..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnýzlýk güzel birþey, ama birilerinin yanýnýza gelip yalnýzlýðýn güzel birþey olduðunu söylemesi gerekir. -Balzac
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Alp Þahin
Alp Þahin - Bilgiler
Site Ýçi Arama:

Deneme
  Kalp... (Alp Þahin) 29 Haziran 2020 Ýliþkiler 

Düþünsene öyle bir organ ki tek baþýna, yalnýz ve tüm vücudun yaþam kaynaðý... Asla durmuyor, asla yýlmýyor, kah ara ara dinlenme moduna geçiyor, kah sinirden dolayý tüm vücudu inletiyor ama asla pes etmiyor, hep ama hep çalýþýyor...

Bir Bar Çýkýþý (Alp Þahin) 14 Kasým 2011 Ýliþkiler 

Son bardaðý da dikiyorum. Her þey þimdi daha net. Etrafýmdaki gülüþmeler ve yüzler ise daha anlamlý. Bar desen daha boþ gözükmeye baþladý gözüme. Alkol alanlar için yapýlmýþ onca skeç onca espri var ama hiçbirinde insanlarýn daha net gördüðü ve hissettiði söylenmez. Gerçi þu saatten sonra baþka bir yalan daha kaldýracak durumda da deðilim

Arasa da Bulamaz (Alp Þahin) 19 Kasým 2011 Günlük Olaylar 

Saatin geç olmasýna raðmen kendimi dýþarý atmakta kararlýyým. Þu son müziði de dinleyeyim sonra dýþarý çýkarým derken bir bakýyorum ki sokaktayým. Anlamsýz bir kalabalýk var gözümün önünde. ..Umursamayýp ben de o kalabalýðýn içinde kayboluyorum. Nereye gideceðimden pek emin olmadýðýmdan birazcýk alkol almakta yarar görüyorum.

Vicdan (Alp Þahin) 12 Aralýk 2011 Ýliþkiler 

Bu kez kaybediyorum seni,sesini ve de tenini. Kýrgýn ve bir o kadar da kýzgýn bakýþlarla terk ediyorsun evimi. Belki ilk on beþ dakika gururluyum. Sonralarýysa...ne diyeyim? Düþünceli.

Siyah Palto (Alp Þahin) 25 Aralýk 2011 Toplum 

Alýþveriþ merkezinin yürüyen merdivenlerinden yukarý doðru çýkýyorum. Bir anlýðýna müþterisine siyah paltoyu satmaya çalýþan sarýþýnla göz göze geliyorum. Hatun kiþi gayet tatlý ama sesindeki farklýlýðý ve hareketlerindeki anlamsýzlýðý yürüyen merdivenlerden bile fark edebiliyorum

Raký Bardaðý ve Ben (Alp Þahin) 8 Ocak 2012 Yüzleþme 

Raký bardaðým sakin ve umursamaz, o üzgün ve sarhoþ, benim ise kendime bakmaya cesaretim bile yok. Bu kadar kýsa sürede iþlerin bu kadar kötü gidebileceðini ne ben, ne o, ne de raký bardaklarýmýz beklemiyorduk. Buna kýsaca tüm aile de diyebiliriz.

Gazete Gibidir Kadýn (Alp Þahin) 12 Ocak 2012 Yaþam 

Gazeteyle kadýnýn bu kadar benzeyebileceðini nasýl oldu da gözden kaçýrdým?

Kamuflaj (Alp Þahin) 29 Ocak 2012 Toplum 

Ya hayatýný biraz da olsa sorgulayanlardansýndýr ya da sahteliklere kamufle edenlerden...

Malum Mülakat (Alp Þahin) 18 Þubat 2012 Meslekler & Ýþ Yaþamý 

Mülakatýn sahte olduðu ve doðru cevaplarýn anlamýný yitirdiði zamanlar

Hayat Hakkýnda (Alp Þahin) 29 Þubat 2012 Yaþam 

Hayat bilinmezdir, hayat karmaþadýr ve hayat düzenli bir kaostur.

Sona Doðru (Alp Þahin) 6 Mayýs 2012 Yaþam 

40'larýnda zordur hayat...3 Y asla yakaný býrakmaz. Yaþlýlýk,yorgunluk ve yalnýzlýk...

Ýki Farklý Yol (Alp Þahin) 31 Temmuz 2012 Yaþam 

Hayatta hepimizin bir rolü vardýr fakat sonunu nasýl getireceðimiz bize kalmýþtýr

Bilmem ki (Alp Þahin) 16 Eylül 2012 Yaþam 

Þu hayatta neler deðiþmedi ki...Koskoca Osmanlý Ýmparatorluðu bile battý.

