..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Yanl saysz ekillere girebilir, doru ise yalnz bir trl olabilir. -Rouesseau
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Bireysel > ebnem Pikin

14 Ocak 2008
Mevlana'ya Mektup 1  
ebnem Pikin
Canm Efendim! Nacizane kulunuz bendeniz de hayatnda ilk defa bir insana duyulan ak duygusuyla tant. Ak' var olan her eyde grmtm, bir insanda hari... Gn o gndr ki o yce duyguyu bir faniye kar da hissettim.

:CGHJ:
Sana nasl hitap edeceimi bilmiyorum. nce stadm demek geldi iimden. Ama bu kelimeyle kendimi seninle ayn kefeye koyuyormuum gibi olur diye vazgetim. Sana “canm efendim” desem bir mahsuru olur mu?

Canm Efendim,
Bugn yine aklmdan getin. Son gnlerde gnlmn maruz kald etin frtnalarn ardndan acaba canm efendim de ems’e kar byle hisler mi beslemiti diye dnmeden edemedim.

Nacizane kulunuz bendeniz de hayatnda ilk defa bir insana duyulan ak duygusuyla tant canm efendim. Biz baktmzda neyi grdmz, sevdiimizde kimi sevdiimizi bilen kimseleriz ok kr. Bugne kadar canlda canszda, imende bulutta, rzgarda yamurda hep O’nu grm, O’nun aknda can bulmutum. Bu defa ilk kez, evet hayatmda ilk kez bir fanide, bir insan suretinde O’nu grdm. Bu ak ile aclarn en derinini yaadm. Gzlerimden kanl yalar boalttm. Ellerimle kalbimi yerinden skp atmak istedim. Bu ac ne derin bir acym canm efendim?

Acm nasl tarif edebilirim bilemiyorum. Kelimeler bu hissi anlatmada en az benim bu duygu karsnda kaldm kadar aciz kalyorlar. Sana bir soru sorabilir miyim canm efendim: Tm yaamn z, sebebi ve sonucu Ak iken, byle yce bir duygu neden insana en byk acy veriyor? Sevmek her derde devaysa neden sevdiinde tek hissettiin hzn ve keder oluyor?

Ellerime bakyorum… Sevdiimin ellerine dokunamayan ellerim kanyor gibi geliyor. Aynada gzlerime bakyorum. Gzlerinde hayat bulduum gzler onlara bakmaynca dnyann geri kalann grmek istemiyorlar. Gzyalarm srekli yanaklarmdan szlrken buluyorum. Gnlmn huzuru gitti. Azmn tad kalmad. Geceleri smsk kapadm gzlerimi sabah olunca amak istemiyorum Sylesene bana canm efendim, bu hissettiklerim Ak’n belirtileri midir?

Sevdiim fani karmda otururken ona sahip olma arzusu duydum. Ak’n saf ve koulsuz tabiatnda byle bencil bir dnceye yer var mdr? Eline baktm tutmak istedim, bedenine baktm sarmak istedim, yetmedi onunla olmak, onda olmak, o olmak istedim. Sonra kendime bir baktm. Kendi bedenime bile sahip deilken, gnlmdeki derin acy bile durdurmaya gcm yetmez iken baka birine nasl sahip olabilirdim ki? O ana kadar her eyle Bir olduunu hisseden nacizade kulunuz o anda blnd, bir iken iki oluverdi. te bu ikilik beni asl sevdiimden uzak kld. Baktmda her grdm O iken her yol da beni O’na gtryordu. Bu defa yollarm tkand sanki. Beni O’na gtrmedi bu kez. Birlikten vazgeip ikiliin tuzana dnce, Ak’a bencillik katnca beni O’na gtren yollar da kapand.

imdi gecelerin sessizliinde asl sevdiime ettiim dualar yanklanyor. “Ltfen beni brakma! Tek sevdiim ve sevilmeyi beklediim kii Sen iken, sen de beni brakma. Benim iin onlarn her biri Sana ulamak iin birer vesile. Ben onlarn gzelliinde Seni bulmasam bir et paras olan bedenin nesini sevebilirim ki? Onlara Senin birer paran nazaryla bakmasam, grdme nasl ak olabilirim ki?”
Canm efendim… Herkes kendi kabnca sevgiyi yayor, yle deil mi? Senin ems’e duyduun hisleri senin azndan dinlemeyi ne kadar da ok isterdim. Ondan ayr kaldn yllar boyunca yaadn aclar senin gzlerine bakp da grmeyi, ah ne kadar da ok isterdim. Hayatn maksad bu mudur canm efendim? Sevmeyi, ama koulsuzca sevebilmeyi renmek midir? Bunu renirsek dnya snavn vermi olur muyuz? Peki ya sevilmek? Bizi bilgelie gtren sevgi hep karlksz sevgi mi olacaktr?

Sana olan mektubumu burada bitiriyorum canm efendim.
imdilik…
Hep aklmda, hep gnlmdesin…

.P.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn bireysel kmesinde bulunan dier yazlar...
Mevlana'ya Mektup 2

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Galaktik Irk
"Bir"in Hikayesi
Kalem
Amma Hikaye!
Balksz
Sohbet

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Bugn [iir]
Szn Yoksa Sus,syleme! [iir]
Krklar Diyar [Roman]
nanmak m? Bilmek mi? [Roman]
srafil'in Aynas [Roman]
Bir - Arka Kapak [Roman]
Tura [Roman]
Ah Mine'l Ak ve ikayetname [Deneme]
Mevlana'ya Mektup 3 [Deneme]
Bir ehr-i Gl,ki Ad stanbul [Deneme]

ebnem Pikin kimdir?

Damarlarm attka, canm bedenimde olduka kamadaym. nsann kendinden kap kurtulmas kolay olur mu? Bakasndan kaan, ondan uzaklanca ondan kurtulunca kamay brakr, olduu yerde durur. Ben ise hem kendimin dmanym, hem de kendimden kap kurtulmak istiyorum. Kaarken kendimi de beraber gtrdm iin kendimden kurtulmama imkan yok. Bu yzdendir ki benim iim kyamete kadar kamaktr, kamaktr, kamaktr. . .

Etkilendii Yazarlar:
Mevlana,Nietzsche,Kryon,Halil Cibran,Hayyam,Drunvalo Melchizedek

yazardan son gelenler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | ebnem Pikin, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.