..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
zgr insan, denizi daima seveceksin. -Baudelaire
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - ebnem Pikin
ebnem Pikin - BR
Site i Arama:

Ana Sayfa
  lham Perisi (ebnem Pikin) 22 Haziran 2010 Dler 

Yazar harflere hayat fler, harfler hayal denizini aar, kyya vurur. Harfleri kendine boyun ediren kalem ehli, bir gn gelir KAYIP RIHTIM’ bulur…

Krklar Diyar (ebnem Pikin) 9 Ocak 2010 Para 

Son kitabm "Krklar Diyar" ndan bir blm. Krk kap ardnda krk sr. Yars var olua dair, dier yars da var olana. Srlar bilmeyenler lmeye mahkum ne yazk. Bilenler uzanacaklar sonsuzlua...

Bir ehr-i Gl,ki Ad stanbul (ebnem Pikin) 28 Aralk 2009 stanbul 

Nasl ki btn iekler biraz gl ise, btn ehirler de biraz stanbuldur aslnda. stanbul deyince akan sular durur, air yanm tutar yine.

syan! (ebnem Pikin) 26 Ekim 2009 Gven ve Gvensizlik 

...Bu yaz hibir edebi kayg duymadan, yalnzca yaadm bir olay paylamak, sinirlerimi biraz olsun yattrmak maksadyla kaleme alnmtr...

eytanmla Ba Baa (ebnem Pikin) 22 Ekim 2009 Yaam 

“Derdim nedir benim” dedim, iime dndm, ve baktm. Baktm yerde eytanmla gz gze geldim. eytanmn gzlerinde ayn bendeki gibi bir hzn ve gzlerinde ayn bendeki gibi iki damla ya… “Ne haber?”dedim eytanma, “nasl gidiyor iler?”...

nsan (ebnem Pikin) 15 Haziran 2009 Doa ve Dnya 

Ben, dem... Yaratlm ilk insan... Daire artk tamamlanmak zere. Kim olduunu hatrlamann artk zamandr. imdi kendine gel ve syleyeceklerime kulak ver...

srafil'in Aynas (ebnem Pikin) 11 ubat 2009 1. Blm 

Her ey ezelde balad...Yedi kat yukarda oturduum yerden aalara baktm ve "Karar verdim, dedim. Aaya inmeye gnllym." Bildiim her eyi unutacaktm. Gklerdeki evimi, nereden geldiimi, kim olduumu, her eyi.Yalnzca bir tek eyi hatrlayabilecektim: Sevgiyi...

Mevlana'dan Mektup Var! (ebnem Pikin) 13 Aralk 2008 Sevgi ve Ak 

telerden bir mektup var...

Mevlana'ya Mektup 3 (ebnem Pikin) 12 Ekim 2008 Sevgi ve Ak 

Yollardaym... Yollar ki sana doru olunca gzel, senden uzaa olunca elem... Yollardaym, Sen'den uzakta aknla hasta ama ak sayesinde shhatteyim. Yollardaym, yine yollarda...

Ah Mine'l Ak ve ikayetname (ebnem Pikin) 5 Ekim 2008 Sevgi ve Ak 

Ah, Mine'l Ak! .... Ak'n elinden... Ah, Ak hep senin yznden!

Artk Daha Az Konuuyorum. (ebnem Pikin) 17 Austos 2008 Yzleme 

Bir yazarn sahip olduu tek eydir, kelimeler... An gelir, kelimelerin anlatmaya yetmedii hisler yaar insan.

Tura (ebnem Pikin) 17 Austos 2008 Fantastik Roman 

Yl, 1878; yer, stanbul; Padiah, 2. Abdlhamit... Ak m, sadakat mi, siyaset mi?

Kanl Deniz (ebnem Pikin) 20 ubat 2008 Sevgi ve Ak 

Yaam, kanl Varlk denizinde khne bir sandalla yaptm bir seyahat... Elimde hasret krekleri... Kulamda Sevgili'nin kpesi... Ky ok uzaklarda, sanki gece iinde gizlenmi seher gibi...

Szn Yoksa Sus,syleme! (ebnem Pikin) 20 ubat 2008 Tasavvuf 

Sz, sz sylemeyi bilen, szn kudretini anlayan kiinin yannda byktr. Eer iyi bir sz sylemezsen bin sz sylesen onlar sz saylmaz.

Bugn (ebnem Pikin) 25 Ocak 2008 Tasavvuf 

bugn . . . ben. . . istiyorum ki . . .

Mevlana'ya Mektup 2 (ebnem Pikin) 22 Ocak 2008 Bireysel 

Var iken aslnda yoktu isem, belki yok olunca gerekten var olabilirim... Varlktan da getim,yokluktan da... Geriye sana yazdm mektuplarm kald Canm Efendim...

Mevlana'ya Mektup 1 (ebnem Pikin) 14 Ocak 2008 Bireysel 

Canm Efendim! Nacizane kulunuz bendeniz de hayatnda ilk defa bir insana duyulan ak duygusuyla tant. Ak' var olan her eyde grmtm, bir insanda hari... Gn o gndr ki o yce duyguyu bir faniye kar da hissettim.

Kalem (ebnem Pikin) 12 Ocak 2008 Ak ve Romantizm 

Yazy yazan bir "ak" olunca, baktnda neyi grdn, grdnde neyi sevdiini bilince "ak" anlatan kaleminden de mrekkep yerine "ak" damlar. Bu defa Ak'a dair bir-iki satr da benden...