Alkole Zam Gelmiþ (Alp Þahin) 24 Eylül 2012 Toplum 

Alkole gelen zam...Çevremde olan bitenler ve biraz da gündem.

Çýtýrtýlar Biraz Alkol ve Belki Biraz da Duman (Alp Þahin) 3 Þubat 2013 Sevgi ve Aþk 

Ondan bahsetmek istiyorum ama zor geliyor. Ne biliyim onun hakkýnda sadece yazý yazmak hoþuma gitmiyor iþte.

Para Ne de Olsa (Alp Þahin) 28 Þubat 2013 Türkiye 

Eskilere gitmek istiyorum. Takvimlerin miladý gösterdiði zamanlara. Ne alaka demeden bir zahmet okumaya devam edin...Sonrasýnda baktýnýz ortalara doðru sarmamaya baþladý boþ verin gitsin

Raký Yazdýrýr (Alp Þahin) 10 Nisan 2013 Yaþam 

Kendin ol, sevdiðini üzme, ülkeni sev, taraf seçme, çözüm yarat ve asla yenilgiden korkma...

Mesafe Yazdýrýr (Alp Þahin) 20 Eylül 2013 Sevgi ve Aþk 

Niye aþýk oldum ki sana... Ne güzel hayatýmý yaþýyordum... Bencilce... Hesap vermeden... Özgürce...

Yalniz, Bitkin ve Yasli (Alp Þahin) 24 Mart 2014 Yaþam 

Bir anda simsiyah gozlerini goruyorum... Ruya oldugunu hemen anliyorum. Kalbim hizlica atiyor ve uyanmak istiyorum. Basaracagim gibi...

Adalet ve Inanc (Alp Þahin) 4 Mayýs 2014 Yüzleþme 

Hayatta hicbir etkisinin olmadigini dusunduklerimiz ve kendisini de buna inandiranlar, istemeyerek te olsa adaletin buyuk bir parcasi olabilirler.

Allah Rizasi Icin (Alp Þahin) 26 Haziran 2014 Toplum 

Her zamanki gibi bir gunun sonuydu. Yoldan gecenlere dilendigim, onlara dualar okumak zorunda kaldigim ve karsiliginda sadece uc - bes kurus aldigim bir gundu.

Basit Ama Yaratici (Alp Þahin) 3 Aðustos 2014 Yaþam 

Insan dogasi geregi kole degildir ve gozleri ne kadar sacma sapan secimlerle uyusturulursa uyusturulsun illa ki birisi gelir ve bazi seylere kafa tutar... Sonu hos olmasa da... Yine de deger.

Ayriligin Ilk Gunu (Alp Þahin) 9 Aðustos 2014 Sevgi ve Aþk 

Ele gecirir bedenini heybetli bir ofke... Once bir guzel kendi kendine soylenirsin... Sonra da ona soylenirsin... Sonra tekrar kendine ve sonra tekrar ona...

Izleri Silmek Zor (Alp Þahin) 25 Aðustos 2014 Sevgi ve Aþk 

Devam ediyorum dusunmelere. Nedense ben hakliyim gibime geliyor. Zaten ayriliklarda herkes kendince haklidir ama bu sefer gercekten ben hakliyim. Belki de kendimce...

Bir Kadina Asik Olmak (Alp Þahin) 15 Eylül 2014 Ýliþkiler 

Bakiyorum cevremdeki yasantilara uzaktan. Hep aldatilan kadinlarin hikayesi var. Hep erkeklerin nasil sevmesi gerektigini, asklari icin kadinlarin neleri feda ettiklerini ve hep erkeklerin zalimlikleri karsisinda nasil sevip te kaybettiklerinden bahsediyorlar. Bu yazilip cizilenlere inanmiyorum.

Bir Kadikoy - Eminonu Hatirasi (Alp Þahin) 2 Kasým 2014 Ýliþkiler 

Onunla bittikten sonra Istanbul'la da bitmistim. Geri donmem artik buralara diyordum. Seviyordum Istanbul'u aslinda ama bu sehirde o varken nasil burada kalabilirdim ki?

Kalabaliktaki Yalnizlik (Alp Þahin) 1 Ocak 2015 Ýliþkiler 

Her sey isiklarin kapanmasiyla baslamisti. Bedenimdeki alkol umursamazligimi iyice arttirmis, bakislarim donuklasmisti. Ice cekilen sigara ise yuzleri az cok secmeme yardimci olmustu.

Klasik Bir Ask Vakasi (Alp Þahin) 7 Þubat 2015 Sevgi ve Aþk 

Biliyordu, yine cevap gelmeyecekti ama bir kez daha yazdi. Bir kez daha satirlara doktu hislerini. Iki dakika gecmeden her zamanki gibi son gorulme yazisi ekraninda belirdi. Sasirmamisti ama incinmisti.

