..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bazen evrende yalnz olduumuzu dnrm, bazen de olmadmz. Her iki durumda da bu dnce beni afallatr. -Arthur C. Clarke
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > 21. YZYIL > Alp ahin

17 Haziran 2023
Saat Olmu Drt  
Alp ahin
Her gsterilen, her duyulan, her umut edilen gerek deilmi Biri bir partiye mensupsa o, onu o dnceden yapmaz

:BFF:
Saat olmu drt.

Yalvardm deil mi? Hatta yalvardk Allahn sala, Allahn haini, Allahn ebu cehili aday olmasn diye yalvardk

Kimse kusura bakmasn Yok yle aman hala orada msn da falan da Siz seim ncesinde ponik kalpler yaparak seim kazanacanz sanp, sonrasnda sinerken; ben ve benim gibiler bu salak yznden seim kaybedilecek diyorduk Siz de hep bir azdan diyordunuz ki; yapacak bir ey yok, zaten bir kez seilip, sonra istifa edecek Haydi getim iktidar yanllarnn byle bir eyi zaten dikkate almadn Ne oldu imdi? Demokrat sandnz badem bykl dede, hala partiden istifa etmiyor Gknz kmyor lan Allahn salana istifa et diyecek cesaretiniz bile yok ylece grld atyorsunuz.

O yzden Demek ki neymi? Her gsterilen, her duyulan, her umut edilen gerek deilmi Biri bir partiye mensupsa o, onu o dnceden yapmazm Niye?

ktidar partisi 19 milyona yakn oy alm YCHP 13 milyon 800 binlerde

Kilit ksma geliyorum MHP ka? 5,5 milyon yi Parti Ka? 5,3 milyon Yeni kurulan Zafer Partisi ka? 1,2 milyon Ka etti? 12 milyon Bu 12 milyonun ka Salakdaroluna ilk turda oy vermitir? zellikle yi Partililer dahil Hatta ve hatta Abdllatif enerin aklamalarn dnnce; Gelecek + Deva + Yeniden Saadet gibi partilerin kimi desteklediini tekrar dnmeli

Haliyle Az biraz mantk ve matematik bilen natla ekonomi natla milliyetilik natla Suriyeliler gitmeli derdi Bu 12 milyon oyun en azndan 8-9unu evirmeye alrd Ama Haindarolu Demirta da Demirta dedi Yetmedi Bebecan kt HDPye akn ilan etmek iin Trkl kaldracaz dedi O ksmn oyuna bakyoruz 5,8 milyon Ki Milliyeti ksmn hemen hemen sadece yars

Dolaysyla ben umuda ve ansa inanmyorum Kazanmak isteyenin kazanacan ve kaybetmesi istenilenin grevini ok iyi yaptn da biliyorum Beraberinde ise yerel seimlerde byk bir hezimet n gryorum Niye? Mansur Yava korkakl ile kendini bitirdi mamolu kazanyoruz diyerek gven sarst zgr zel zaten bunca sene Salakdaroluna biat ettii iin bir eyleri deitiremez

Haliyle ana muhalefet, iktidarn yaveri olmu ki satr past perfect tense kuramayan adamlar, CHPnin banda olduu srece daha ok devam eder byle Dedi, dersin.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn 21. yzyil kmesinde bulunan dier yazlar...
Ehl-i Beyt Tadnda
nsanms Yaam Formlar
Buruk 30 Austos
srail ve Hamas
Yedi Dvel
ine Gelirse
ok Byk Problemler
Otuzdrt (34)
Feniks
Gzel Dostlar

Yazarn eletiri ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Komplo Teorileri No: 828
Ktler ve yiler
Vargas ve Fazlas
Liderlik
31 Mart 2024 Yerel Seim Sonular
Sensizlik
Bezgin Kahraman
Bir Baka Reis
zkan Uur
Al-ilah

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Ofis Hayvan [iir]
Hava, Kova [iir]
ngr [iir]
Vatan [iir]
Mslman [iir]
Seim [iir]
lahi Din [iir]
Smkdarolu [iir]
Dedeku [iir]
Yansma [iir]

Alp ahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendii Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Alp ahin, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.