..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Sorularla dolu bir kitap... hibir zaman eksiksiz olamaz. -Robert Hamilton
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Sylei
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Yamurlu Gnde Ara
Hlya Krklarolu
iir > Ak ve Romantizm

inde yaadmz dnya deil imizde yaattmz dnya; dnya Sevmektir asl olan Birlikte glmek imde sen yarattm imde tek sen Sana rastlamam olmam Seni hissetmediim anlamna gelmez Bastm kaldrm tanda Dokunduum gl yapranda Seni tatmak varya imdesin yreimin dik bal yokuunda Soluk solua kalma Yamurlu stanbul sabahnda ara

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > nceleme > Sylei
61 
 Ynetmen Hasan Karc ile Sylei  (Zeliha Demirel)

"2008 ylnda Cannes Trk filmlerinin gsterim yl oldu diyebilirim. O kadar filmin arasndan “ Maymun”un seilmesi de nemli idi. nmzdeki yl iin yine katlma daveti aldk, eer film yapabilirsek yine katlrz."
62 
 Ressam Mehmet Babu ile Sylei  (OSMAN AYTEKN)

Resimlerimde Anadolu insannn ilesini, derdini, umudunu, beklentisini gndelik yaam iinde anlatmaya alyorum. Tabi ki zaman zaman ele aldm konular benim yaadm evreden halk yaantlar olduu iin anlar gzmde tekrar yaama imkan buluyorum.”
63 
 Naslsn Grmeyeli?  (Emine Piiren)

Naslsn canm? -Berbat! -Aa, neden berbatsn? -flas ettim... -ok kt!..zldm... -Nasl m? Hayat ok seviyorum, ama hayat beni sevmekten vazgeti. -Aaa, bu ne demek oluyor imdi? -Duymadn deil mi? -Neyi?
64 
 Sami Yakar le Tiyatro zerine  (Hakan Yozcu)

"30 yldan beri tiyatronun iindeyim. Tiyatroyu hep amatr ruhla yaptk. Fedakrlklar iindeyiz. Devlet mercilerinin bize yneldiini hi grmedim. u ana kadar hi kimse bize, Ne yapyorsunuz? Bir yardma ihtiyacnz var m? Sizin iin ne yapabiliriz? diyen hi olmad. Bu lkede sanata ve sanatya deer verilmiyor. Sanatsal etkinliklerin ou bireysel fedakrlklarla zoraki yaplyor. Herkes kendi imknlarn zorluyor. Tiyatro, zor bir sanat."
65 
 Kuzenim Mustafa etinkayann Ardndan  (mer Faruk Hsmll)

O yllar televizyonlarda yaynlanan ve Mehmet Ali Erbilin de rol ald bir komedi dizisi vard. te biz bu diziden esinlenerek birbirimize kuzen demeye balamtk. Uur Dershaneside uzun yllar birlikte ayn oday paylatk.
66 
 Atatrk ocuklar Ktphanesi  (mer Akahan)

KY OCUKLARI KTPHANELER OLUTURMA, KLTR-SANAT VE DAYANIMA DERNE ad altnda kylere ATATRK OCUKLARI KTPHANES ad altnda KY KTPHANELER kuruyoruz.
67 
 Anne Bana Sarlsana...  (H.Deniz Hatipolu)

Kimse zgrm diye bakasnn zgrln almaz ve hastalkl ruhlar aklc zenginlie dnr/se bir gn... ve en nemlisi de SAVA lar olmaz..
68 
 Milli Btnlmzle Varz  (Hande Hamdiye Arman)

Milli Btnlmzle Varz! 01 Adana l Kltr ve Turizm Mdr Sabri TAR le Rportaj
69 
 Minibs ile Ksa Taklmalar  (Ahmet Zeytinci)

ofrn hemen yannda ki koltua iliir iseniz de ofr ile sohbet etme imkannz olacaktr haliyle... Havadan, sudan, dereden, tepeden konusanz da ok da fazla lafa tutmayn ki ofr beyin de dikkati dalmasn, sonrasnda da kaza yapmasn...
70 
 Hayallerim ve Ben  (Hill Erboyac)

nsan ne mutsuz eder?.. Ne ok neden var saymaya kalksaknsan ne mutlu eder ?sorusunun cevab ise greceli. Kiiden kiiye deiir mutluluun tarifi. Bu nedenle mutluluun resmini izmek ok zor belki deBeklentilerimiz farkl.
71 
 Sadece Gzellik Arayan Erkeklere Biz Kadnlarn Azndan neriler  (El.Zem Hebilolu)

123456898490uowdj
72 
 Prof Dr Necati Demir Konferans Verdi.  (Hakan Yozcu)