Beste (Alp Þahin) 20 Mart 2015 Sevgi ve Aþk 

Hayatina guzel bir beste cikaverir. Iste her sey bundan sonra baslar.

Yesil (Alp Þahin) 15 Haziran 2015 Sevgi ve Aþk 

Kadin, bir erkegi istedigi icin erkek ona sahip olmustur, dolayisiyla sen artik o gozlerin sahibi degil, sadece hizmetkari olmussundur.

Sevgi Yorar Kalbi (Alp Þahin) 17 Haziran 2015 Sevgi ve Aþk 

Bagirarak uyandi. Biliyordu, kalbiydi yine. Gozlerini hemen acip elini gogsune goturdu. Derin bir nefes alip kalkmaya calisti fakat kalbi oylesine hizli ve ritimsiz atiyordu ki ilkinde basaramadi.

Dinsiz Bir Dunya (Alp Þahin) 18 Ekim 2015 Yaþam 

Bagirmalar, silah sesleri ve beraberinde gelen sessizlik kendini gostermisti. Anlamistim, sabah olmustu yine. Vatikan ve papaligin yikilmasindan sadece iki hafta gecmis, beraberinde tum Dunya’da once ibadet yerleri daha sonra hukumetler birer birer silahli saldirilara ugramis ve patlatilmaya baslamisti.

Dogru Kadin ve Dogru Zaman (Alp Þahin) 28 Ekim 2015 Ýliþkiler 

Hissizlesiyorum artik… Mutlu veya mutsuz olamiyor, tepki vermem gereken anlarda susmayi tercih ediyorum. Yanina biraz da sahte gulumseme ekleyeyim ki tam yerine rastgelsin…

Oysa Gecicidir Hersey (Alp Þahin) 26 Þubat 2016 Ýliþkiler 

Sacma sapan nedenlerle kavgalar, arka arkaya hakaretler ve beraberinde gereksiz kota kullanimi… Gunumuz asklari bu kadar basit ne yazik ki.

Asktir Bu Biraz da Leverage (Alp Þahin) 3 Haziran 2016 Ýliþkiler 

Sen zaten beni hic sevmedin diyordu… Aslinda sevmistim, cok sevmistim hem de. Sevmenin rolu olmaz ki bir kere… Bu kadar zaman gecmesine ragmen hala bunu anlayamamasina sasiriyorum.

Guvende Degiliz (Alp Þahin) 29 Haziran 2016 Toplum 

Yolda yuruyorsun, bir patlama sesi ve ne oldugunu anlamadan yerde buluyorsun kendini. Burnun kaniyor, dudaklarina kan geliyor, ne oldugunu anlamaya calisiyorsun...

Iste Bunlar Hep Raki (Alp Þahin) 29 Aðustos 2016 Sevgi ve Aþk 

Bir kadin girer hayatina... Seversin... Sevilirsin... En derininden, en guzelinden hem de... Hayatinin once guzel bir parcasi zamanla da ruhunun butunu ilan edersin. O beklese de beklemese de surprizlere bogarsin. Onun mutlulugu senin icin her seydir cunku

Bestesi Guzel Sozleri Zayif (Alp Þahin) 28 Haziran 2017 Ýliþkiler 

Yine olmuyordu istedigi gibi... Seviyordu aslinda... Yurekten seviyordu hem de... Sanssizligindan midir nedir yapisi geregi her seferinde bir noksan goruyordu sevdiklerinde...

Meczup (Alp Þahin) 17 Ekim 2017 Yaþam 

Zor zamanlardayiz suphesiz. Belki bir Ilk caglarin geri zekaliligi, orta caglarin buhranlari yok ama kabul edelim beyinler de bir Ronesans degil artik. Guvenli kipte yasamaya calisiyoruz.

Paramparca (Alp Þahin) 20 Aralýk 2017 Sevgi ve Aþk 

Her zamanki gibi yorucu bir gundu ve isten cikmistim. Telefonum caldi. Bulent’ti arayan… Aramiz bozuk diye acmasam mi diye tereddutte kaldim ama ayip olmasin diye acmaya karar verdim. Bir iki hal hatir muhabbetinden sonra O’nun vefat ettigini soyledi.

Beyaz Karga (Alp Þahin) 30 Ocak 2018 Toplum 

Yine guzelim uykum uzaklardan gelen bir aciyla bolunmus, daha da kendini hissettirmis ve gozlerimi acmaya zorlamisti. Acim dinsin diye yanibasimdaki karaciger ilacimi, yerde duran ve de dunden kalan sicak biramla icmis, etkisini gostersin diye de uyudugum kanepeye tekrar uzanmistim

Sevgili, Yalnýzlýk (Alp Þahin) 29 Kasým 2017 Ýliþkiler 

Karanlýklara sarýldýðýn zamanlarda, sen uyurken yanlýþlýkla açtýklarý lamba gibi karþýna çýkýyor. Sen fazla umursamayýp, kendin kalmaya çalýþýp onu fazla sevmemeye çalýþýyorsun. Çünkü biliyorsun. Gardýný ne kadar düþürür ve ne kadar birine baðlanýrsan o kadar incinirsin.

