..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Materyalist bir dnyada yayoruz, ve ben de materyalist bir kzm -Madonna
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - sa Kantarc
sa Kantarc - motivasyon
Site i Arama:

Roman
  Kz ve Ben (sa Kantarc) 7 Mays 2022 Ak Roman 

yazdm bir romandan

Kurtlar ve nsanlar (sa Kantarc) 12 Aralk 2022 Korku Roman 

YILLAR NCE YAZDIIM BU ROMANI KAYBOLMASIN DYE KOYUYORUM STEYE. UYDURDUUMU DNEBLRSNZ. OK BELGESEL ZLEDM KURTLARA DAR.

Kurtlar ve nsanlar 2 (sa Kantarc) 12 Aralk 2022 Korku Roman 

YILLAR NCE YAZDIIM BU ROMANI KAYBOLMASIN DYE KOYUYORUM STEYE. UYDURDUUMU DNEBLRSNZ. OK BELGESEL ZLEDM KURTLARA DAR.

Kurtlar ve nsanlar 3 (sa Kantarc) 12 Aralk 2022 Korku Roman 

Kurtlar ve nsanlar 4 (sa Kantarc) 12 Aralk 2022 Korku Roman 

Kurtlar ve nsanlar 5 (sa Kantarc) 12 Aralk 2022 Korku Roman 

Kurtlar ve nsanlar 6 (sa Kantarc) 12 Aralk 2022 Korku Roman 

Murat, Mevlt, Muzaffer ve sa (sa Kantarc) 19 Haziran 2023 Korku Roman 

bir eyler olsun diye beklerken, ve romana yerletireceim bunu: Hayatta her ey ters gitme eilimindedir. Anladm ki hayaller kur kafanda, kafann iinde, bir ke kur dua kesi gibi, tapnak gibi, byle mutlu ol ve gereklerden hibir ey bekleme, umma, beklentilercan skar, olmuyorlar zaten, gzel bir ormanyle bir yer.. aalar.. tamam, kendimi yle bir yerde hayal edeceim..

Silikon Kadn (sa Kantarc) 6 Temmuz 2023 Korku Roman 

Yazdm bir romandan bir yk, hayatta olan her duygu var iinde.

Silikon Kadn 2 (sa Kantarc) 10 Temmuz 2023 Korku Roman 

Modern Frankenstein hikayesidir bu, korku, gerilim filmlerinin atas, ilerleyen blmlerde ok ilgin eyler olacak. Bu yazdm roman yazdm bir romann iinde kk bir ykyd, ve roman roman dourdu, ben belirlemedim, kendiliinden kt.

