..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Paul'un Peter hakkýnda söyledikleri, Peter'den çok Paul'u tanýmamýzý saðlar -Spinoza
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Sinema ve Televizyon
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Murat, Mevlüt, Muzaffer ve Ýsa
Ýsa Kantarcý
Roman > Korku Romaný

Murat, Mevlüt, Muzaffer ve Ýsa “Ýsa, senin arkandayýz, Murat, Muzaffer ve ben, sen kafaný yorma.” Balkonda sigara içiyordum öðleden sonra, güneþ var ama serindi hava, yaz bir türlü gelmedi, yaðmur, sel, her þey can sýkýcý. Kadýnlar, kýzlar can sýkýcý, çocuklar þeytan. Güzel, iþe yarar bir þey yok gibi. “Neden geldim hayata, bu ne iþ?” Bir yaþamak derdidir gidiyor. Ne istersem, en elde etmek istersem diþimle týrnaðýmda bir mücadele vermem

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Sinema ve Televizyon
141 
 Dünyayý ne kurtaracak?  (nihat)

Film boyunca þehirlerde yaþayan, koca binalarda gündelik hayatýný sürdüren insanlarýn plastik hayatlar yaþadýðý hissine kapýlýyorsunuz. Helikopterin çarptýðý ve alev alan binalar, kurþun yaðmuru altýnda delik deþik olan havalandýrma bölgeleri, kovalamalar
142 
 bu da benim numaram hadi ara!!!  (Duman)

Duydunuz mu? Radyo Televizyon Üst Kurulu , şarkıcı Nez ve Hülya Avşar'ın reklamlarını fiziksel ve zihinsel ahlaka aykırı bulmuş!...
143 
 Bir habercilik dehasý  (Kardan adam)

Televizyon seyredersiniz deðil mi?Hemen hepimiz belirli saatlerde, belirli programlarý seyrederiz.Tv ler özelllikle akþam saatleri açýk olur evlerimizde.Evin reisleri babalarýmýz dedelerimiz akþam saatleri hemen evin gençlerine ''haberleri açýn da izl
144 
 Adaptation  (rey'an yüksel)

Film içinde film ve hatta kendini anlatan film diyebiliriz Adaptasyon’a. Zekasýna hayran olmamak elde deðil senaristin ve oyunculuðuna hayran olmamak elde deðil Cage’in.
145 
 Tam Bir Karnaval;" Eski Açýk, Sarý Desene"  (Yudum ÞAÞMAZ)

Ve Galatasaray bir “ilk”e daha kalýbýný bastý..
146 
 Iþýn kýlýçlarýnýn gölgesinde  (nihat)

Günümüz toplumlarýna ve yönetme anlayýþlarýna uygun görünmemesine raðmen, ya þu an yaþanan geliþmelere paralel bir mantýk öne çýkarýlýyor ve size gösterilen yol bunu iþaretliyorsa? Büyük reis kulelerin yýkýlmasýndan sonra ülke içi özgürlüðü biraz týrpanla
147 
 Akýl ve Yürek arasýndaki Gelgitler...  (Ömür Ýsfendiyaroðlu)

Nesnelere anlam yüklemek… Gökyüzüne çizilen þemsiye, ahtapot… Sevgiliye verilen mendilin, her durumda ve her þartta anlamýný korumasý… Bana gerçek çözümün aklýmýzda deðil, yüreðimizde olduðunu düþündürdü.
148 
 "Bir Yudum Ýnsan" Yeniden Yudumluyor Hayatýý...  (ugur lalek)

Bir Yudum Ýnsan yeniden ve daima ekranlarda....
149 
 "Alet Ýþler El Övünür"...  (Gökhan AYBEK)

Gittikçe çeþitlenen güzel sanatlar okullarý ile günümüzde kiþiler, teoride ve pratikte sultanýmýzýn yetiþme ortamýndan çok daha fazla þansla dolu deðil mi sizce de? Görünüþte öyle ama neticeye bakýnca anlýyoruz ki deðil!
150 
 Medeniyet Kiþiliði  (Orhan TURAN)

Maalesef Türkiye, hala yabancý senaryolarý aþýrýp Türkçeye çevirmekle meþgul… Hala Avrupa ve ABD’de çok tutan yarýþmalarý kendi kanallarýna uyarlamakla vakit geçiriyor. Üretmek ve kendinden olaný sunmak þu aþamada hayal gibi… Aslýnda bu durumu sadece sinema için söylemek yanlýþ. Sinema görünenlerden sadece biri…
151 
 Sinema ve Derin Devlet  (osman tatlý)

Sanatta ve sinema da devletin parmak izleri aranmalýdýr. Ýhmal edilen, gözden kaçan bir konudur. Belki de bilinçli olarak deðinilmeyen bir konudur.
152 
 Kanalizasyon  (osman tatlý)

