..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Kitaplarla dolu bir oda, ruhlu bir beden gibidir. -Cicero
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Yazar Portresi - Necmettin Yalcinkaya
Necmettin Yalcinkaya - edebiyat bahcesi
Site i Arama:

yk
  Anamdan nciler/ Milo'nun Kalemi (Necmettin Yalcinkaya) 13 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

burada anlatacagim anektodlar anamin sahsinda tm annelere ithaf olunur. okunan her inci tanesinin okuyucunun yznde tatli bir sevinc belirtisi birakmasi inanciyla...

Balik ve Melisa (Necmettin Yalcinkaya) 13 Ocak 2012 Sevgi ve Arkadalk 

insanin bir umudu olmali ve insan bu umudunun pesinde kosmali...ve asla vazgecmemeli...

Bir Ayrlk arks (Necmettin Yalcinkaya) 14 Ocak 2012 An 

Sonra iinde yllardr tad, daha nce yitirdii birinin eksikliini duyumsad.

Anamdan nciler/ Ekmek Aras Kfte (Necmettin Yalcinkaya) 14 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

insan yeter ki bir ii yapma fikrini kafasna koysun....

Anamdan nciler/ Panel (Necmettin Yalcinkaya) 22 Ocak 2012 Beklenmedik 

Ya ana ayptr! dedi. Bir teneke iin dernek baslr m? Hem de halkmzn derneini.

Anamdan nciler/ Topal Fayans (Necmettin Yalcinkaya) 15 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

Gelip yerinde keif yapt. Ardndan "Allah kahretsin!" diye hayfland, "Gitti gene iki yzlm!"

Bcek (Necmettin Yalcinkaya) 15 Ocak 2012 Beklenmedik 

Brakrken usulca pt onu. ''Benim iyilik meleim'' diyerekten...

Anamdan nciler/ Bilezik (Necmettin Yalcinkaya) 17 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

Sustu. Birden gmleinin kolunu syrarak: "Onun bileine taktm bilezik, imdi benim koluma takl olacakt."

Bir Gn Mutlaka! (Necmettin Yalcinkaya) 15 Ocak 2012 Bakaldr 

Anne ban kaldrarak yldzlara bakt. Yldzlar da anneye. Anne daha bir glyd kanck yalnzla kar, yldzlar daha parlak. Yrei dudanda en dipteki yldza bakarak;

Mendil Sen Kokuyordu (Necmettin Yalcinkaya) 17 Ocak 2012 Toplumcu 

Herkes birilerine alyordu. Kadn yerde baygn bir halde sayklyordu; ”Olum, Halom, mum kokulu olum” diyordu.

Kk Oul (Necmettin Yalcinkaya) 16 Ocak 2012 Bakaldr 

Yerde debelenen olunu ald kucana baba. Barna basmak istedi onu. Salarn koklamaya balad. Akan gzyalarn, olu grmesin diye imek istiyordu

Yeni Bir Gn, Yeni Bir Umuttu Onun in (Necmettin Yalcinkaya) 16 Ocak 2012 Toplumcu 

Hasan, ortalarda yoktu. 12 yl olmutu Hasanndan ayrlal. Oul anasndan ayrlal Neredeydi, kiminleydi, ne yapyordu? Kimse bilmiyordu.

Anamdan nciler/ Anamn Entarisi (Necmettin Yalcinkaya) 19 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

"He anam." demi. "Oturursun tabi… Naslsa zerindeki entari senin deil benim.

Anamdan nciler/ Marimar ve Neco Baba (Necmettin Yalcinkaya) 23 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

Anamn bir ey dikkatini ekmi olmal ki, ‘’Hayrdr Neco Baba’’ dedi glerek. ‘’ Attan inip eee binmisin… Marlbora gitmi yerine ksa Samsun gelmi’’

Anamdan nciler/ Taksiti (Necmettin Yalcinkaya) 21 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

“Bunlar da sizin.” dedi, elindeki yolluklar salona brakrken. “Ana”, dedim. “baka satc ne zaman geldi de biz duymadk?” Gld, sinsice. “Oul”, dedi. “Ben yle demesem, satc yolluk fiyatn drmezdi.

ocuk (Necmettin Yalcinkaya) 22 Ocak 2012 Bakaldr 

ocuktu anlamazd acnn ne demek olduunu. O acy yalnz kendisi biliyor sanyordu. Onu da grl grl yanan bir sobadan retmilerdi ona. Her eye akl eremezdi. Yine de istediini yapmakta serbestti. ylesi bir hakk kendinde gryordu nedense...