Balksz (ebnem Pikin) 15 Aralk 2007 Srrealizm 

Yaamann deerini anlad gn, yaamndaki son gnyd. Ne hazin! Ya sizin bugn yaamnzn son gn olsayd neler dnr, neler hissederdiniz? -Garip bir hikaye daha...-

Galaktik Irk (ebnem Pikin) 5 Aralk 2007 Didaktik 

Bir kertenkele dile gelirse neler anlatr? Galaktik Irk'a dayanan srngen tarihini bir de onlarn azndan dinleyin!

Kitaplarm Hakknda:

BR – Cinius Yaynlar, 2006

Baktklarmz, grdklerimiz, dndklerimiz zerine bir kitap...

“Bu kitapla sizi zihnimin iine, Bilgi’ye giden yolda birlikte yolculuk yapmaya davet ediyorum. Eer davetimi kabul ederseniz yaama, lme, zamana, insana yani bilgiye dair sorularla dolu bir yolda, Gerek’e doru birlikte bir yolculua kabiliriz. Yol’a kmaya var msnz?”

ebnem Pikin, Cinius Yaynlar’ndan kan ilk kitab Bir’de zaman, yaam, evren, yaratl, lm, insan ruhu gibi kavramlar eitli kaynaklara, yaam tecrbelerine dayanarak anlatyor ve blm sonlarnda karmlarn okuyucuyla paylayor. “Ben” olann “Bir” olana yolculuuna elik edeceiniz bu kitapta belki de kendiniz iin yazlm satrlar okuyacak, ihtiyacnz olan bilginin ihtiyacnz olan zamanda sizi bulduunu greceksiniz.

Yazar, bu kitapla son yllarda “var olu, lm, din, ezoterizm” zerine yapt aratrmalarla vard anlay ve bilgiyi toplumsal fayda yaratma arzusunun da bir sonucu olarak okuyucuyla paylayor.

TURA – GOA Yaynlar, 2008

Yl, 1878; yer, stanbul; Padiah, 2. Abdlhamit…
Ak m, sadakat mi, siyaset mi?

Kendi zaman ve meknlarna sahip farkl boyutlar bir anda sizin de iinde bulunduunuz zaman diliminde kesiseler ve sizi gemi sandnz zamanlara geri gtrseler neler olurdu, hi dndnz m?

Beyolu sokaklarnn sradan kalabalyla balayan sradan bir gn... Zamanszl imdiki zamana tayan sra d bir antikac dkknnda, sra d bir tura koleksiyonu...
Ve sradan olan yaama ve zamana dair tm kavramlar sra dla tayan bir hikye.
Osmanl tarihine merak ile tannan Turan Bey hayat boyunca insanlar anlamaya almaya hi lzum grmemitir. Ama zaman anlamak ister. Zaman anlamak iin maddeyi aabilmelidir. nsanlar anlamak iin ise yaama onlarn gzlerinden bakmay renmeli... Zamanda bir kap aralanr ve Turan Bey kendisini 1878'in stanbul sokaklarnda gezinirken buluverir. Kendi zaman boyutunda almay reddettii yaam derslerini imdi baka bir boyut ve baka bir zamanda almaya mecbur kalacaktr.

SRAFL’N AYNASI – AstreA Yaynlar, 2009

“Elementtim ldm, bir bitki oldum; bitkiydim ldm, bir hayvan oldum, hayvanken ldm, bir insan oldum”

Ve ruh, yedi kat yukar gklerdeki tahtn brakr da aalara, hem de ta aalara inmeye gnll olur. “srafil’in Aynas” ruhun ezelde balam olan serveninin hikyesidir. Ruh halden hale geer, insan kisvesine brnr ve Ak' aramaya balar. Yce Yaratc bir nefes fler, bir su damlas akar ve okyanuslara karr. Bir ku kanat rpar ve dnyada yaam balar. Rzgr, bulutu srkler ve bulut gk kuann iinden geer. Krmz bir damla der gkten, kan olup bedene girer. srafil borusunu alar ve tm insanlar uyanr.
srafil’in Aynas, hayatta eilip bklmeden “elif” gibi dimdik, dosdoru olabilmenin kitabdr.

KIRKLAR DYARI - Astrea Yaynlar, 2010

"Krk kap ardnda krk sr
Yars var olua dair, dier yars da var olana
Srlar bilmeyenler lmeye mahkum ne yazk.
Bilenler uzanacaklar sonsuzlua."

Yaamdan keyif almay ok nceleri brakmt. Artk yaam tatsz, keyifsiz ve gereksizdi onun iin. lmeye karar verdi, bugn onun son gn olacakt. Her zamankinden farkl bir gne balad: Son gnne.

Gnei doarken grmt ama batn gremeyecekti; bahar ilk defa hissetmiti ama bu onun grp grecei son bahar olacakt. Balad gn bitmeden lme atlad, ve ld…

Yaamda vermekten kand mcadeleyi imdi gittii yerde vermek zorunda kalacakt. Yaamdan kamay baarmt ama artk bulunduu yerden kamak iin hibir ans yoktu. Ya kor atelerde yanacak ya da krk srla dolu, krk kapy bulacakt.
Krklar diyarna gnderildi. Krk kap ona sonsuzluu vaat ediyordu. Peki bu diyarda sakl olan krk sr neydi?

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | ebnem Pikin, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 29.11.2023 23:53:13