..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
lmden nce yaam var m? -Duvaryazs
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Fantastik > Yaver ARANCIOLU

14 Haziran 2023
Atlantis'in Srr - 4  
Akn ve Asenann Amerika Maceras

Yaver ARANCIOLU

Atlantisin Srr, Akn ve Asenann Amerikada yaadklar heyecanl ve tehlikeli bir maceray anlatan bir ykdr. Babasyla birlikte Atlantisin yerini bilen Asena, niversiteye kaydolduunda, kt niyetli bir profesrn tuzana der. Profesr Smith, Atlantisin yerini renmek iin Asenaya ikence yapar. Akn ise kzn kurtarmak iin elinden geleni yapar. Bu yk, aile balarnn, prensiplerin ve srlarn nemini vurgulayan, srkleyici ve duygusal bir eserdir.

:BDJ:
Akn ve Asena, Amerikaya vardlar. Asena, niversiteye kaydoldu. Profesr John Smith, onu karlad. Akn ise ona gvenmedi. Profesr Smith, Asenaya ok ilgi gsterdi. Onu arkeoloji laboratuvarna gtrd. Orada, Atlantis ile ilgili birok eser vard. Asena, bunlar grdnde ok heyecanland. Profesr Smith, ona bir teklif yapt:

- Asena, sen ok yetenekli bir gen kzsn. Seninle birlikte almak isterim.
- Nasl yani?
- Seninle birlikte, Atlantisi daha iyi anlamak iin bir proje yapalm. Senin kitabnda yazdn bilgileri kullanalm. Belki de yeni keifler yapabiliriz.
- Gerekten mi? Bu harika bir fikir!
- Evet, yle. Ama bunun iin bana bir ey vermen gerekiyor.
- Ne vermem gerekiyor?
- Atlantisin tam olarak nerede olduunu sylemen gerekiyor.

Asena, bunu duyduunda ard. Profesr Smithin niyetini anlad. O, sadece Atlantisin yerini renmek istiyordu. Ona tuzak kurmutu. Asena, korktu. Ama cesur davrand:

- Profesr Smith, ben size Atlantisin yerini syleyemem. Bu bir sr. Babamla paylatm bir sr.
- Ama Asena, bu sr ok nemli. Bunu bana sylersen, senin iin ok iyi olur. Hem akademik hem de maddi olarak.
- Hayr, size syleyemem. Bu benim prensibim.
- Peki, o zaman zorla syleteceim.

Profesr Smith, Asenay yakalad. Onu bir odaya kilitledi. Orada ona ikence yapmaya balad.

Akn ise kznn peinden gitti. Onu laboratuvarda bulamad. Profesr Smithin yapt ktl anlad. Onu durdurmak iin harekete geti.

Akn ve Profesr Smith arasnda byk bir mcadele balad.

Asena ise babasnn gelip onu kurtarmasn umuyordu.

Akn, laboratuvarn kapsn krd. eri girdi. Profesr Smithi grd. Ona saldrd. Profesr Smith, Akn savuturmaya alt. Ama Akn ok glyd. Onu yere serdi. Asenann sesini duydu. Onu kilitli olduu odadan kard. Kzn kucaklad.

- Baba, ok korktum!
- Kzm, ben geldim. Artk korkmana gerek yok.
- Seni ok seviyorum baba.
- Ben de seni ok seviyorum kzm.

Akn ve Asena, Profesr Smithten uzaklatlar. Polisi aradlar. Profesr Smithi tutuklattlar. Atlantisin srrn korudular.