Anamdan nciler/ Parka (Necmettin Yalcinkaya) 23 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

"Olamazsn tabi. Baksana senin bir parkan bile yok..."

Orada (Necmettin Yalcinkaya) 26 Ocak 2012 Toplumcu 

Kadn glmseyerek: ‘’Meraklanma canm’’ dedi. ‘’Bana bir eycik olmaz’’ Ban kocasnn omzuna yaslad. Adam simitten byke bir para kopard, karsna verdi. zlemle baktlar. Yal adam sevinten bir kez daha deliye dnd. Yrei hafifledi ve bir ku gibi havalanverdi. Gzpnarlarna engel olmak istemedi. Alamaya balad…

Tre ve Zulm/ Blm 1 (Necmettin Yalcinkaya) 26 Ocak 2012 Toplumcu 

Dinlemiyordu Huso baryordu yalnzca, "u kurunu ye de akln bana gelsin, izinsiz tarlama girmenin ne demek olduunu gr."

Tre ve Zulm/ Blm 2 (Necmettin Yalcinkaya) 27 Ocak 2012 Toplumcu 

He ana scaktandr her hal unutmuum billh. Dn haberine ocuklar da sevinmiti: Yaasn dn var

Tre ve Zulm/ Blm 3 (Necmettin Yalcinkaya) 29 Ocak 2012 Toplumcu 

Artk her ey tastamamd. Balayabilirdi dn. Ve balad... Davul zurna almaya balad.

Anamdan nciler/ Enver Hoca (Necmettin Yalcinkaya) 27 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

“Kim olacak ana? Sorun Enver Hoca" "O da kimdir?” diye sordu anam. Arkadalardan biri AEP tarihini anlatan bir kitab anama gsterirken: “Aha, bu resimdeki adam!” dedi.

Anamdan nciler/ Azrail Sorarsa (Necmettin Yalcinkaya) 29 Ocak 2012 Glmece (Mizah) 

imdi Azrail gelse yanna... Sana dese ki?' Mirza senin cann m alaym, karnn m yoksa ocuklarnn m?''

Tre ve Zulm/ Blm 4 (Necmettin Yalcinkaya) 31 Ocak 2012 Toplumcu 

Bir ara, “Acaba Ahmet’te beni, benim onu dndm gibi dledi mi?“ diye geirdi aklndan.

Tre ve Zulm/ Blm 7 (Necmettin Yalcinkaya) 4 ubat 2012 Toplumcu 

lyd onlar! Bu halleriyle, ama gene de glmsyorlard, lme. Onlar donmu cesetleriyle „Trelere „ kar alan bir isyan bayraydlar artk... Ve bir mutluluk tablosu okunuyordu yzlerinde...

Tre ve Zulm/ Blm 5 (Necmettin Yalcinkaya) 2 ubat 2012 Toplumcu 

Yol bitmek bilmiyordu bir trl, uzadka uzuyordu... Ne kadar yrdn kestiremiyordu Sultan, yalnzca ayaklarnn szladn hissediyordu. Hava kararmaya balamt, yol bitmiyor aksine uzuyordu gitgide. Gkteki yldzlar bir bir parldamaya balad. Ay gkte asl bir lamba gibi aydnlatyordu yolunu. Hzland birden, iine tarifsiz bir korku sinmiti.

Tre ve Zulm/ Blm 6 (Necmettin Yalcinkaya) 3 ubat 2012 Toplumcu 

Ahmet annesinin bartsyla uyand: "Sen uyu bakalm" diyordu yar alayl bir tonla."Sen yatanda tatl ml ml uyurken, bakalar alsn babann cn."

Anamdan nciler/ Bana 'Nene' Diyor. (Necmettin Yalcinkaya) 6 ubat 2012 Glmece (Mizah) 

Kadn anama dnerek, “He, vallaha haklsn nene!” dedi. “Doru sylyorsun, kusura bakma ben bir cahillik ettim. Ver peyim elini.”

Bilinmeze Doru (Necmettin Yalcinkaya) 6 ubat 2012 Toplumcu 

Sonra her eye bo vererek, valizini yerlere srerek, akp gitti yoluna...

