..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Kötü bir barýþ, iyi bir savaþtan daha iyidir. -Puþkin
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüþler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Semazen
Tayyibe Atay
Þiir > Aþk ve Romantizm

kloþ bir etek giyip döndüm durdum kendi yerimde .. aþk dedim döndükçe bacaklarýmý üþüten yele... sesli ya da sessiz harfler boyunca üfledim her yere... soðuldum!..

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Politik Olaylar ve Görüþler
601 
 Yeni Ýnsan, Yeni Dünya Ýçin Elele  (Nilüfer Aydur)

Bugün tartýþýlmasý gereken, teskereye evet mi, hayýr mý sorusu deðildir, içinde bulunduðumuz çaresizliðin gerçekten bir çözümü var mý, yok mu sorusudur. Demokrasilerde çare tükenmezmiþ palavrasýný bir yana býrakýp, demokrasinin günü birlik oyalayýcý çözümlerinin, politikacýlarýn oyun bahçesindeki oyuncaklarý olduðunu görerek, kendimize, akýllarýmýzla çeliþkiye düþmeyecek çareler üretmeliyiz.
602 
 G… Kýlý ve Siber Teröristler!  (Hulki Can Duru)

Sürekli olarak gerici dinsel temalarla geviþ getirmeyi sürdüren AKP’nin, kent soylu burjuvalarý ve gerçek kentli bireyi temsil etmekten çok uzak olduðu açýktýr. Ýstedikleri kadar Versace'den, Dior’dan son moda elbiseleri giysinler, en lüks dört çekerlere kurulsunlar kentli ya da þehirli asla olamazlar.
603 
 Yeni Osmanlý Çýlgýnlýðý  (Ali Erasoðlu)

Ülke ve ulus olarak baþýmýzdaki onca sorun yetmiyormuþ gibi, bazý çevrelerin, üstelik de bazý batýlý düþünürlerle birlikte, yeniden Osmanlý diye tutturmalarý karþýsýndaki görüþümü dile getirmek istedim. Geçmiþte Osmanlý'nýn varlýðýndan ne hayýr gördük ki, yokluðundan yakýnalým.
604 
 Sükut Ýkrardan Gelirmiþ...  (Emine Piþiren)

O yýllarda da geçerliydi Askeri yerlere kýlýk kýyafetlerdeki disiplin anlayýþý, ama sakallý olan alýnmamýþ baþý kapalý olanlar içeri alýnmýþtý. Bu konuyu biz ne basýna yansýttýk ne de alenen tartýþma konusu yapmýþtýk. Neden? Çünkü ASKER biz Türklerin kayýtsýz þartsýz sadakatle yürekten sevdiðimiz, baðlandýðýmýz Mustafa Kemallerin Ocaðý idi...
605 
 Üzerinde Oynanan Kavramlar, Savaþý Tetikliyor.  (M.Nazým Güler)

Aydýn kimseler, bilinçli insanlarýmýz, esen her rüzgâra kendilerini kaptýrmamalýdýr; durulmasý gereken yerde kalarak, gerçeklerden yana taraf olup, objektif bir duruþ sergilemelidirler. Her konuda gerekeni söylemesini bilmeli ve gerçeklerin yanýnda olmasýný bilmelidirler. Gündemin kuyruðuna takýlýp gidemezler; gündeme kendi damgasýný vurmalý veya gündemi kendileri oluþturmalýdýrlar.
606 
 Kuyruk  (Tayyibe Atay)

Kuyruk berberliðine soyundum.Var mý bana rakip olan? Hýýýýý!:)))))))))
607 
 Taksim - Gezi Parký Olaylarý ve Düþündürdükleri  (M.Nazým Güler)

Gezi Parký eylemi, ilk önce aðaçlar kesilmesin, þehir çehresi çirkinleþtirilmesin, diye çevreci ve haklý bir mantýk ile baþladý. Ancak polisin orantýsýz güç kullanmasý ve olayý abartmasý iþi çýðýrýndan çýkarttý. Sözüm ona, çevrecilere destek çýkanlar, olayý rotasýndan çýkartýp, deðiþik alanlara öyle bir çektiler ki, eylemi baþlatanlarý bile þaþýrtmýþlardýr.
608 
 CHP ve Sol Neden Baþarýsýz Oldu?  (Mehmet Sinan Gür)

Baþarýsýz olan þey ne idi? Demokrasi mi? Yoksa onu kullananlar mý?
609 
 Doðan - Erdoðan Kapýþmasý  (Ali Erasoðlu)

Baþbakan ile bir gazete patronu arasýnda oluþan sürtüþme vesilesiyle ülkenin bazý sosyopolitik gerçeklerine vurgu yapmak istedim.
610 
 Ýstanbul'u Almak, Ýstanbul'u Vermek  (Osman AKTAÞ)