Nedir Mutluluk? (Alp Þahin) 23 Ocak 2018 Ýliþkiler 

Caglar boyu mutlulugun cevabini aramistir insanoglu... Gorunen o ki hala da bulamamistir. Bes sene sonra kendini nerede goruyorsun? Bayramda tatil planin var mi? Sana gore dolar artar mi? Gibi sorulara kolaylikla cevap verirken, mutluluk dediler mi "orada bir dur" diyor, bir tereddut ediyoruz. Mutluluk cok genis bir kavramdir cunku...

Paradoksal Adalet (Alp Þahin) 9 Þubat 2018 Sevgi ve Aþk 

Hayatimizi gercek anlamda degistiren iki tip insan vardir. Bunlardan biri peygamberdir. Aydinlatma yaratir hayata karsi. Digeri de sevdigimiz kadindir. Savastirir kendini, mantiga karsi…

Kaybedilen Beyaz Yaka (Alp Þahin) 14 Þubat 2018 Sevgi ve Aþk 

Kendisini bencil emellerin ugruna harcadigin kadin, ben cekemem artik burayi diyen bir beyaz yaka edasiyla ansizin istifasini onune sunuyor ve onay beklemeden de gidiveriyor. Giderse gitsin hatta biz daha iyilerini buluruz diyorsun insan kaynaklari edasiyla.

Farklý Hikayeler, Tek Son (Alp Þahin) 17 Þubat 2018 Günlük Olaylar 

Kapıyı hızla çekip ”Daha da durmam burada” diye bağırıp evden çıkıyorum. Garaja iniyor, arabama biniyor ve cıvıl cıvıldır şimdi diye düşünerek caddeye doğru sürmeye başlıyorum. Olanları düşünmek istemiyorum. Sadece araba sürmek ve uzaklaşmak istiyorum.

Vice Versa (Alp Þahin) 16 Mart 2018 Ýliþkiler 

Derin mevzudan yani asktan girerek baslayalim konumuza… Iki taraf vardir. Aci cekip sevenler ve aci cektirip devam edenler… Bunlar ying yang gibi kendi iclerinde doner dolasir. Bazen aci cekip seversin, bazen de aci cektirip devam edersin.

Kibris ve Sen (Alp Þahin) 5 Haziran 2018 Ýliþkiler 

Yasadigim su guzel ada hakkinda binbir tane sey soylediler… Kimi cok fazla kalma, korelirsin dedi. Kimi tatil yeri orasi, gercek hayatta bunaltici dedi. Kimiyse haydi yine iyisin alkol ucuzmus orada bak keyfine dedi. Her birey, her farkli kafa bir sey dedi de dedi fakat hicbiri gercek anlamda goremedi Kibris’i…Tipki gercek seni anlayamadiklari gibi.

Kaybetmeden Deðeri Bilinmiyor Deðerlinin (Alp Þahin) 8 Eylül 2018 Yüzleþme 

Bir iki yazý dýþýnda tam anlamýyla kendimden bir þey yazmam. Baþkalarýnýn dünyasýný çok umursamadýðým için baþkalarýnýn da benim dünyamý çok umursamalarýný istemem. Öyle ya küçük dünyalarýmýzda olup bitenler yerine büyük düþünüp herkes için adalet, eþitlik, mutluluk, aþk ve güzel bir yaþam kurmanýn ya da kurma gayretinin daha anlamlý olacaðýna inanýrým.

Kibir (Alp Þahin) 30 Eylül 2018 Yüzleþme 

Fakir bir ailenin tek cocugu olarak dunyaya geldim. Erken yaslarda once annemi, daha sonra babami kaybettim. Imam hatip lisesi mezunu dindar bir bireydim. Ta ki gucu ele alana kadar...

Kum Saati (Alp Þahin) 7 Þubat 2019 Ýliþkiler 

Kabul edelim ki yasadiklarimiz ve de hikayemiz ne kadar farkli da olsa gun sonunda milyonlarcasindan sadece bir tanesi... Dunya icin siradan gelecek, belki hatirlanmayacak bile ama benim dunyam icin hep bas yapit olacak.

Aile (Alp Þahin) 10 Þubat 2019 Ýliþkiler 

Aile demek her seydir. Aile, aksam mutfakta pisen pirzoladan duyulan mutluluk, basarisiz notlardan dolayi yenilen sopa ve eve rest cekip kapiyi carpip gitmenize ragmen affetmedir. Aile olmak bunu gerektirir.