Hdr-ilyas (Necmettin Yalcinkaya) 16 ubat 2012 Bakaldr 

Boyunlarna asl olan yal ilmik bile engelleyemedi bu yiit iki devrimci gencin hakl haykrn… Yldzlar utand, ay yzn saklad.

Yaygara Gargara (Necmettin Yalcinkaya) 7 Mart 2012 Ortamsal 

Bu yzden Doktor sana, her yemek sonras, ene ve az kaslarn glendirmen iin, gnde kez ‘’yaygara’’ yapman yazm reetene.’’

Dinsizin Hakkndan mansz Gelir (Necmettin Yalcinkaya) 11 Mart 2012 Glmece (Mizah) 

Sinsice glerek ”Naslm? Ne demiler damat efendi,” Dinsizin hakkndan imansz gelirmi.”

Anamdan nciler Naylon Tarak (Necmettin Yalcinkaya) 26 Mart 2012 Glmece (Mizah) 

"Ero olum!" dedi, "Sabahtan beri yorulmadn m? Senin naylon tarandan baka syleyecek bir trkn yok mudur?" Svac donup kald, korkmutu, sesini bile karamad.

Kk Kz (Necmettin Yalcinkaya) 26 Mart 2012 Bakaldr 

Baba diye yineledi. Gn boyu siz yokken, ok dndm ben. Kararm kesindir! Vazgeirmeye kalkmayn beni. Sustu. Gzleri dolu dolu olmutu, dudaklar titriyordu. Ben Okumak stiyorum! dedi, suskunluunu bozarak.Okumak istiyorum!

Bir Da Kulbesi (Necmettin Yalcinkaya) 20 Nisan 2012 Bireysel 

Yolcular aceleyle indi-bindi yaptlar. Dakikti tren, otobs dakikti, gemiler dakikti, insanlar dakikti, her ey bir saat gibi dzenli alyordu.

Anamdan nciler Gzlk Cam (Necmettin Yalcinkaya) 20 Nisan 2012 Glmece (Mizah) 

"Ana." demi ablam glerek "Gzlnn bir cam yerinde yok. Dm galiba."

Erkek ocuk Babaya ekermi (Necmettin Yalcinkaya) 25 Nisan 2012 Glmece (Mizah) 

Gnler haftalar, haftalar aylar, aylar yllar kovalad… Aradan ok uzun seneler geti, byk bir aile olduk; tam tamna alt kii olduk: kz, erkek.

ocuklarn And (Necmettin Yalcinkaya) 17 Mays 2012 Bakaldr 

‘’Ekrem’i hibir zaman unutmayacamz ve onun cn alacamza ant ieriz! Ant ieriz! Ant ieriz!’’

Anamdan nciler Mutfak Bezleri (Necmettin Yalcinkaya) 17 Mays 2012 Glmece (Mizah) 

“Anam anam” dedi. “Tm ocuklarm benim iin nasl birse, bezler de benim iin ayndr… Snflandrma yapamam!”

Ksr Dng (Necmettin Yalcinkaya) 1 Haziran 2012 Bakaldr 

"Gn yenilgilere yanlglara olsa da gebe yaanmaya deer gene de Biliyorsun aydnla gebe bu karanlklar."

Anamdan nciler Panel (Necmettin Yalcinkaya) 1 Haziran 2012 ronik 

“Ya ana ayptr!” dedi. “Bir teneke iin dernek baslr m? Hem de halkmzn derneini.” “yle mi?” dedi anam. “Benim inaat da zaten sizin malnz deil mi? fkesi tamt bir kere anamn.

Anamdan nciler/yanl Uaa Alamak (Necmettin Yalcinkaya) 16 Haziran 2012 Glmece (Mizah) 

"Ben, imdi yanl bir uaa m aladm?" demez mi anam.

Anamdan nciler/ Refl (Necmettin Yalcinkaya) 13 Austos 2012 Glmece (Mizah) 

Anam; "Size kim dedi ki gelsin yanmda kalsn’’ diye itiraz etti, biraz da kzarak. "Gelsin sam boyasn benim"

Anamdan nciler/ Duvar Yazlamas… (Necmettin Yalcinkaya) 23 Ekim 2012 Didaktik 

‘’Uyu sen uyu‘’ dedi alayl alayl. ‘’Sen uyu Halkn Kurtulmuular duvarlarmz yazsnlar!’’