Prof Dr Necati Demir, rencilere Atatrk’n “Trk genci atasn tandka daha nemli iler yapacaktr” deyiini hatrlatarak kendimizi tanmadmz, bu nedenle dnyann da bizi tanmadn belirtti. Eitimimizin daha ziyade medyatik olduunu, Trk Kltrn yeteri kadar tanmadmz syledi.
73 
 Tekin Gnen'le Sylei... (Leman Julide K)  (L Julide K)

Alabildiine derin bir mavi denizdir, O. Ama zerinde gezinen gemileri slklarnda yzdrebilecek kadar da naif bir deniz. Derinliini gsterirken el veren, bir o kadar da retendir. Ama siz ister istemez daha derinlerine gitmek istersiniz. Bu doal ekimidir Onun. Elinizde olmadan kaplrsnz dalgasndaki akntya.
74 
 Gazeteci Nevzat Ylmaz"la Pazar Sohbeti  (M.NHAT MALKO)

Trabzon’da ‘basn’ deyince akla gelen ilk isimlerden biridir Nevzat Ylmaz… nk o, Trabzon’un en eski gazetecilerinden biridir. O, ocukluundan beri gnln gazetecilie vermitir. Ortahisar’daki kk matbaasnda byk iler yapan bir dost simadr O…
75 
 Tiyatroya Adanan 60 Yl. : Prof. Dr. zdemir Nutku  (Seval Deniz Karahalilolu)

zdemir Nutku – Bir gn anneannem bana, “sen tiyatro nedir biliyor musun?” diye sordu. Hayr, bilmiyorum deyince, ite bu hikayelerde anlatlanlar insanlar tarafndan canlandrlyor dedi. Peki, grmek ister misin deyince tabii, grmek isterim dedim. Biz o zamanlar taaa, Kadky Acbadem’de oturuyorduk. Oradan bir arabaya biniyor, Haydarpaa iskelesine gidiyorduk. Oradan vapura biniyorduk. Karaky’e geliyor, Karaky’de tnele biniyor. Tnel’den tiyatroya gidiyorduk yani, yani benim iin uzun bir “Ay Yolculuu” gibi bir eydi. te, o ilk tiyatroya gidiimde, ilk defa Tnele binmitim. Orada, Tnel’de ok zangrtl grltl bir eydi, baya korkmutum. O da bana ayr bir serven olmutu. Sonra, gece ayn serveni ben bir kere daha yaamtm. Daha ilkokul birinci snfa gidiyordum ve benim iin ok maceral bir gn olmutu.
76 
 . Ayenur Yazc ile iir zerine Sylei  (Mehtap ALTAN)

M. Altan: Samimiyetiniz, manevi gzelliinizin iindeki onurlu duruunuz, iir adna verdiiniz emek dolu almalar size ulamam iin en gzel ayrntlard... Sayn Ayenur Yazc ok ok teekkr ederim verdiiniz emek zaman ve paylam iin…
77 
 Sevgi sterse Hereyi Yener... Yeterki Sevelim.  (H.Deniz Hatipolu)

eimi hastanede brakamadk, hem lenlerden hemde oradaki hasta yaklamlar ok fenayd.. kez hayata gidip geldi..kanser ilalar zor ilalard.. ve biz doktor la grerek eve gelmek istedik ve ona moral kazandrdk.. yoksa doktorlar yaamaz, sayl
78 
 Ynetmen Hasan Karc ile Sylei  (Zeliha Demirel)

"...Belki oturduunuz yerden dnyay sarsacak bir mzik eseri besteleyebilir, bir akm aacak resim yapabilir ya da nobel alacak kitap yazabilirsiniz ama sinema yapamazsnz...."
79 
 Ben stediim Srece Yaarm!  (mer akahan)

"Kz kkten, arab kpten alacaksn!"
80 
 iir ve ykden Sonra Sra Romanda M?: Fikret Hakan  (Seval Deniz Karahalilolu)

O benim ocukluumun siyah beyaz filmlerinin vazgeilmez jnyd. Kimi zaman mahallemizin harbi delikanls, ailemizin beyefendi olu ve ounlukla gen kzlarn uruna beyaz mendiller eskittii yrek deleni. Hangi koulda olursa olsun hep hayallerimizin kahraman, filmlerin esas olanyd. Cikletlerden kan artist fotoraflarnn en kymetlisi. Kartlar dei toku ederken bir yerine fotoraf aldmz kymetlimiz. Tabii o zamanlar Yeilamn harbi delikanls Fikret Hakan’n air ve ykc olduunu bilmiyorduk. te ocukluk deyin, cahilliimizi ho grn. Romana soyunduunu ise yeni rendik.

son eklenenler
Yamur Damlas
Ahmet Zeytinci
nceleme > Sylei
B Li Bir Yaz
Ahmet Zeytinci
nceleme > Sylei

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | , 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.