Bunaltýcý, sýkýcý, kýrýcý bir seçim sürecinden sonra bir nefes aldýk. Yorucu yol þimdi baþlýyor. Ben Ekrem Ýmamoðlu'na, önüne çýkarýlacak türlü engellere raðmen, baþarýlar diliyor ve baþarmasýný umut ediyorum.
611 
 Gölge Et, Ama Ne Olur Gölge Olma!  (mustafa)

insanlar ve gölgeleri
612 
 C. C'nin Vatandaþa Hitabesi  (Hardal Biber)

Ey Vatandaþ! Birinci vazifen, nerede bir protestocu bir genç görürsen, neyi protesto ettiðini anlama, dinleme gereði bile duymadan onu oracýkta linç etmektir.
613 
 Misyonerlik Faaliyetleri  (Mehmet Sinan Gür)

Uzun süredir yabancýlarýn misyonerlik faaliyetlerinden söz ediliyor. Ancak yine sanýrým yumurtanýn kapýya dayanmasý bekleniyor.
614 
 Suriye ve Muhalifler  (Ibrahim Eshter)

yazimdan da anlasilacagi gibi beni kizdirdilar:((
615 
 Yerel Seçim Dersi, Rojava ve Bdp’ Nin Sonu - 1  (M.Nazým Güler)

Lütfen, sakýn kimse beni yanlýþ anlamasýn; asla alay veya hakaret amaçlý da söylemiyorum. Benim, hiç kimsenin, hiçbir yapýnýn, þu veya bu þekildeki (bir derneðin bile olsa) düþüncesine karþý olmak gibi bir lüksüm yoktur, olamaz. Herkesin her söylemine (bize ne kadar ters gelse bile)saygýmýz olmalýdýr; en azýndan bir amaç uðruna, emek ve çaba ürünü olduðu için...
616 
 Kaþýðý ile Verip Sapýyla Çýkartmak  (CEM AKKILIÇ)

Milletin malýný,bedava diye millete veren,fakir zengin ayýrt etmeden Temmuz sýcaðýnda vatandaþa rüþvet gibi daðýtýlan Oy kömürünün bedeli ortaya çýktý sonunda.
617 
 O'na Mektuplar - 10  (Veysel Menekþe)

Ýsyan-i kokular....
618 
 En Büyük Asker Bizim Asker  (CEM AKKILIÇ)

Wowturkey nokta com sitesinin sahibi Burç Acar’a bir çaðrý yapmýþtým.''Türk insanýný askerlikten soðutmaya çalýþma ve Türkiye’ye geri dön vatan borcunu yerine getir'' demiþtim.
619 
 Üç Tarafýmýz Denizlerle Çevrili  (CEM AKKILIÇ)

Bizim insanýmýz;camide ibadet ederken mis gibi kokarda,dersanede ter saçar.
620 
 Kürdistan, Dört Parçalý Bir Yürektir  (M.Nazým Güler)

Suriye'deki karýþýklýkta Kürtler, epeydir sessiz ve tarafsýz kaldýlar. Silahlý çatýþmalardan uzak durmaya çalýþtýlar. Çünkü ne iktidardaki Esed yönetimi ve ne de bu yönetime karþý muhalefet eden Araplar, Kürtlerin haklarýný öngörmüyorlar ve onlara herhangi bir statü vermeyi düþünmüyorlardý. Ýþ gittikçe kötüye doðru evrilince, Kürtler de, biz, ne olacaðýz, diye telaþlandýlar ve arayýþlara girdiler.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Baþý Örtük Eþek
Tayyibe Atay
Eleþtiri > Politik Olaylar ve Görüþler
Sosyal Medyada ve Tanýtým Panolarýnda Dilencilik
Osman AKTAÞ
Çaðýn Ütopyasý
Osman AKTAÞ
Mucize
Tayyibe Atay
Boðanlar ve Boðulanlar…
Cahit KILIÇ
Bu Vatan
Osman AKTAÞ
Vicdansýz Medya Cahil Toplum
Osman AKTAÞ
Millet Olmak Ýçin Toplumsal Deðerler
Osman AKTAÞ
Yusuf ile Müfredat
Osman AKTAÞ
Chp, Gerçekten ‘demokrat’ Mýdýr?
Yûþa Irmak
Chp’nin Psikopatolojisi
Yûþa Irmak
Yusuf Tekin Tekke ve Zaviye Bakaný mý
Osman AKTAÞ
Bakýr ve Kalay Ya da Ýsrail Filistin
Osman AKTAÞ
Büyüklerin Toprak Kapmaca Oyunu
Osman AKTAÞ
24 Kasým Þenlikleri (Önlükleri)
Osman AKTAÞ
Kirli Eðitim Bakanlýðý
Osman AKTAÞ
"Þu Kanlý Zalimin Ettiði Ýþer"
Osman AKTAÞ
Ýþte Deve Ýþte Hendek
Osman AKTAÞ
Kirli Eðitim Bakanlýðý
Osman AKTAÞ
Seyyanen Verilecek Sadaka
Osman AKTAÞ

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.