..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnýzca sevgiyi öðret, çünkü sen osun. -Anonim
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Kýzý Aldým Çýrýlçýplak
Ýsa Kantarcý
Þiir > Aþk ve Romantizm

Kýzý Aldým Çýrýlçýplak tramvaydan bakýyor gökyüzü susamýþ çocuklar gibi ne güzel memelerdi onlar genç kýzýn sürüye sürüye götürdü bavulunu beyazdý memeleri bavulu çekince ezildi memeleri meme çatalý çýktý ortaya tramvaydan bakýyor gökyüzü kumraldý bir daha asla unutamam tramvaydan bakýyor gökyüzü susamýþ çocuklar gibi bir genç kýzdý simsiyah giyinmiþti s.ktiðim siyahýný asla sevmedim tramvaydan bakýyor gökyüzü annemi

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
361 
 Memduh Ve Londýra Yaðmurlarý  (Osman TÜRK)

Mikroçip hadisesi...
362 
 Haydee Ateþiniz Burada  (Ahmet Zeytinci)

Güzel bir yaz günüydü... Ali Ýsmail iki can kardeþtiler... Ali Ýsmail'den iki yaþ büyük olduðu için her zaman kardeþinin koruyucusu idi... Ýkisi de uyanýk çocuklardý... Yokluk içinde büyümüþler ve bir iþte de çalýþmalarýna raðmen, zaman zaman ek iþler de yapýyorlardý...
363 
 Ýliþki Durumu  (Ahmet Zeytinci)

Hem size ne caným benim iliþki durumumdan, iliþki benim iliþkim. Siz niye kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz ? Niye benim iliþki mi sorguluyorsunuz ki? Kim veriyor size bu hakký? Karýþtýnýz mý benim iliþkilerime, iliþkilerimin içine edersiniz diyeyim yani... Her iliþki de iyi iliþki deðil tabi ki iliþkiye bir kötü söz iliþti mi iliþki iliþki olmaktan sürat ile çýkýyor ve yüreðe bir þeyler iliþiyor.
364 
 Neden Ben Allahým, Neden?  (Cengiz Arabacý)

Birazýn üstünde çekingenim. Evet çekingenim. Pizzacýya telefon edip eve pizza bile söyleyemiyorum. En son bi kýzla 3 ay önce konuþtum, o da yanlýþlýkla ayaðýna bastýðým için özür dilemekten ibaretti. Anamýn kucaðýnda büyüdüysem ne olmuþ, insanlarla iletiþim kuramýyorsam ne olmuþ, özgüvenim yoksa ne olmuþ, biraz çekingenim diye yaþarken ölmem mi gerek yani. .
365 
 Bir Rejim Denemesi  (Hilâl Erboyacý)

Gecenin bir yarýsý Edebiyat Siteleri’ ni tararken birkaç þiir gönlüme su serpti. Hüzün yerini yaþama sevincine býraktý. Beni çocukluk anýlarýma götürdü...
366 
 Allah"ýn Emri ve Peygamberin Kavli - II -  (Fatih KAYABAÞI)

Ortalýðý yine sessizlik kaplamýþtý. Süleyman’ýn amcalarý ve halalarý baþlarýný eðdiler bir süreliðine. Çünkü onca kýz isteme hatýralarý olan bu kiþiler, sanýrým böyle bir soruyla ilk defa karþý karþýya kalýyorlardý. Geldiðimiz zamandan beri sessizliðini koruyan Süleyman kontrataða geçerek söze baþladý.
367 
 Az Kalsýn Yara Bandý Yüzünden Bir Çok Ýnsan Telef Olacaktý  (Ahmet Zeytinci)

Selami Aðabey deðiþik bir insan. Daha öncesinde astsubay imiþ, her ne olmuþsa ordu ile iliþiðini kesmiþler. Sorsan da ordudan neden ayrýldýðýný bir türlü anlatmaz. Fazla üstüne gittiniz mi de fýrçayý yersiniz. ''Ben o defteri yýllar önce kapattým açtýrma kutuyu söyletme kötüyü.'' der.
368 
 Lastiðin Kralý  (Mehmet Önder)

Ali amca duyduklarý karþýsýnda þüpheye düþtü. Aþaðýya indi baktý; bir þey anlayamadý. Okuldan çýkan baþka çocuklara baktýrdý; okuttu. Sonuç deðiþmiyordu: Fýsýk da fýsýk.
369 
 Köylü Parayý Nasýl Yer?  (Þefika Ünal)

Gerçek yaþanmýþ bir hikayedir.
370 
 Birinci Ulusal Magandalýk Sempozyumu  (Ahmet Zeytinci)

- Arkadaþlaaaaaar bizler arabalarý belki hýzlý kullanýyoruz, zaman zaman makas atýyoruz þehir trafiðinde, atmayalým mý? Makas atma hakkýmýzý kimseler elimizden alamaz. Yanýmýzda belki kýz arkadaþýmýz var o zaman, beðendirmeyelim mi kendimizi o fýstýklara? Arada kaza da oluyor, olmuyor deðil, ne yapalým? Adam arabanýn hýz göstergesine 240 km ibaresini koymuþ, koymuþ mu koymuþ. Þimdi biz o sürate çýkmasak arabayý üretenler ne der? Vallahi tefe koyarlar bizi de ...
371 
 Ýmdat , Doðuruyorum!  (zumrut sarikartal)