Sevgisizlik Günü (Alp Þahin) 14 Þubat 2019 Ýliþkiler 

Ne buyuyup asik oldugunu sanan cocuklarin, ne de sevgililer gunune ozel satis yapan kimsesiz cocuklarin gunun anlamini ifade edebiliyordu… Gorunen o ki hepimiz sevgisizdik.

Siyah Ýnci (Alp Þahin) 20 Þubat 2019 Ýliþkiler 

Bir kadin icin olabilecek olan en kotu seyi yasamisti. Dovulmustu… Bir, iki, uc derken artik rutine baglamisti dovulmeleri… Bu yuzden kimse tekrar onun gibi sevmesin, sevip de yaralanmasin istiyordu. Tam birini sevdiginde, tekrar deger verdigini hissettiginde vazgeciyordu. Gece karanliginda yastigina akan gozyaslari hep bu yuzden…

Kardeslik (Alp Þahin) 26 Þubat 2019 Ýnternet 

Kan bagindan dolayi kardesin olabilir, onu sever sayarsin ama kardeslik bagini tasiman icin sadece bu yeterli olmaz. Cunku kardeslik, ayni kani tasimandan cok daha fazlasidir.

Yanlis Gecmisle Dogru Gelecek Olamaz (Alp Þahin) 4 Mart 2019 Ýliþkiler 

Her birey ve toplum hak ettigi gibi yasar ve de yonetilir. Bu yuzdendir ki siz dogru davranip, yanlislara ses cikardikca hem kendiniz hem de yasadiginiz duzende dogru yonde degisimler olacaktir. Unutmayalim… Iyiler mutlaka kazaniyor.

Sadakat (Alp Þahin) 23 Aðustos 2019 Yapýtlar 

Bir insaný, yemini ve de sadakati üç durumda tanýrsýnýz. Ya elindeki tüm güç ve konfor alanýný alýrsýnýz; tepkilerini izlersiniz. Ya eline sonsuz güç ve yetki verirsiniz. Ya da sadece onun kararlarýna güvenir, onun karakterine ya da sözüne güvenirsiniz.

Metro Ýnsanlarý (Alp Þahin) 8 Aralýk 2019 Günlük Olaylar 

Alarm çalýyor. Yine sabah oldu. Sabah oldu ama gün aydýn olmadý. Enerjiden tasarruf amaçlý kýþ saatine geçmediklerini iddia ediyorlar fakat eminim ki benim gibi milyonlar, önce ýþýklarýný açýyor, daha sonra gözlerini…

Bir Sivilin Gözünden Savaþ (Alp Þahin) 4 Ocak 2020 Yaþam 

Her þey tanýmadýðým, bilmediðim Orta Doðu bataklýðýnda yaþayan ünlü bir generalin öldürülmesiyle baþlamýþtý. Süper Güç bu generali ya da kendi deyimine göre teröristi öldürdüðü için medyada güç gösterisi yapýyor, Orta Doðu ülkesi ise bu generalin intikamýný alacaðýna dair yeminler ediyordu.

Ýremim (Alp Þahin) 12 Þubat 2020 Sevgi ve Aþk 

Birçok aþk hikayesi duydum, bazen okudum, bazen de iki filmde görüp kendimce yorumladým ama yaþadýklarýmý ve de sana karþý hissettiklerimi artýk satýrlara dökme isteði duymaya baþladýðým zamanlardayým. Biliyorum... Bizim aþkýmýz milyonlarca aþklardan yalnýzca bir tanesi ama yine de yazýlmaya deðer.

Akýl Oyunlarý (Alp Þahin) 8 Nisan 2020 Yaþam 

Kötülük, erdemlik karþýsýnda saklanýyor ama baþka bir kötülük karþýsýnda dize geliyor. Bu yüzden kötüler gibi düþünmeli, belki karanlýða da çekilmeyi göze almalý ama ince çizgilerde dur demeyi bilmeli...

Din, Vatanseverlik ve Korsanlýk (Alp Þahin) 25 Ocak 2021 Yüzleþme 

Anlamadan, sorgulamadan öyle her gördüðünüze inanýp hemen yorum yapmayýn… Ýlla yapacaksanýz da unutmayýn… Taa ilk ahitlerden geliyor insanýn karakteri…

Ýki Biradan Çok Daha Fazlasý (Alp Þahin) 28 Ocak 2021 Yaþam 

Sanki büyük bir suç iþlemiþim gibi, sanki insanlarýn gelecekleriyle ben oynamýþým gibi, sanki benim yüzümden bu durumdalarmýþ gibi ters ters bakýþlara maruz kaldým. Alýþýðým… Ýnsanlarý deðiþtiremiyorsun. Ne ben deðiþtim, ne de onlar... Canlarý sað olsun.