Akn ve Asena, Amerikada kalmaya karar verdiler. Asena, niversiteye devam etti. Akn ise ona yardm etti. Birlikte, yeni arkeoloji maceralar yaadlar.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn fantastik kmesinde bulunan dier yazlar...
Sihirli Kutu: Bir Hayal Kurbannn Hikayesi
Atlantis'in Srr - 3
Atlantis'in Srr - 2
Atlantis'in Srr - 1

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Kontrol Brakmak
Alinin Hikayesi: Nkleer Fzyon Reaktr Projesi
Yaratclar - 1
Zeynepin Felsefe Maceras
Yaratclar - 2
Aylann Yolculuu - 1
Arkhe: Evrenin Srr
Hikmetli Adamn Dersi
Aylann Yolculuu - 2

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Torpil: Trkiyenin Nobel dl Engeli [Deneme]
Yaamak Nedir? Uyan ve Evrensel Bilin Yolculuu [Deneme]
Asgari cretle Yaamak Mmkn M? Trkiyede ilerin Durumu [Eletiri]
Beslenme: Salk in Bir Zorunluluk Mu Yoksa Bir Lks M? [nceleme]
Kapitalist Deerlerin Anadolu Corafyasnda Yaratt Erozyon [nceleme]
Bilisel emalarn Dntrlmesiyle Beslenme ve Kilo Arasndaki likinin ncelenmesi [Bilimsel]
Gn Barsak Mikrofloras zerindeki Etkileri: Suriyeli Gmenler rnei [Bilimsel]

Yaver ARANCIOLU kimdir?

Gda, Salkl Beslenme, Felsefe ve Sosyoloji Tutkunu Bir Yazar: Yaver Arancolu Merhaba, benim adm Yaver Arancolu. Sizlere kendimi tantmadan nce, bu blogda neler bulacanzdan bahsetmek istiyorum. Salkl beslenme, felsefe ve sosyoloji benim tutkularm. Bu blogda bu konularda yazdm yk, inceleme ve eletirileri sizlerle paylaacam. Bu konulara ilgi duyan veya duymak isteyen herkesi yazlarm okumaya davet ediyorum. Yazmak ve okumak benim hayatmn vazgeilmezleri. Yazarken kendimi ifade ediyor, okurken yeni dnyalar kefediyorum. Yazmaya ocukluumdan beri ilgi duyuyorum. lk ykm 10 yanda yazdm. yk, iir, eletiri, deneme Bu trlerde yazmay seviyorum. nk her biri bana farkl bir yaratclk alan sunuyor. Siz de bu trleri seviyor veya merak ediyorsanz, yazdklarm size hitap edebilir. Bir dnem bir gazetede yazarlk yaptm. Orada edindiim deneyimler sayesinde hem yazma becerimi gelitirdim hem de farkl konularda bilgi sahibi oldum. Ayrca Suriyeden Trkiyeye balayan gler ile yerinden edilmi insanlar zerine Birlemi Milletler Uluslararas G Kuruluu adna alma yaptm. Bu alma benim iin ok nemliydi. nk g eden insanlarn yaadklar zorluklar, umutlarn, hayal krklklarn yakndan grdm ve onlara yardmc olmaya altm. Trkiyenin Kars ehrinde dnyaya geldim. lkokuldan liseye kadar tm eitimimi stanbulda aldm. niversite eitimimi Tekirda, Edirne ve stanbulda tamamladm. stanbul Sosyoloji blmn Yksek Onur derecesi ile bitirdim. Evliyim ve genellikle Trkiyede yayorum. Yaklak bir yl Azerbaycanda yaadm. nsanlar ile iletiim kurmay ve farkl insanlar ve kltrler ile tanmay seviyorum. Ahap yakma, tak tasarm, balama almay seviyorum. Toplumu ve insan ilgilendiren neredeyse tm konulara merak duyuyorum. Bu blogda sizinle dncelerimi, duygularm, deneyimlerimi ve hayallerimi paylamak istiyorum. Umarm yazdklarm sizin de ilginizi eker ve merak uyandrr. Beni takip etmeye devam edin.

Etkilendii Yazarlar:
George Orwell, Aldous Huxley, Suzanne Collins, H.G. Wells, Jules Verne

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Yaver ARANCIOLU, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.