Doktorum, normal doðuma beni ikna etmeye çalýþýrken, aklýmdan tek geçen düþünce, tuvalet penceresinden eve sokulmaya çalýþýlan piyano görüntüsüydü. O küçücük yerden nasýl hasarsýz, ziyansýz geçer piyano, aklým almýyor. O durumda piyano , pencereden daha kýymetli olduðu için, zarar gelmesin diye kýrýverecekler pencereyi hafiften. Ama o benim pencerem ve kýrdýrmak istemiyorum.
372 
 Satan Satana  (Cengiz Arabacý)

Gomserim, bu dört kafiri satanik eylem yaparken yakaladýk...
373 
 Yaðmurlu Boyacý  (Mehmet Önder)

Ne desem bir çözüm yolu buluyor. Bende bahane bitti, onda çare tükenmedi.
374 
 Anamdan Ýnciler Gözlük Camý  (Necmettin Yalcinkaya)

"Ana." demiþ ablam gülerek "Gözlüðünün bir camý yerinde yok. Düþmüþ galiba."
375 
 Çekirdek Çitleme Turnuvasý  (Ahmet Zeytinci)

- Sayýn çekirdek severler, bu gün yapacaðýmýz çekirdek çitleme turnuvasýna hepiniz hoþ geldiniz... Þak þak þak þak þak þak þak þak þak þak þak þak þak ve de þakþak... Alkýþlar kýsa sürer ve tekrar baþkandadýr söz... Baþkan devam eder alkýþlardan sonra... - Ýlk defa düzenlediðimiz çekirdek çitleme turnuvamýzda yarýþmacýlar kabak çekirdeði ve ay çekirdeði kategorilerinde ayrý ayrý yarýþacaklardýr. Ayrýca isteyen yarýþmacýlarýmýz her iki kategoride de yarýþma haklarýna sahiptirler..
376 
 O Gün Halk Oyunlarý Tam da Ýþimize Yarýyordu ki  (Ahmet Zeytinci)

Sekiz on arkadaþ, belki de on beþ var mýydýk bilemiyorum, eski dostluðumuzu arkadaþlýðýmýzý kutlamak için bir tavernaya gitmiþtik... Günlerden sýcak bir haziran akþamý... Oturduk masalarýmýza ufak ufak da demleneceðiz tabi... Müzik baþlamýþ, piyanist þantör arkadaþ eski hafif müzik parçalarýndan dem vuruyor, biz de bildiðimiz kadarý ile arkadaþa eþlik ediyoruz, kimi ellerimiz ile tempo tutuyoruz. Daha o zaman böyle kapalý yerlerde sigara yasaðý da henüz baþlamamýþ. Arkadaþlar hem rakýlarýndan biralarýndan fýrt çekiyor, hem sigaralarýndan... Bana da tutuyorlar sigara ''Ýsmail ne olur yak bir tane sen de.'' diye, ben býrakalý yýllar olmuþ, þiddet ile ret ediyorum tabi, ben onu bir daha aðzýma alýr mýyým?
377 
 Benden de Kazanma  (Ahmet Zeytinci)

Meslek ayakkabýcýlýk olunca, eþ, dost, arkadaþ, akraba, arkadaþýn arkadaþý, dostun dostu çevresi de haliyle bayaðý geniþ. Toplasan bir bölük, bir tabur hatta alay bile olurlar... Eeee o kadar popülaritemizde olsun artýk caným. Kýskanmayýn siz de... Sizin de vardýr bir dolu akrabanýz, eþiniz dostunuz... Ben size bir þey diyor muyum?
378 
 Ütopik Bir Hikaye  (Ahmet Zeytinci)

]Ýki bin iki yüz yetmiþ altý yýlýna gelinmiþ ve Türkiye'nin nüfusu iki yüz on dört milyon kiþiye yaklaþmaktaydý. Baþkent Ankara on altý milyona, diðer büyükþehir Ýstanbul otuz üç milyona yaklaþan nüfuslarý ile dünyanýn sayýlý þehirleri arasýnda ki yerlerini almýþlardý. Gökdelenler büyük þehirlerde iki yüz elli üç yüz katlara doðru yol alýyordu. On ikinci Boðaz köprüsü daha yeni bitmiþ ve hizmete açýlmýþtý. Ýstanbul'da ve Ankara'da uygulanan tek plaka ve çift plaka uygulamasý yüzlerce yýldýr sürüyordu...
379 
 Üç Film Üç Yönetmen  (a. fuat seðmen)

entellektüel dozu bir hayli yüksek bu sohbete kulak misafiri olurken, sinemanýn, sanatýn ne kadar gerisinde olduðunuzu acýyla farkedeceksiniz...
380 
 Yýldýz Yaðmuru  (Mehmet Önder)

Küçük bir ilçede yaþýyoruz ya, belediye hoparlöründen yapýlan duyuru, doðal olarak herkesin ilgisini çekti. Gönüllerde yatan aslanlarýn çoðu, kuyruklarýný bir ters yüz edip havalandýrdýlar

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Kitaplarýmý Ararken
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Böyle Ýdam Görülmedi
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Gece Kuþu
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Geel Geel Geel
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kadrolu Ev Erkeði
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Patlýcan Oturtma
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tavla Tavla Beni Tavla
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Çisil Haným ve Topçular
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tamir Mamir Ýþleri
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Önüme Geleni Öpüyordum
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Rüyama Giren Kuruþlar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.