..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Tanr insan yaratt, insan da sanat yaptn. -Oscar Wilde
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Toplum ve Birey > Alp ahin

15 Ocak 2023
Yenieri  
Alp ahin
Atatrk'e sayg duyan, niter yapy savunan, iyi derecede ngilizce bilen, az biraz Kuran, az biraz ncil, az biraz Tevrat okumu, Muaviye ve Ali karsnda, Ali'yi destekleyen birini mi yoksa Kldarolu'nu mu desteklersiniz?

:CHJ:
En sonda yazacam en bata yazyorum... Bugn Atatrk'e sayg duyan, niter yapy savunan, iyi derecede ngilizce bilen, az biraz Kuran, az biraz ncil, az biraz Tevrat okumu, Muaviye ve Ali karsnda, Ali'yi destekleyen birini mi yoksa Kldarolu'nu mu desteklersiniz?

Az biraz mantk erevesinde olan biteni objektif bir ekilde deerlendirirseniz; tabi ki ilk seenek tercihiniz olacaktr, olmaldr. Niye? lk seenein; doduu topraklar kazanana saygs ve haliyle hrmeti bellidir... Niye? Farkl dinleri okumu, dierlerinin de kendisinden beklentisini az biraz biliyordur. Niye? Toplumun ounluu ve retileri bir eyler demesine ramen adaleti tercih etmitir.

Ama yine de ite Bakyorsun Bakma bakma Hakikaten oka sklmaya baladm baz eylerden... Zaman kavram ile kendimi ili dl hissederek de yazmak isterim ki... zr diliyorum vakti zamannda bir Arap gibi puta tapmadm iin, zr diliyorum gnmzde bir Hintli gibi inee sayg gstermediim iin ve tekrar zr diliyorum bu yakn zamanmzda hem bencil, hem sahtekar, hem bilgisiz, hem de atanm bir Vahdettin kafasn desteklemediim iin... Mmkn deil desteklemem.

Haliyle... Zaman yen ve gnmze gel. Kabul et ya da etme. Kk Amerika diye de bilindiimiz iin; ahsen ben Joe Biden gibi havayla el skan, ne dediini bilmeyen, iini tutamaz hale gelmi, 74 yandaki bir dedenin ve tayfasnn, lke ve zellikle vatandalar hakknda karar vermesini istemiyorum... stemiyorum ya. Bu yzden de tekrar zr diliyorum srf siz birileri gidince bir eyler deiecek sandnz iin... Fakat deimez. Dolaysyla ahsi dncem bu.

Bu dnce dorudur ya da yanltr tabi ki tartlr... Yine de ite ahsen kendime en yakn hissettiim dnceyi imdilik savunuyorum... Niye? Bana gre dierlerinin hakkndan bu dnce gelir de ondan... Niye? Zafer de zafer diye tutturuyor da ondan.. Niye? nat etmi bir kere... Bir misyonu, vizyonu ve beklentisi var... te bana gre bu yzden benim dndklerim, glenmeli ki dierleri de tekrar gce gelmek istediklerinde nce besmele ekmeli.

zetle sorulmas gereken soru u... Niye en bata yazdm deerleri salayan bireyler gce getirilmiyor da, iini tutamayacak hale gelen zatlar srf belli koltuklarda diye are diye gsteriliyor? Niye her gn sama sapan gndemlerle gnmz harcyoruz? Bunu zdnzde demokrasinin o kadar da adil olmadn anlayacak ve meritokrasi isteyeceksiniz Beraberinde putlamayacak, yeni kii ve deerler sayesinde zgrleeceksiniz... Bundandr Ataya ve silah arkadalarna sevdamz

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn toplum ve birey kmesinde bulunan dier yazlar...
Vargas ve Fazlas
Alp ahin
Bir Gece Anszn
Gkkua Altndaki Kara emsiye
kdm
Aa Yukar Deil leri Bak!
Yok Mu Sizde ocuk Ya?
Saat 1
yle mi Alay Komutan?
Naizane

Yazarn eletiri ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Komplo Teorileri No: 828
Ehl-i Beyt Tadnda
Ktler ve yiler
Liderlik
Buruk 30 Austos
nsanms Yaam Formlar
31 Mart 2024 Yerel Seim Sonular
Sensizlik
srail ve Hamas
Bezgin Kahraman

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Hava, Kova [iir]
ngr [iir]
Mslman [iir]
Seim [iir]
lahi Din [iir]
Vatan [iir]
Smkdarolu [iir]
Dedeku [iir]
Yansma [iir]
Oysa Yozlasir Herkes [yk]

Alp ahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendii Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Alp ahin, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.