..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
"Ne elbiseler grdm, iinde adam yok, ne adamlar grdm srtnda elbise yok." -Mevlana
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Glmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Biz Nerede Yanl Yaptk
Ahmet Zeytinci
iir > Toplumcu

Eskiden ne Starbakslarmz ne de mak donaldslarmz vard ama yine de mutluyduk... Bir ac kahveyi sabah sabah komuda ier be kuru para vermediimiz gibi krk yllk da hatrmz olurdu... Annemiz yarm ekmek arasna mis gibi kuzu etinden yaplma kfteleri koyar biz de hapur hupur yerdik sokaklar bizimdi bilgisayarlar elimizden almadan nce... Kanka derdik kardee mahalle malarmz olurdu arada kenetlenirdik o s

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Glmece (Mizah)
581 
 Vekilim Yanyor Yetiin!  (Mudi Beya)

Biz ikinci aymz daha bitirmemitik. Milletvekili olduunu renmi bulunduumuz ahabettin Yusyuvarlak, kahvehaneye arkasndan itiliyormu gibi girdi. Arkasndan adamlar…
582 
 Atalarmzn Byklarna Maaallah  (Mehmet nder)

Gazete haberi; Trk erkekleri zerinde bir aratrma yaplm, sonu: Esmer, etobur, bykl.
583 
 Ayran en ocuk  (Mehmet nder)

Annesinin sesi alamaklyd, Babas yeti! Bar ar, itele burkutur ses yok. Oluma bir eyler oldu. Belki lk atacakt, onu bile yapamyordu aknlktan.
584 
 Lokantada  (Mehmet nder)

Kklerden, yerli mal haftasnn dalm rn ikolata, kola gibi gdalarla kutlandn duymak beni hem zd, hem de o yllara gtrd.
585 
 Kar Yayor  (KADER)

bir kartopu aranyor
586 
 Uslen  (Mehmet nder)

te bunun iin geldim avukat bey. Bu bortan kurtulmann uslen bir yolu yok mu?”
587 
 Bana Gyasettin de  (Mehmet nder)

Bunlarn da tek kusuru adm bilememeleri. kide birde de susayp "Gapsnda gara kpek bal evin ocuu" diye barp duruyorlar.
588 
 Otlak  (Mehmet nder)

Ertesi gn ie elinde eski bir gazete paras ile geldi. Szde Amerikal bilim adamlar sigarann kanser etmediini sylemiler. Bunlar smrgelere sigara satan irketlerin aylkllar olmal, ama onun iine geliyor; “Hastalanmazsn, korkma” demek istiyor
589 
 Allah Dmanlarma Zeval Vermesin!..  (Mehmet Atlgan)

Kime Maallah desem sabaha kmyor. Kzdnz, sevmediiniz kimse varsa, ekinmeyin ltfen bana bildirin. Ben onlara bir Maallah diyeyim, i tamam!..
590 
 ans  (Salih doruk)

'Tosyaya pirince giderken evdeki bulgurdan olmak' m, yoksa 'Yamurdan kaarken doluya tutulmak' m ans?! imdi sorarm size bunu nesi ve neresi ans!
591 
 Bizim Parti Hangisi  (Mehmet nder)

Annem mutlu grnyordu; hepimize glckler datarak tek tek bakt, sonra da bir soru sordu: - Demirli bir ey deil miydi o?
592 
 Koltuk Nbeti  (Mehmet nder)

Ufuk bey, alncaya kadar yoklaya yoklaya oturdu.
593 
 Temini G Adam  (Mehmet nder)

- Allah balasn. Yeenimiz bir tane mi efendim? - Yok, tane. - Oh oh oh! En ideali efendim, en uygunu. Malumualiniz devlet katnda makbul olan say da tr efendim.
594 
 Belediye Bakanl Yksek Katna  (Mehmet nder)

- Size eker, pirin takdimetmi miydik? Harlnz var m? Malum, hizmette snr yok.
595 
 El - Soda rgt  (Demirhan Ocak)

.... buzdolabnda souk bubi tuza takliti yapan soda iesi olayn...
596 
 Kurbaa  (KADER)

ocukluk anlar
597 
 Fatura Sava  (enol Durmu)

Eim odaya girdi, elinde bir katla geri dnd kad uzatt. Bir de ne greyim doalgaz faturas ve drtyz liralk makbuz. Elim ayam her tarafm titremeye balamt. Sakinliimi korumalydm. Derin bir nefes alp arpntm hafiflettikten sonra sakince sordum:
598 
 Yaz Saati Uygulamas Sona Erdi  (Mehmet nder)

Hani yaz banda ileri, k banda yeniden geri alnan, ok ilgimizi ekmedii iin sk sk deitiriliyormu gibi gelen bir yaz saati uygulamas vard ya; ben ondan hi bir zaman bir ey anlamammdr
599 
 Arabesk Bize Uymaz  (Mehmet nder)

Hi birini istemeyince “Cann ne isterse ondan alaym” dedim; hibir ey istemem anlamnda elinin dyla te gtr iareti yapt. Ardndan uzunca bir “off!” ekti; “Batsn bu dnya!” diye de ekledi. Ama bu da olmad ki: - Dur anacm, dedim, dur. O dediin arabeske girer. Hi olmaz. Bu gidenliklerden olmal, trk olmal. Sana bir “Devrent Deresi” aslvereyim mi yle, ifa niyetine? - !
600 
 Ad Sakl Tutulsun  (Mehmet nder)

Bu sinmi tavrlar da Devlet mal deniz ci zihniyeti daha bir cesaretlendiriyordu.

nceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Gk Bile kmad
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
tl Muhabbetler
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Dn Dernek
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bu Gn Ne Giysem
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bir Kedi Korkuyordu
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Maamla Tansak m
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bir Garip Hasbihal
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Asarmmm
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.