Anamdan nciler/ Sanattan Anlamam Ben (Necmettin Yalcinkaya) 14 Ocak 2013 Glmece (Mizah) 

Sepeti ieri aldm. ikolatalara saldrdk hemen. Annem izliyordu bizi. Yeme sras yumurtalara gelmiti. Engelledi bizi. Yumurtann zerindeki resimlere bir bakn hele dedi. Sanat budur ite! Azck sanata sayg gsterin

Karga ile Bayku Fabl (Necmettin Yalcinkaya) 18 ubat 2013 Didaktik 

Ablasn dinlerken, gzleri yorgunluktan kapand, derin bir uykuya dald.

Mendil Sen Kokuyordu (Necmettin Yalcinkaya) 2 Temmuz 2013 Beklenmedik 

kinci yk kitabm. Okumanz dileiyle...

Bir nci Tanesi d (Necmettin Yalcinkaya) 4 Austos 2013 yileme 

Nuri yanana ocuk tadnda bir pck kondurdu. Bana bakt. Bir kez daha pt. Bu senin iindi dedi.

iir Koktu Oya Uslu (Necmettin Yalcinkaya) 6 Austos 2013 Bakaldr 

Hatice Hanm sardunyalar suluyordu. Su srahiden deil, yreinin derinliinden akyordu deta. Kutsal bir emanetmiler gibi ieklere deer veriyor, onlar okuyordu. Gzlerini kapatp kokularn derin derin iine ekiyor, sonra nefesini salp bir sihri kefetmi gibi gururla:

Anneme nci Tanesine (Necmettin Yalcinkaya) 12 Eyll 2013 Beklenmedik 

Ha abi bir de dedi Nuri, senin yolladn ceketi hi brakmad. pp pp koklad. Bunda Hacmn kokusu var, dedi. O yollam bana

Beni Benimle Brakn (Necmettin Yalcinkaya) 31 Ekim 2013 Bakaldr 

Arada beni kaynattnz! diye fkeyle baryordu kadn. Size inandm. Babal kzl kumpas kurdunuz bana, kandrdnz beni. Gzleri dolu dolu oldu, dudaklar bir yaprak gibi titriyordu.

Ac Esintiler (Necmettin Yalcinkaya) 15 Ocak 2014 Toplumcu 

zmir 1 Nolu Skynetim Komutanlndan sren davamz nihayet bir karara baland. Hakkmda istenilen 5 yllk ceza da onaylanm oldu. Ama avukatlarmz temyize bavurdular. Sonulanmas birka yl srer dediler.

O Yerlerden Biri (Necmettin Yalcinkaya) 27 Ocak 2014 Toplumcu 

Adam elindeki ubukla cam tklatp baryordu: eriye buyurun beyler, yeni kzlarmz geldi Darda, kap nnde birikmi erkekler topluluu. A gzler, a bedenler, yutkunmalar, i geirmeler, aprtlar

Deniz Gezmi (Necmettin Yalcinkaya) 28 ubat 2014 Bakaldr 

On alt Mart 1971 gnlerden Sal Lanet olsundu o gne! Greme Ortaokulu olaan bir gn yayordu, neredeyse tm retmenler ve renciler zgnd.

Stres Bilezii zmir Kitap Fuarnda (Necmettin Yalcinkaya) 23 Nisan 2014 Didaktik 

Salonda, yemek masasnn etrafna dizilmi, nee iinde koyu bir sohbete durmutuk. Evin kaps ald, hzla ieri dald kk yeen Emre.

Ac Ac Gldk (Necmettin Yalcinkaya) 23 Nisan 2014 An 

1 Kasm. Cuma. Yl 1985. Bursa E Tipi den cezas on iki ayn altna den Siyasi Tutsaklarn, tarihinde ilk kez yar ak bir cezaevine gnderilmeleri Mudanya. Scack bir sonbahar gnei, parldayan denizin yzn yalayarak geminin gvertesine kyor, selam duruyor, glmsyor yzmze.

Alinin Glls (Necmettin Yalcinkaya) 20 Austos 2014 ocuk 

Ortalk yeni yeni aydnlanyordu. Gnn ilk klar camdan szlp odaya dolunca kalkt yatandan, nce giyindi ardndan elini yzn ykad. Buzdolabndan annesinin akamdan hazrlam olduu sandvi paketini ald, okul antasna zenle yerletirdi.