Gündüz kadýnlara yönelik hazýrlanan toplumsal güveni, deðerleri zedelemeye yönelik programlarýn önü alýnamýyor. Hiçbir amacý ve hedefi olmayan sýrf reyting kaygýsýyla yapýlan programlar ne kadar iyi ve güzel olan varsa yýpratmaya çalýþmaktadýr. Adeta kötülüðü ve çirkinliði akýllara ve kalplere kazýyarak insanlarý insanlara ve topluma karþý ürkek ve korkak hale getirmektedir. Kurgulanan programlar; ne kadar küfür, hakaret, alay, küçümse ve cinsellik konusu içerirse o kadar seyredilir düþüncesiyle çekiliyorlar. Hemen hemen bütün kanallarýn ayný tarz programlarý yapmasý izleyicilere alternatif programlarý gerekli kýlmaktadýr. Bu boþluðu az da olsa dini ve ideolojik kanallar yerine getirmeye çalýþmaktadýr. Ancak bunlarýnda izleyici kitlesi sýnýrlýdýr.
153 
 Bestseller: Yazar Sanatçý Mýdýr?  (osman tatlý)

Türkiye sinemasý ve seyircisi için üzücü olan Uzakdoðu sinemasýndan mahrum olmasýdýr. Daðýtým þirketlerin ve anlayýþýn Amerikan tekelinde olmasý bu mahrumiyetin baþlýca nedenleridir. Uzakdoðu sinemasýný takip eden Amerikalýlar, uzak doðunun birçok filmini taklit ederek önümüze sererken, filmleri kendine mal ederek, bizleri aldatýyor. Bu aldanmanýn kurbaný Türkiye seyircisi olmaktadýr.
154 
 Matrix neyi kaybetti?  (nihat)

Matrix çýlgýnlýðýnýn üzerinden dört yýl geçmesine raðmen gündeminizden düþmemesi hayra alamet olabilir mi? Ya da þöyle soralým; Bu filmde ne var ki sinemayla ilgisi belli bir çizginin üstüne çýkmamýþ olanlara bile cazip geliyor, adeta bu çýlgýnlýðý yaþama
155 
 Görsel Lynch Kılavuzu  (Yudum ÞAÞMAZ)

Lynch’in görsel kılavuzluğunda inen maskeler, balo ertesi bir burukluğu yaşayacak hep yüzlerinde...
156 
 Aramýzda Kalsýn ‘’ Kimseye Söylemeyin ‘’  (murat sarý)

Kendisi tam bir Meddah’týr. ‘’ Meddah : Bir topluluk önünde çeþitli hikâyeler anlatan ve taklit sanatý yapan kiþiye denir. Meddah genellikle karakterlerin seslerini, mimiklerini ve hareketlerini konu içinde canlandýrýr. Abartýr, mübalaða yapar.’’ bu tamamý ile anlatan kiþinin baþarýsýna baðlýdýr. Bu konuda Uður yücel tartýþmasýz bir sanatçýdýr. Sakýn anlatýmýmý Cem Yýlmaz ile karýþtýrmayýn kendisinin gösterisi farklý bir gösteridir.
157 
 diziler kimi anlatýr  (nihat)

Aða dizileri Ýstanbul’daki Laila’larý bulunduklarý bölgeye taþýyor ve orada da çok renkli bir hayatýn yaþanabileceðini gösteriyordu. Nitekim çok geçmeden gazetelerin ‘kýroyum ama para bende’ mantýðýný gözeterek verdikleri Diyarbaký
158 
 Buldum  (Yavuz Nufel)

Çeþitli yayýn organlarýnda yayýnlanmýþ, ve güncelliðni yitirmediðini düþündüðüm bir yazý. G.Ö.T hakkýnda düþünceþlerinizi yazarsanýz sevinirim
159 
 Meleðin Düþüþü  (osman tatlý)

Loþluðun, karanlýðýn, aðýr hareketlerin filme hâkim olduðu Meleðin Düþüþü, bir aile dramýný sessizce haykýrmaktadýr.
160 
 Cehennem Meleklerin Anýmsattýklarý  (osman tatlý)

Konu olmasa da paralý askerlerinde merhamet duygusuna sahip olduðunu, geride kalan kadýnýn kurtarýlmasý gerektiðiyle; Amerikalýlarýn Sýrplarý avladýðý gibi saçmalýklarý duymak ve izlemek zorunda kalmak, Hollywood’un algý yönlendirmesini her fýrsata izleyicinin kafasýna kafasýna vurduðunu görmek acý veriyor.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Yasak Ayva Yenir mi
Ahmet Zeytinci
Eleþtiri > Sinema ve Televizyon
Yan Yattý Çamura Battý Haberleri
Ahmet Zeytinci
Kurtlarýn Yavrularý
Ahmet Zeytinci
Bize: "Bol Acýlý" Aþk Lütfen…
Yûþa Irmak
Uyusun da Büyüsün Niiinniii
Ahmet Zeytinci
25. Saat Filmi
Yûþa Irmak
Yatakodasýnda (In The Bedroom 2001)
Yûþa Irmak
Yeniden Sev Beni (Reconstruction 2003)
Yûþa Irmak

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.