..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bütün sanatlarda insaný þaþýrtan bir yan vardýr. -Alain
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüþler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Yoksul Öðüt.
Servet Alkan
Þiir > Modern

Sadece Kitap okuyan Nisa’dan Uzak durmalý insan Sadece Kedi,Köpek besleyen Nisadan da.. Her ikisi de Gürültülü ve yalnýzdýr Her ikisi de Kalabalýklarda Kraliça Yalnýzken Vitrin süsü.. Korkarlar Yorarlar Nefret ederler Zanederler Sevemezler… Ben ki en ilkel,nobran kalemþörüm.. Köylü entel… Mesela; bizim Aynur… Kedilere gösterdiði ilgiyi bana gösterse Býrak konuþmayý Þimdi kýrk kere evcillleþmiþ,Liberal þiirler yazmýþtým.. Orhan

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Politik Olaylar ve Görüþler
81 
 Manzarayý Umumiyeden Kesitler!  (Cahit KILIÇ)

Bedelli askerlik, Dersim meselesi ve Suriye-Azerbaycan benzeþmesine deðinme!
82 
 Sýnavizyon  (Osman AKTAÞ)

Ýnsan yeryüzüne Tanrý tarafýndan sýnanmak için gönderilmiþ. Öylesine bu sýnanmayý özümsemiþ ki, kendi sýnanmasýný unutup önüne geleni sýnamaya kalkmýþ. Baþarmýþ mý, evet. Pekâlâ adil olabilmiþ mi, hayýr.
83 
 Milli Eðitimin Yeni Müfredatýna Dair  (Osman AKTAÞ)

Daha önce birçok kez konuya dair eleþtiriler yapmamýza karþýn yetkililer “Bu adam medya dünyasýnda ne atýp tutuyor” diye merak bile etmemiþler, rahmetli Cemil Meriç’in dediði gibi fildiþi kulelerine kendilerini kapatarak, o bildik düþlerini, hayýr ve þer yorumuna bile gerek görmeden hayata geçirme çabalarýna devam etmiþlerdir.
84 
 Öteberi  (Osman AKTAÞ)

Öteki kavramý, bir varlýðýn kendinden olmadýðýný kabul edip dillendirilmesi olarak tanýmlanabilir. Bir canlýnýn büyümesi hücre bölünmesine baðlýdýr. Hücreler ne kadar hýzlý bölünürse, büyüme de o kadar hýzlanýr. Hücreler toplumun yapý taþlarý gibiler; her hücre birbirini tamamlarken, diðerine göre ötekidir.
85 
 Farz-ý Misal  (Alp Þahin)

Farz-ý Misal… Yaþadýklarý ya yanlýþ ya da doðru deðilse? O zaman önce inceden olan bitene ses çýkarmalý… Sonrasýnda da kalplere ümit olmalý…
86 
 Ýflas  (Tayyibe Atay)

uyuyanlar gibi uyumuyorum!..
87 
 Sezen Aksu Konserinin Düþündürdükleri  (Mehmet Sinan Gür)

Konser tümüyle politiktir. Aslýnda yaþamýn kendisi politiktir.
88 
 Bokun Ýçinde Kýl  (Osman AKTAÞ)

Ýðrenç bir fýkrayla söze baþlayacaðým. Bu yüzden de bütün okurlardan özür diliyorum. Affýnýza sýðýnarak...
89 
 Semazen Dönüþü  (Osman AKTAÞ)

Bu ülkede CHP düzelmeden hiçbir þey düzelmezi boþuna söylemiyoruz. Çünkü seçmen AKP seçmeninden farklý deðil. Bu ülkede gerçek seçmen kararsýzlar. Onlarýn oy oraný ne kadarsa o kadar seçmen var.
90 
 Merhaba, Artýk Siyasal, Sosyal, Demokratik Yayýmlarýmý Aþaðýdaki Ýnternet Adresinde Yayýmlayacaðým  (FATÝH TANER VURAL)

Merhaba, artýk siyasal, sosyal, demokratik yayýmlarýmý aþaðýdaki internet adresinde yayýmlayacaðým , görüþlerinize sunarým .
91 
 Ýsrail Nereye? (1. Bölüm)  (Erdað Duru)

Ýsrailli tarihçi Prof. Ýlan Pappe Siyonizm’i yerleþimci bir sömürge hareketi olarak tanýmlar: “Kurucularý, kendilerine bir devlet kurmak isteyen Avrupalý Yahudilerdir. Genel sorunsal bir devlet kurmak için baþka insanlarýn yaþadýðý topraklarý seçmiþ olmalarýdýr. Ayný ilk yerleþimci Amerikalýlarýn yerlilere yaptýðý gibi Siyonistler de Filistin halkýna benzer biçimde soykýrým uyguladýlar. 1948 yýlýnda Ýsrail kurulurken yapýlan buydu” der.
92 
 Chp: Eski Hamam, Eski Tas, Eski Nalýn, Eski Tarz…  (Yûþa Irmak)