Sokaklar Babam Kokuyordu (Necmettin Yalcinkaya) 24 Kasm 2014 ocuk 

Babam hi tanmadm ben. Kokusunu duymadm. Kulaklarmda asl deil sesi. Resmi de yoktu duvarmzda. Olsayd bakardm

Ac Esintiler (Necmettin Yalcinkaya) 25 Nisan 2015 An 

zmir 1 Nolu Skynetim Komutanl'nda sren davamz nihayet bir karara baland. Hakkmda istenilen 5 yllk ceza da onaylanm oldu. Ama avukatlarmz temyize bavurdular. Sonulanmas birka yl srer dediler.

Bahedeki Tuvalet (Necmettin Yalcinkaya) 2 Mays 2015 ronik 

Birka arkada, gazete sattktan sonra dernee dnyorduk.

Babam, Amcam ve Halama (Necmettin Yalcinkaya) 26 Mays 2015 An 

nsand babam. Uzun boylu. Ela gzl. Yakkl. Annem ok kskanrd onu. Rahat yz gstermezdi. Toprak Suda srveyand. Glet ve drenaj kanallar yapard. Pazartesi iinin banda olur hafta sonlar eve dnerdi. zlerdik onu, zletirdi kendini. Mahallede herkes severdi onu.

Duvar Yazlamas (Necmettin Yalcinkaya) 22 Haziran 2015 An 

Uyanm, yatakta keyif yapyordum. Kulama bir uultu dolutu birden. Kulak kabarttm Sabahn kr bir vaktinde kadnlar bizim evin nnde toplam aralarnda bara ara tartyorlard. Annemin sesini duyar gibi oldum. Balkona kotum hemen. Beni grnce annem:

On ocuktuk (Necmettin Yalcinkaya) 2 Mart 2016 An 

nce bir slk sesi duyuldu, ardndan bahe kapmz gcrtyla ald. eriye decek gibi oldu daymn olu Elbeyi. Nefes nefese kalmt. Elini tkryle slatp sana ekil verdi

Kmrc (Necmettin Yalcinkaya) 1 Mart 2016 An 

Kapmzn nndeki kaldrma km, ho bir sohbete dalmtk. nmzden megafonuyla bara bara geen, kmrcnn kamyoneti aramzdaki sohbeti bld.

Kmr Gzler (Necmettin Yalcinkaya) 9 Nisan 2016 Sevgi ve Arkadalk 

sevgili sait alm'n firari hayat yk kitab kt. yolu ak, okuyucusu bol olsun

Sahile Vuran Kelebek (Necmettin Yalcinkaya) 19 Nisan 2018 ocuk 

Aylardr dnyay dehet ve korku iinde brakan Kara Vandallarn Kobanye saldracaklar haberleri geliyordu l taraflarndan. Kara elbiseli, kara bayrakl ve kara kalpliydiler Hunharca ldryorlard, yakaladklarn kesiyor, kadnlar satmak iin karyorlard.

Toprak Kokusu (Necmettin Yalcinkaya) 1 Austos 2019 An 

Sokan banda durdum, kederle izlemeye baladm. Evlerin ou oktan drt-be katl apartmanlara dnmt. ocukluuma dair hibir iz kalmamt.

Ksa Bot (Necmettin Yalcinkaya) 27 Aralk 2020 An 

Dolmutaydm; gnn yorgunluu vard zerimde. Hafta sonu olduu iin trafik ar ilerliyordu. nip yrsem eve daha erken varrm, diye dnyordum ama yrmeye takatim yoktu.

Zehra (Necmettin Yalcinkaya) 22 Eyll 2023 An 

zntsnden trnaklarn yiyor, burnundan soluyordu. Aynadaki resmine hznle bakt. Gzleri alnnda oluan izgilerin arasna dalp dalp kyordu. Ve gittike aaran salarna ierleniyordu:

'Yarn bakl genler vard, yzlerinde glmsemeleri hi eksilmeyen... Sonra o lanet olas darbe oldu, bir bir gzden yittiniz.'

Gitmedik anacm; gitmedik.

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Necmettin Yalcinkaya, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.

Bu dosyann son gncelleme tarihi: 23.07.2024 05:29:23