..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Leyla'nýn iþi naz ve iþve; Mecnun'un gözü yaþý çeþme çeþme..." -Fuzuli (Leyla ile Mecnun)
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Ortamsal
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Ýyi Kýzlar Aþýk Olur 1
Ýsa Kantarcý
Roman > Korku Romaný

YEDÝNCÝ BÖLÜM Bir kadýnýn yaþý ilerlemiþse, artýk iþlerin hiç düzelmeyeceðini anlamýþsa ya da anlamazdan gelmeye çalýþýyorsa, ‘yine de bir umut vardýr’a sýðýnmaya çalýþýyorsa, birçok hayal kýrýklýðý biriktirmiþse, anne de olamamýþsa; bir þeye, bir varlýða sýðýnmak ister, kýzý gibi göreceði bir varlýða… ve o kýzý bulduðunsa akýl almaz bir dürtüyle, onu milyon kez doðurmuþ gibi, onu doðurmak için yaþamýn en güçlü þeytanlarýyla ve engelleriyle b

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Ortamsal
61 
 Kadinim'in Derin Deryasi  (Muammer Çelik)

Kapali ve yasakci kulturlerin kadinin kisesel ve duygusal acilimini engelledigi bilinmektedir. Sevilen bir kadinin ic dunyasinda soyut bir geziyi anlatmaktadir.
62 
 Abdülrezzak Holding  (Mudi Beya)

Abdülrezak’ ýn kendisine gelmesi uzun sürmedi… O gece evde yaþanan dramý hiç gündeme getirmedi ve kaþýmayý da düþünmedi… Abdülrezzak’ ýn bu davranýþ, diðerleri üzerinde yarý korkulu utangaç ve çekingen etkiler bile oluþturmaya yetti. Olayý böyle karþýlamasýnýn nedeni, bir kabullenme mi, yoksa kafasýnda kurarak geliþtirip uygulamaya koymak istediði atýlýmýn engellenmesi endiþe mi olduðunu anlayabilmek için atacaðý adýmlara bakmak yeterlidir… Kendisini toparladýktan bir hafta kadar sonra, ‘ nerede kalmýþtýk , dercesine konuyu yeniden açtý bir akþam: “ Ne deysiðiz geçende aðnattýklarýma? Ekmek yetmii, aþ yetmii! Üstüðüze lazým, baþýðýza lazým. Bu uzun günnerin arkasýndan kýþ gelii! Heç vakit harcamadan iþbaþý yapak deyim! ”
63 
 Ýkizler  (Oyhan Hasan BILDIRKÝ)

O da, gördüðüne þaþýrdý. Þapkasýný havaya attý. Taylar, anasýnýn memesine uzandýlar. Dýþarý çýktýk. Babamla burun buruna geldik. Dayanamadým, konuþtum. - "Müjde baba!" dedim, "Ýkiz tayýmýz var:" O; - "Sahi mi?" dedi, ahýra girdi. Artýk aramýzdaki soðukluk bitmiþ, boþanan, koþan, akýn akýn akan atlar geri dönmüþ, avlumuza, evimize bereket gelmiþ, soframýz þenlenmiþti.
64 
 Efsunlu Oda  (macide özcan)

Kar yaðdýðýnda köyde hayat bitiyordu. Topu topu onbeþ hane olan Rüzgarlý Köyü, kýþ uykusuna yatmýþtý.Her canlý mümkün olduðunca az hareket ediyor,koyunlar ýsýnmak için birbirine sokuluyordu.Ýnekler yarý uykulu ve bezgin geviþ getiriyor, saðýlmak için sabýrsýzlanýyordu.Rüzgarlý Köyü kesif bir tezek kokusu altýnda kabuðuna çekilmiþti.Her haneden hemen her saat baþý ayný cümle sýzardý çamurlu sokaklara.
65 
 Table Top Joe  (Murat Eren Özügür)

Table Top Joe - Gülerek Ölen Adam
66 
 Süt Kardeþlið!  (Mudi Beya)

Doðum sýrasýnda anne ölünce, kalan bebeðin yaþamasý için anne sütüne gereksinimi vardýr. Eþ-dost akraba çevresinde sütünü bu bebekten esirgemeyecek bir gönüllü bulunarak bu sabinin yaþama tutunmasý saðlanýr. Ayrý anne ve babadan olan iki bebek ayný kadýnýn sütünü paylaþtýklarý için süt kardeþi olmuþlardýr ve ayrý cinsten olsalar bile aralarýnda bir evlilik baðý olamaz. Süt kardeþliði’ nin Anadolu kýrsalýnda bir adý da emiþgenliktir ve önemli dayanýþma örneði olarak uygulanmaktadýr.
67 
 Kanatan, Yalancý Gülümseyiþler (Babam'a)  (Burcu Varhan)

Gülümsedi sanýyorum bir an; karþýlýk vermek istiyorum sevincine, ben de gülümsüyorum. Sonra asýlýyor yüzüm; hüzün!
68 
 Vedasýz Ayrýlýklardan Selamsýz Sürgünlere Yolculuk  (Kerem Yüce)

Mutluluðun kutusuna doldurulup paketlenen yalancý ayrýlýklar yeniymiþ gibi satýlýyordu kýrmýzý halýlý tezgahlarýn üstünde ve halýlarýn üstündeki o kýrmýzýlarýn bir önceki hatýralardan kalan son emanet olduðunu bilemezdi daha önce bu yolu kullanmayanlar.Oysa ayrýlýklar daha çok yaþýyor insanýn topraða sevdasýndan.Bu yüzden topraðýn son emanetini güller taþýyor hemde en kýrmýzýsýndan...
69 
 Arkadaþlarýn Yanýna Bir Yatak  (Murat M. UÐURLU)

