaplar ile gerek yaplar arasnda temel fark olan zaman ve zaman anm kuramlar hakknda kk bir yaz.
18 
 Teoride spat  (taci)

carl saan yaplm olan almalar hakknda
19 
 Feza Grsey  (refet)

Bir Dahi
20 
 Grelik Yazsna Eletiri  (taci)

grelelik teorisi ve klsik fizik zrendeki aratrmalarn olas yansmas ve cevaplar

son eklenenler
Kuantum Maceram
Gkhan
Bilimsel > Fizik
oklu Hcre Modeli
Ouz Dzgn
Bilimsel > Fizik
Atomda Dna Var m?
Ouz Dzgn
Bilimsel > Fizik
Zaman Anm
Trker entrk
Bilimsel > Fizik
M Teorisi
kemal pismisoglu
Bilimsel > Fizik
Kum Hatun Fizii
gliz dlgerolu
Bilimsel > Fizik
Nevton
taci
Bilimsel > Fizik
Metamatik Duas
taci
Bilimsel > Fizik
Teoride spat
taci
Bilimsel > Fizik
Dzlem Dorular ve Ik
taci
Bilimsel > Fizik
Grelik Yazsna Eletiri
taci
Bilimsel > Fizik
Feza Grsey
refet
Bilimsel > Fizik
Drt G
Mehmet Sinan Gr
Bilimsel > Fizik

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.