Zaman, Yýldönümleri ve Biz (Alp Þahin) 19 Nisan 2021 Sevgi ve Aþk 

Aþkta; daha iyisini beklemekten ziyade, kime ait olduðunu hissetmek önemli. Birine ait olmak için de ona karþý güçsüz ve muhtaç olduðunu kendine itiraf etmelisin. En azýndan ben ve benim gibi hayat görüþü olanlar için geçerli diyebilirim.

Nerede Kalmýþtýk? (Alp Þahin) 8 Ocak 2022 Türkiye 

Ýhlallere, ihtilallerle cevap verilince de suçlu oluyorsun… Kurallarý bu…

Öfkem ve Ben (Alp Þahin) 27 Ocak 2022 Günlük Olaylar 

Yazýnýn üstüne Demir Demirkan – Öfkem ve ben dinleyin

Pelin (Alp Þahin) 15 Mayýs 2022 Anýlar 

Hani bazý insanlar yaþla birlikte olgunlaþýr ve mantýkla düþünür, bu sayede de hayatýný ona göre idame eder ya… He iþte, bazý insanlar da yaþla beraber sevgiyi öðrenir ve bu sayede sevgisini göstermek ve satýrlara yazmak ister.

Ýyikimsin Bal Gözlüm (Alp Þahin) 7 Aðustos 2022 Ýliþkiler 

Bundan iki sene önce muazzam bir karar verdiðim bir gündü. Sevdiðim kadýna evlenme teklifi ettiðim gündü. Öyle ya… Hem 7 hayatýmda her seferinde karþýma çýkan bir rakam; hem 8 hem dirisi, hem yana yatýp sýzmýþ hali sonsuzluðu simgeleyen bir rakam, hem de yýl; ölümsüzmüþçesine, sanki ne olursa olsun, hep kendini eski bir kaset gibi tekrar edecekmiþçesine 2020’ydi.

Ne Fark Eder? (Alp Þahin) 19 Eylül 2022 Ýliþkiler 

Kendi yolunu çizmeye cesaretin yoksa da sessizce izle… Acaba kime? Ne fark eder?

Hz Yunus ve Antlaþma (Alp Þahin) 19 Eylül 2022 Din 

Dengeleri bozmayýn... Hepsi bu. Bozarsanýz da aðlamayýn ama

Bir Carrefour Akþamý (Alp Þahin) 4 Ekim 2022 Yaþam 

Bir Carrefour hatýrasý tadýnda... Fakat çok daha fazlasý var baktýðýnda...

Bana Göre (Alp Þahin) 5 Ekim 2022 Toplum 

Ýnandýðýnýz ve hakkýnda konuþtuðunuz kiþi ya da deðerleri; önce bir araþtýrýn, deðerlendirin, sonrasýnda buna göre de karar verin. Bence tabi.

Kýlýçdaroðlu Kafasý (Alp Þahin) 13 Ekim 2022 Yüzleþme 

Baþarýsýz, baþarýsýzdýr.

Sorarlar Ademoðlu’na (Alp Þahin) 14 Ekim 2022 Yaþam 

Realite, sonraki yaþam ve olasý konuþmalarý içeren küçük bir deneme

Achilles (Alp Þahin) 17 Ekim 2022 Ýliþkiler 

Benim anlamadýðým ve anlatamadýðým ise her alanda güçlü olunmamasý, olunmaya da çalýþýlmamasý… Öyle ya olunmaya çalýþýlýrsa þayet; baþkalarý bu güç yüzünden kah rahatsýz olur, kah yargý daðýtýr.

Ne Zaman Doðruyu Buluruz? (Alp Þahin) 23 Ekim 2022 Toplum 

Yarattýðýnýz sistemler… Kullandýðýnýz yöntemler… Yaþamak istemem artýk aranýzda… Demiþ þair… Haksýz mý?

Gitmeli, Gitmesi Gereken (Alp Þahin) 8 Kasým 2022 Yapýtlar 

Gitmeli, gitmesi gereken. O yüzden de ‘’Gelmesi gereken zamanýndan geç gelecek.’’ Mesela… Tutar mý? Çaldýk bir maya…

Bir Jandarma Sosyal Tesisleri Hatýrasý (Alp Þahin) 18 Aralýk 2022 Toplum 

Özlüyoruz doðru kiþileri ve davranýþlarý... Halbuki yapýlmasý gereken bu.