Adam twitterdan bana saydýrýyor… “Hiç mi suçu yok bu iktidarýn” diyor. Yahu yok diyen mi var diyorum. Haksýzlýðý kim yapýyorsa eleþtiririz elbette eleþtiriyoruz, eleþtirmeliyiz zaten diyorum! Ancak bir Müslüman CHP ve iktidarýný savunduðu zaman tüylerim diken diken oluyor…
93 
 Amasra Faciasýndan Sonra Tüm Yetkililer Açýða Alýnmalýydýlar  (FATÝH TANER VURAL)

Merhaba. Amasra Faciasýndan Sonra Tüm Yetkililer Açýða Alýnmalýydýlar baþlýklý yazýmý yorumlarýnýza sunarým .
94 
 Oy ve Cennete Alýnmýþ Beraat (Kurtuluþ) Belgesi  (FATÝH TANER VURAL)

Merhaba. Günümüzde siyaset ve din iliþkilerine dair eleþtirel bir yazý hazýrladým.. Yorumlarýnýzý beklerim..
95 
 Yalan Ekip Talan Biçme  (Osman AKTAÞ)

Yusuf Karadeniz diye birinin Oktay Sinanoðlu ile yaptýðý röportaj dolaþýyor ortada. Bu video röportajda Sinanoðlu, Ýsmet Ýnönü'nün kurtuluþ savaþýna kendi isteðiyle girmediðini, Amerikan mandasý taraftarý olduðunu ve 1945'te ülkeyi Amerikalýlara peþkeþ çektiðini anlatýyor.
96 
 Gerçek Chp’li  (Alp Þahin)

Bana bugün 7 aylýðýna geçici süre Chp'nin genel baþkanlýðýný versinler... Bu seçimi ilk seferde kazanmazsam çeksinler vursunlar... Bunu baþka gerçek Atatürkçüler de rahatça diyebilir, diyebilmeli.
97 
 Fenni Devlet Melodisi  (Osman AKTAÞ)

Bugün de bitmedi kurul toplantýsý. Çocukluðunda konuþmaya fýrsat bulamamýþ her ergen ya da evli kendisini dinletmenin bir yolunu arýyor. Bulunca da Allah ne verdiyse konuþuyor.
98 
 Neden Cumhur Kazanacak?  (Alp Þahin)

Tamamen þahsi gözlemlemelerime dayalý, sade bir dille 10 maddede Cumhur Ýttifaký'nýn hangi nedenlerle kazanacaklarýný içeren yazý
99 
 Girânserliðe Devam!..  (Cahit KILIÇ)

Baþbakanlýk baþdanýþmaný, dýþiþleri bakaný ve baþbakan olarak emrinde çalýþtýðý asrýn lideriyle birlikte, son 5 yýlda 65 yýllýk demokrasimizin boynuna ip geçirip dâra çektiler…
100 
 Siyaset Bir Cýzdým Oyunu Mu  (Osman AKTAÞ)

Akþener "Cumhurbaþkaný ayný zamanda imamlýk yapmak durumunda olduðu için ben aday deðilim" dedi. Sayýn Akþener'in bu açýklamasýnýn ya da fetvasýnýn kaynaðý nedir, bilemiyorum, ama bunun dini bir dayanaðý yoktur.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Büyüdük Yani
Tayyibe Atay
Eleþtiri > Politik Olaylar ve Görüþler
Kilidi Açmak
Yûþa Irmak
Kerrat Cetveli
Tayyibe Atay
Aðdaki Kýzlar
Tayyibe Atay
Yusuf Kuyusu Ya da Milli Eðitim
Osman AKTAÞ
Baþý Örtük Eþek
Tayyibe Atay
Sosyal Medyada ve Tanýtým Panolarýnda Dilencilik
Osman AKTAÞ
Çaðýn Ütopyasý
Osman AKTAÞ
Mucize
Tayyibe Atay
Boðanlar ve Boðulanlar…
Cahit KILIÇ
Bu Vatan
Osman AKTAÞ
Vicdansýz Medya Cahil Toplum
Osman AKTAÞ
Millet Olmak Ýçin Toplumsal Deðerler
Osman AKTAÞ
Yusuf ile Müfredat
Osman AKTAÞ
Chp, Gerçekten ‘demokrat’ Mýdýr?
Yûþa Irmak
Chp’nin Psikopatolojisi
Yûþa Irmak
Yusuf Tekin Tekke ve Zaviye Bakaný mý
Osman AKTAÞ
Bakýr ve Kalay Ya da Ýsrail Filistin
Osman AKTAÞ
Büyüklerin Toprak Kapmaca Oyunu
Osman AKTAÞ
24 Kasým Þenlikleri (Önlükleri)
Osman AKTAÞ

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.