Hayallerimiz ve içine düþtüðümüz, beklentilerimizin buluþtuðu olanaklar ve koþullar.
70 
 Hava Katliamý  (evren gelen)

Onu öldürdüm katlettim doðam gereði...
71 
 Yaþam Þehrinin Bir Sokaðý  (Bahattin Ceyhan)

Kolpa-Böyle ayrýlýk olmaz þarkýsýný bir hafta boyunca dinledikten sonra yazdýðým öykü.
72 
 Ayýþýðýnda Bir Temmuz Gecesi (Dördüncü ve Son Bölüm)  (Mudi Beya)

Küçük tüpün üstündeki çaydanlýkta kaynayan su taþmýþ, tüpü de söndürmüþtü… Koca Kýz, ilkin gazý kapatarak demliðe çay koydu, üstüne de kaynar su ekleyerek çayý demlemiþ oldu. Ocaðý yeniden ateþleyerek, demliðin altýndaki büyük çaydanlýða su ekledikten sonra kaynamasý için belirli bir sürenin geçmesi gerekiyordu… Koca Kýz, tam karþýdan Uyuz Ümmet’ tin yüzüne dönerek, “ Sen hiç lafa ortak olmadýn Ümmet! ” dedi. Hiç ara vermeden yeni konuya geçti Koca Kýz: “ Ümmet ne oldu saða? Yüzünde bet beniz kalmamýþ kele! Gel çýranýn dibine, kendin bak! ” dedikten sonra, Ümmet’ in elinden yapýþarak gaz lambasýnýn yanýna çekerken: “ Lamba camýnýn arkasýnda deðirmi yer aynadýr; iyi bak yüzüne! ” diye sürdürüyordu konuþmasýný…
73 
 Kýrýtan Gün  (Zeliha DEMÝREL)

Bahçedeki ebegümeci ve yonca yapraklarýna kýraðý düþtüðü, onlarýn da kýraðý giyinip, Edgar Degas' nýn balerinleri gibi kýrýttýðý, tualden ayazý çalmýþ bir sabah...
74 
 Gülerek Aðlamak  (sabanur)

... müptelasý olduðu ses ise o sýrada gülerek aðlamanýn çok güzel olduðunu fýsýldýyordu Melisa'nýn kulaðýna...
75 
 Dialog  (Ali Erasoðlu)

Ayný sanat kurumunda yetiþmiþ iki farklý karakterin yýllar sonra katþýlaþtýklarýnda aralarýnda oluþan kýsa diyaloðun öyküsü
76 
 Ay Iþýðýnda Bir Temmuz Gecesi  (Mudi Beya)

Önündeki çakýl dikenleri arasýndan küçük kýpýrtý hissetmesiyle kendini toparladý! Zýplayarak kendisinden yana yaklaþmakta olan bir canlýnýn varlýðý belli olmuþtu Ýç cebindeki küçük el fenerini yakarak durumu tam anlamak istiyordu. Üs tüste iki kurbaðaydý bu! Alttaki kancýk olmalý, diye düþündü… Diþi olaný iriceydi, erkeðini rahatlýkla taþýyabiliyordu… Vay anasýný, dedi! Kurbaðalar, kafasýnda bir þeyler çaðrýþtýrýyordu. Kalkýp yürüdü…
77 
 Yaþamayý Sunuyorum  (ALEYNA AYAZ)

seviyorum yaþamayý, seni çok tanýmýyorum ama sende seviyorsun yaþamayý ben senin gözlerinde bunu görüyorum ve
78 
 Otel  (EmrahYILDIRIM)

Resepsiyona uzanan renksiz ve bakýmsýz yer yer duvarlarý nemden dökülen koridorun sonunda duran masaya vardým
79 
 Günlük:  (Mudi Beya)

Kanalýn adý gerekli deðil dedik ancak, söz konusu kanalýn, otosansürü bu denli önemsediðine göre iktidara uzak duruþlu bir televizyon kanalý olduðu anlaþýlmýþtýr belki! Zira iktidara yakýnlýðýyla bilinen kanallarda bu kavga bu kadar sansürlenmeden verildiðine göre….
80 
 Praha  (mine)

Ahh sevgili Milena siz Viyanada kederler icindeyken önümde güzelligini sergileyen bu cicekler, kus sesleri öyle aci verici ki..

son eklenenler
Düþünüyorum…
mehmet avcý
Öykü > Ortamsal
Isýnmak Ýçin
Yûþa Irmak
Öykü > Ortamsal
Tek Taþ
Seyfullah ÇALIÞKAN
Öykü > Ortamsal
Umut ve Yaþam
Nisanur Önay
Öykü > Ortamsal
Süt Kardeþlið!
Mudi Beya
Öykü > Ortamsal
Günlük:
Mudi Beya
Öykü > Ortamsal
Kýþ Günü
Merve Baðcý
Öykü > Ortamsal
Kallavi Meyhanesi
Cem Mahlas
Öykü > Ortamsal
Tacizci
seyfullah ÇALIÞKAN
Öykü > Ortamsal
Buzlu Cam
Emilio Santos
Öykü > Ortamsal

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.