Herþeyime (Alp Þahin) 19 Nisan 2023 Ýliþkiler 

Ben… Senin hayatýndaki Moðollarým… Ýskenderiye Kütüphanen içindeki tüm kitaplarý yakan… Amma velakin senin için seve seve roman yazan…

Maskeli Balo (Alp Þahin) 1 Mayýs 2023 Gelecek 

Biz birbirimizi güç sahipleri adýna yýpratmakla meþgulken, onlar kah kazanýyor, kah kaybediyor amma velakin asla pozisyonlarýndan vazgeçmiyorlar… Ne güzel yaþamlar, ne güzel sistemler deðil mi? Maþallah. Her þey hem yerli hem milli tadýnda güzel olur inþallah…

Kirpi (Alp Þahin) 7 Ocak 2024 Günlük Olaylar 

Ýki kirpi birbirini çok sevip ve çok yaklaþtýkça dikenleri batar… Özetle… Eskilerin dediði gibi… Bir ipte oynamaz iki cambaz.

Ýyilerin Gaddarlýðý (Alp Þahin) 11 Aðustos 2023 Toplum 

Yaratan’ýn olayý biraz da bu… Ýyiler; kaçsa da, güce gelse de, kötünün anlayacaðý dilde iki tokatlasa da asla sevilmiyor… Sevilmeyecek de… Niye? Çünkü kötüler onlar gibi deðil… Bu yüzden hep iyiliðin ve iyilerin ýþýðý çalýnýyor…

Hakk ve Hak (Alp Þahin) 25 Aðustos 2023 Unutulamayan Dönemler 

Herkesin hak ettiðini vakti zamaný geldiðinde Hakk’tan bulmasý dileðiyle… Hepsi bu…

Son Ýsyan (Alp Þahin) 23 Eylül 2023 Toplum 

Düþündüðünde Yunus’un zamanýný yedi Taptuk Emre Yetmez idi herkes gibi Yunus’a da söylediði masallar ile Haliyle her Ademoðlu yaþar bu hayatý kendi bildiði ile Gün sonunda sonuna kadar ilerlemeli güvendikleri ile

Zebur (Alp Þahin) 12 Kasým 2023 Post-Modernizm 

Halbuki üç kitap; Zebur’u okumadýðým için ayrý tuttum, hemen hemen her Ademoðlu için çevrilmiþti… Yaratan’ýn mesajlarý anlaþýlsýn istenmiþti…

Sonra? (Alp Þahin) 17 Aralýk 2023 Yüzleþme 

Bu kadar hýrs, hava, kibir kime ve de niye? O zaman niye bu rahatsýzlýk benim bildiðim yolda ilerlememe?

Kýble (Alp Þahin) 5 Ocak 2024 Toplum 

Ýyice Charles Bukowski’ye baðladýðým þu saatlerde gönül rahatlýðý ile diyebilirim ki biz iyi bir toplum falan deðiliz… Bizim içimiz fesat… Beraberinde de korkaklýðýmýz ve bencilliðimiz kol kola yürüyor.

Kum Saati 02: 00 (Alp Þahin) 9 Ocak 2024 Anýlar 

Her faninin tükettiði ve asla koruyamadýðý þeye hala sahipsin… O da zaman iþte… Her günü anlamlý kýlmaya, planlamaya ve daha iyisi gelene kadar mücadele etmeye devam et...

Jon Snow (Alp Þahin) 11 Ocak 2024 Yapýtlar 

Sanýyorum ki iyiler; hayata önce Eddard Stark gibi baþlýyor… Saf ve salt duruþlarýndan ötürü sisteme karþý kaybettiklerinde ise ansýzýn Robb Stark’a baðlayýp, iyilik için savaþmaya yemin ediyor

Prometheus (Alp Þahin) 16 Ocak 2024 Yaþam 

Karaciðeri kargalar tarafýndan dahi yenilmeli ama gün sonunda zincirlerini dahi koparýp benliðini kabullenmeli…

Uçuyoruz (Alp Þahin) 18 Ocak 2024 Unutulamayan Dönemler 

Uzay'a Sait Faik Abasýyanýk ‘’kafasýnda’’ yazarlar, beraberinde de haham, papaz ve imam göndermek gerek. Niye? Çünkü bu insanlar da Uzay’dan Dünya’ya þöyle bir baksýnlar… Güneþ’i, Ay’ý, beraberinde Evren’i bir nebze anlasýnlar.

Biz Bir 35’lik Alalým (Alp Þahin) 21 Ocak 2024 Yapýtlar 

35’lik raký tadýnda yýllandýðým þu yýl dönümümde, rahatlýkla diyebilirim ki; bakma, güzel yaþadým… Sessizce planladým. Göstere göstere hamle yaptým. Beklenmedik bir þekilde davrandým… Bu yüzden de ince bir iðne gibi battýkça batýyorum. Kanatýyorum. Çok þükür ki hala kýrýlamýyorum.

