..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Yaama kar smscak bir sevgi besliyorum... -Dostoyevski
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > An > ebnem Pikin

27 Kasm 2006
"Bir"in Hikayesi  
ebnem Pikin
"BR"in Hikayesi

:EACA:
En son ne zaman bir eyi gerekten istediinizi hissettiniz?

Bir eyi isteyebilmek epey zor bir mesele..en azndan benim iin. ocukken her eyi isterdim. Vitrinde bir ey grr, onun hayaliyle geceleri uykuya dalardm. Bir kpeim olsun ister, onu gezdirdiimi dlerdim. Bir eyi istediim zaman btn hcrelerimde bu arzuyu kuvvetlice hissederdim. O zamanlar gerekten istemenin, bir eyi, bir eyleri arzu etmenin nasl bir ey olduunu bilirdim. Ne zaman istemekten vazgetim hatrlayamyorum. Uzun yllar boyu “istemek, isteyebilmek” meziyetini yitirmitim. Bu sre iinde hep dnrdm: Karma u anda bir cin ksa ve “Dile benden ne dilerse!” dese ne dilerdim diye. nanrmsnz, dnm, dnm…dnm..ve bulamamtm!

nsan bir eyi isterse, istemenin gcyle ona sahip olacana ok inanrm. steyince sahip olacan bilmek, ama isteyememek ok ironik, deil mi?

Ama eytann bacan krdm nihayet. Yaklak be ay nce yeniden bir eyi istediimi hissettim. Bir sabah kalktm ve unutmu olduumu sandm bu hissi yeniden yaadm grdm. Gece gzlerimi kaparken yeniden hayal kurmaya balamtm. Ne mi istiyordum? Kitap yazmaya balamtm ve tek isteim yazdklarmn baslp yaynlanmasyd.

Bu istei de yitirmekten korktum nce. Ya ertesi sabah kalktmda bunu da istemediimi hissedersem, bu arzu da saman alevi gibi sner giderse ne olacakt? yle olmad.. Her gn bu heyecanla yataktan kalktm, bu arzuyla sayfa sayfa kitabm tamamladm. yle ok istedim ki, yaynlanmama ihtimalini dnmedim bile. Hayatnda hibir yazar tanmam, yaynevi grmemi, kitap baslmasna dair en ufak bir fikri olmam biri olmama ramen istemenin verdii gle hayalimin gerekleeceine emin oldum.

Kitab bitirdiimi dndmde yaynevi arayna giritim. Saatlerimi internette yaynevi adresleri almakla, onlara kitabm anlatan elektronik postalar gndermekle, web sitelerine ulaabildiim yazarlara “gen yazarlara yol gstermelerini” rica eden iletiler gndermekle geirdim. Kitap yaynlatma srecinin zor bir sre olduunu anlatan saysz hikaye dinledim. Bana aylarca belki de yllarca bekleyebileceime dair umut kran uyarlarda bulunanlar oldu. Ben istiyordum, yazdklarmn bir kitap haline gelip kitap raflarnda durduunu hayal ediyor, tandm ve tanmadm yzlercesi tarafndan okunmasn arzuluyordum. Bir an bile bunlarn gereklememe ihtimalini dnmedim.

Bugn 14 Kasm 2006. Yaklak on gn nce kitabm basld, yaynland ve kitap evlerinin raflarnda yerini ald. Bazen kitabm elime alyorum ve bunun bir rya olmadn kendime hatrlatmak iin ona uzun uzun bakyorum. Eer bir eyi gerekten isteyebilirseniz, hayal eder ve henz gereklemeden gereklemi gibi zihninizde olaylar imgeleyip, bunu bedeninizin her hcresinde hissederseniz istediiniz eyin gereklememe ihtimali hi kalmaz.

Hayallerinizi asla brakmayn ve sizi mutlu edeceini bildiiniz eyin peinde koun.

.Eletiriler & Yorumlar

:: .
Gnderen: Kmuran Esen / Bolu/Trkiye
24 Mays 2007
Merhaba Sevgili ebnem Pikin; Hayrl olsun.Umarm yzlerce okura ular kitabnz.Devamn dilerim.Sevgiyle kaln.Kmuran ESEN

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Galaktik Irk
Kalem
Mevlana'ya Mektup 1
Amma Hikaye!
Balksz
Mevlana'ya Mektup 2
Sohbet

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Bugn [iir]
Szn Yoksa Sus,syleme! [iir]
Krklar Diyar [Roman]
nanmak m? Bilmek mi? [Roman]
srafil'in Aynas [Roman]
Bir - Arka Kapak [Roman]
Tura [Roman]
Ah Mine'l Ak ve ikayetname [Deneme]
Mevlana'ya Mektup 3 [Deneme]
Bir ehr-i Gl,ki Ad stanbul [Deneme]

ebnem Pikin kimdir?

Damarlarm attka, canm bedenimde olduka kamadaym. nsann kendinden kap kurtulmas kolay olur mu? Bakasndan kaan, ondan uzaklanca ondan kurtulunca kamay brakr, olduu yerde durur. Ben ise hem kendimin dmanym, hem de kendimden kap kurtulmak istiyorum. Kaarken kendimi de beraber gtrdm iin kendimden kurtulmama imkan yok. Bu yzdendir ki benim iim kyamete kadar kamaktr, kamaktr, kamaktr. . .

Etkilendii Yazarlar:
Mevlana,Nietzsche,Kryon,Halil Cibran,Hayyam,Drunvalo Melchizedek

yazardan son gelenler

bu yaznn yer ald
ktphaneler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | ebnem Pikin, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.