yi Kzlar Ak Olur 1 (sa Kantarc) 18 Temmuz 2023 Korku Roman 

ki gen kzn dostluu. Sevgi, yalnzlk acs, ak aray, aile sorunlar, gerilim, korku, su, drama, mizah roman yarsndan sonra esas meseleye gelir, balarda bir ey yok gibidir. Zarife, bir sre onlarn peinden gidip onlar gzetlemi, aslnda onlarla taklmak istemi ama buna cesaret edememiti; nk onlar tanmyordu, kendini kk drebilir, alay konusu olabilirdi, ona sataabilirler, kalbini krabilirlerdi. nk o burann bir alanyd, kle gibi bir iiydi, eski alarda Afrikadan gemiyle getirip satlan zenci gibi biriydi, O iki kz ise zengindi, ve arlkl olarak bu eve gelen zengin konuklar iftliin alanlaryla samimi olmazlard, hele de hizmeti kzla. alanlar kendi kalitelerinde grmezlerdi, uak uakt, ve onlar cahildi, kabayd ve aptaldlar. Birok kii Zarifeye byle hissettirmiti. Belki de bu dnceler Zarifenin eziklik psikolojisinden kaynaklanyordu. Ama Nezaket ona yle derdi: ine gcne bak, onlarla gereksiz yere muhatap olma. Mesafeni koru. Onlar bizi, i dnyamz anlamaz. Gn gelir paramz olur eker gideriz bu plkten. Sabret. Bu kt hissettirmiti Zarifeye, sanki mahkumdular ve gn gelecek kap gideceklerdi bu iftlie benzeyen cezaevinden. Nezaketin ekip gideriz bu plkten demesi onu ok heyecanlandrmt, ok mutlu olmutu, Nezaket buraya ilgili hep gzel szler sylerdi, vefa ykl szler; ama ilk kez byle ak seik biimde hissettiinden sz etmiti. lk kez sansrsz konumutu. Demek onun iinde de bu lanetlik yerden kap gitmek arzusu varm diye dnmt. Nezaket, Zarifenin ayrkslk hissedip yanl yollara gitmesini ya da meyletmesini istemedii iin, farknda olmadan onu zehirlememek iin hep uzlatrc ve barl szler sylerdi bu iftlik evi ve insanlar iin. Parlak gen kzn varolusal acs, alma acs, genlik hayallerini bilmese de hissederdi, sezerdi; nk bir zamanlar o da gen kzd. Ne lgn ve topik hayaller kurard, hibiri gerek olmamt. Ve Zarife burada kendini ou zaman kt hissederdi, bir sandan tremi gibi, bir bcekten tremi gibi ve ilk kez bu gzel grnen ve kokan ehirli kzlar grnce iinde sarsc bir ey uyanmt, asla caylmayacak bir hrs, hayatta ykselme hrs, para kazanp zgrce, kimseye sabretmemden ve boyun emeden yaamam hrs, bir lgn azim, bu ksr dngy parampara edecek bir alev. Bu gsterili ehirli kzlarla yoldalk edip onlar tanmak, neler yaadklarn incelemek, nasl zamanlar geirdiklerini dinlemek. Nezaketin en byk korkusu Zarifenin bana bir ktlk gelmesiydi, namusuna, genliinin tertemiz dnce ve duygularnn hasar grmesi. Bu yzden kendi ezikliini, karamsarln ve bozuk dncelerini Zarife ye bulatrmaya abalyordu, eziklik bulacdr, bir hastalk gibi. Bu yzden iinden geenleri ona hi aktrmazd, bakalarna da. Gl, azimli, alkan ve sarslmaz, yenilmez kadn oynard. Gzyalarn, aclarn, travmalarn ondan ve dierlerinden saklard. Ve zarife iin her eyin en iyisi ve gzeli olmalyd. Aslnda onu kendi aclarnn ve baaramadklarnn bir tr alama duvarna evirmiti ama kimse bunu bilmiyordu. O grnce ii alr, mutlu olurdu, bu gen kz duruuyla, bakyla, ses tonuyla, konuma sakinlii ve saflyla yeni bir kan katard nezaketin can skc, renksiz ve tek tze hayatna. Tazelik hissederdi Nezaket, gelecee dair yenilmez bir umut. Bir kadnn bir gen kza duyduu yaknlk, ona annelik hisleriyle balanmas bambaka bir eydir. Zarife, konuklarla mesafesini korurdu hep ama bu kez o snr darmadan etmek istiyordu, onlara bir merhaba demek, nasl gidiyor arkadalar, sizin iin ne yapabilirim, sorun var m? Onlar ilerini ok merak ediyordu. Onlara ok yaklanca bana bir felaket geecek gibi hissedip korktu, bir su ileyecekmi gibi korktu, Aaa! Gelene bak. dedi Nur. Hangi kz? dedi Ayla, Zarifeyi gz semiti: u kpek gibi altrlan zavall. Ayp ettin, yle deme be kzm. Gld: O burada, yani Allahn unuttuu bu yerde, mutfakta grdm en gzel ey. Bir grte ak oldum ona, buradan giderken onu da alacam yanma. Nur gld: Alemsin! Glmekten kendini alamyordu, gzlerinden ya gelmiti, makara balamt: Bir kurbaa ya da sincap m ki o. Ayla gld: ok stn bir ey var bu kzda, bize ona katlar. Baklarnda bir asillik, benzersizlik var. Zarife, onlara yaklarken bu diyalou uzaktan iitmi, alayacak gibi olmu; ama kendini hemen toparlam, onlarn mark pilemi ehir kzlar olduuna dnm; ama diyaloun btnn dnceyle irdeleyince pek sevinmi, ierlemesi bir anda yok olmu ve kendiyle pek gururlanmt. Ama korktu, Nezaket bu davrann fark ederse iyi olmazd hem yaplacak iler onu bekliyordu. Heyyy, baksana! diye seslendi Nur, gel gel iareti yapt eliyle.

yi Kzlar Ak Olur 6 (sa Kantarc) 31 Temmuz 2023 Korku Roman 

dostluk...

yi Kzlar Ak Olur 3 (sa Kantarc) 13 Austos 2023 Korku Roman 

ben yazdm oldu diye bir ey yok, Gnl ister ki sansr yapmadan yaynlansn, imkansz bu lkede, nedir, sitede yazabilirim; ama kitap olarak izin vermezler, yol u, argolarn yerine baka szler kullanmak YAZDIKLARIMA DEER VERENLER.ROMANIMIN BR BASILACAKO ROMANI BU STEYE KOYMADIM, TAM BTMED݅IKINCA DUYARSINIZBU LER OK ZORHA, PARA VERP BASTIRMIYORUM KTABI.OK ALITIM, Y BR YK IKARDIM, YOLLADIM, BEENLD, ONU ROMAN YAPTIM, BRAZ KALDI, BU METN BASILACAK

Kyl Kz Kezban (sa Kantarc) 13 Austos 2023 Ak Roman 

BU METN SEVDM, STNDE ALIACAIM, BROK YK GRECEK NE. BUNU BAKASI YAZSA SEVERDM. YAZDIKLARIMA DEER VERENLER.ROMANIMIN BR BASILACAKO ROMANI BU STEYE KOYMADIM, TAM BTMED݅IKINCA DUYARSINIZBU LER OK ZORHA, PARA VERP BASTIRMIYORUM KTABI.OK ALITIM, Y BR YK IKARDIM, YOLLADIM, BEENLD, ONU ROMAN YAPTIM, BRAZ KALDI, BU METN BASILACAK

Kyl Kz Kezban 3 (sa Kantarc) 13 Austos 2023 Ak Roman 

kyl kz ehre g eder niversite okumak iin

Kyl Kz Kezban 4 (sa Kantarc) 13 Austos 2023 Ak Roman 

Kyl Kz Kezban 2 (sa Kantarc) 13 Austos 2023 Ak Roman 

12 YA VE ST ERGEN KIZLARIN YAZARI. SENARST YAZAR.
Bakir. El dememi kz neyse oyum.
https://motive19.blogspot.com/

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | sa Kantarc, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 18.06.2024 19:02:46