Ýyi Biri (Alp Þahin) 1 Þubat 2024 Post-Modernizm 

Size koz saðlayan deðerleriniz olmadan da dik durabiliyorsanýz, zaten doðru yoldasýnýz demektir. Unutmayýn ki iyiler mutlaka kazanýr. Bu satýrlarda olduðu gibi de hatýrlanýr…

Derya (Alp Þahin) 3 Þubat 2024 Anýlar 

Hissetme mi yoksa hissettirme mi terazisinin þaþtýðý, ýþýl ýþýl parlayan güzellerin altýnda yatan karanlýk yaþantýlarýn yorduðu ve en sonunda doðru yollarýn çoktan unutulduðu þu zamanlarda; bir mucize gibi karþýna çýkar Derya…

Tuncay Þanlý (Alp Þahin) 18 Þubat 2024 Anýlar 

Tuncay Þanlý, farklý hamleler yapmayý seven bir teknik direktör ve elindeki oyuncularýn en iyi potansiyellerine ulaþmasý için de mücadele eden bir lider…

Azmi Karamahmutoðlu (Alp Þahin) 3 Mart 2024 Toplum 

Seçim yarýþýný kazanmasý belki çok zor fakat en güzel þeylerden biri olan, kiþi ve sempatizan kazandýðý kesin diyebilirim.

Ahu Gözlü (Alp Þahin) 3 Mart 2024 Yüzleþme 

Normalde sevmiyorum bu konularda yazmayý… Ama toplum olarak aklýnýz ve fikriniz bu alanda diye biraz maya çalmadan da rahat etmeyeceðim. Merak etmeyin, ben eþeðe ters binmem… Adam gibi kara atýmý gün batýmý eþliðinde sürer, efendi gibi giderim.

Hayýrlý Ramazanlar (Alp Þahin) 10 Mart 2024 Toplum 

Ademoðlu; ne yazýk ki kutsal dinleri anlamak, kendi hayatýný da bu öðretilere istinaden idame ettirmek yerine, baþkalarýyla kendini kýyasa sokmaya tercih etmiþtir.

Ne Yapacaðýz Bu Ýnsanlýkla? (Alp Þahin) 14 Mart 2024 Toplum 

Baktýðýnda… Her þey Þeytan’ýn efendi efendi uyarmasýyla baþlamýþtý. Þeytan demiþti ki… Efendimiz… Haddim deðil tabi ama Doða kanunu bu…

Erdemlik (Alp Þahin) 16 Mart 2024 Unutulamayan Dönemler 

Erkekler; kadýnlardan daha çok sever… Hatta o kadar daha çok severler ki; kiþisel arzularýný hissetmek yerine onlardan uzak durmayý dahi tercih ederler.

Çekilememek (Alp Þahin) 23 Mart 2024 Ýliþkiler 

Hayatýmda zerre kadar hissetmediðim duygulardan biridir. Daha çok hisleriyle hareket eden insanlarda bu ‘’çekememe’’ duygusu oluyor. Niye? Aþamadýklarý bazý durumlar var çünkü…

Evlilik Kurumu (Alp Þahin) 24 Mart 2024 Ýliþkiler 

Ben çok güzel bir kadýnla aþký yaþadým ama yetmedi… Ýstediðim gibi yaþadým, sonu ise istediðim gibi gelmedi… Mantýklý tercih yaptým sandým, o da olmadý… Bu yüzden… Benden daha iyi kararlar verin… Bu yüzden akýl vermek haddime deðil…

Kadersel Realite (Alp Þahin) 29 Mart 2024 Toplum 

Birilerini baz almayýn. Özgünlüðü tercih edin. Karanlýklardaki ýþýk, ýþýl ýþýl parlayan ýþýklarda ise gölge olmaya özen gösterin

Amin Diyelim (Alp Þahin) 30 Mart 2024 Ýliþkiler 

Bir mesaj gelir. ‘Sen gerçekten sevmeyi bilmiyorsun. Senin Allah belaný versin.’ Diye.

Gece Gündüz (Alp Þahin) 5 Nisan 2024 Yaþam 

Ben hep kendimce, kendi bildiðim salt yolda ilerledim… Bu yolda haklý çýktým mý? Çýktým. Yine haksýz çýkýp bu yolda bedeller ödedim mi? Ödedim. Sor bana piþman mýyým? Deðilim tabi ki… Niye? Ben öyle istedim, yaþadým, hissettim ve öðrendim.

Uðruna Nefes Alýp Verdiðim (Alp Þahin) 17 Nisan 2024 Din 

Ýnþallah sabahý görmeme izin verirsin… Olmazsa da… Ben ne kaybedebilirim ki? Ya da Sen ne kaybedebilirsin ki?

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Alp Þahin, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 20.04.2024 07:24:06