..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Trkiye Cumhuriyeti'nin temeli kltrdr -Atatrk
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Glmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Onun Srtn Hayal Ediyorum
sa Kantarc
iir > Ak ve Romantizm

Onun Srtn Hayal Ediyorum bu ara bir kzn effaf bir kzn beyaz bir kzn gelinlik giymi bir kzn srtna kanat yerletirmeye alyorum tohumlarn yerletirmeye alyorum diyelim ilgin ve ok saf bir iek tarlas kartal gibi kanatlar albatros gibi kanatlar onun srtn hayal ediyorum srt gzmn nne geliyor aniden bu elimde deil onu yatamda gryorum yan dnm yatyor ay beyaz srt ak srt plak kl

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Glmece (Mizah)
521 
 Garip Bir yk  (Esin ARDI)

E pes yani bana, koyunlara da isyan karttrdm ya,olursa ancak bu kadar olur.. Ne yapacam ben imdi, nasl sakinletiririm ki ben bu koyunlar, koyunlarn emniyet gc var mdr acaba, imdat istesem trnden kara kara dnrken alan bir alarm sesi yerimden hoplatt beni.
522 
 Ali'nin Finosu  (Mehmet nder)

Zavall yal, iki saat lmn nasl geldiini, nasl alp gideceini dinledi korkulu gzlerle. Hep birlikte uyuyormu gibi yaptk da, amcay azrailin elinden zor kurtardk. Ali, uyumayan var m, uyuyup uyanan var m, diye baknd durdu ge saatlere kadar.
523 
 Oru Baba'nn Mekan - 2  (mer Faruk Hsmll)

Oru Baba'nn Mekan,siz aziz ,sayn ve de ok muhterem okurlarmzdan beklenenin ok zerinde ilgi grd.Bir gn ierisinde binlerce mektup aldk.Bir yandan bu kadar ok mektuba nasl cevap vereceimizi kara kara dnrken bir yandan da "dertli" insanlarmzn okluu karsnda derin bir yeise kapldk.Ancak her eye ramen biz gene de elimizden geleni yapmaya alacaz.Dilerseniz imdi mektuplara geelim:
524 
 Nanik  (Mehmet nder)

- nsan kendi evini dneini bilmemi galan! Ahack.
525 
 Havlu  (Mehmet nder)

Bir gn iime bir korku dt. Bu adam bir gn ayaklarn da ykamaya kalkar m, yoktan bir kavga karp, elini ayan tekme tokat stmde siler mi? Siler.
526 
 Nikah Tankl  (Mehmet nder)

Dnyada yetiemem ben bu nikaha. Ah Hayri kardeim, okul arkadam, benden baka nikah tan yok muydu koca kentte? En yakn arkada ben miim de, daha yakn yokmu da.
527 
 kiz Kuleler Yznden - Benim Masalm  (Ahmet)

Biraz sonra sizlere anlatacam olaylar tamamen benim masal rnmdr. Gece ekip gndz bitiim bir mahsul. Ve de lisansldr. Olaylar zincirinin, edebiyat, mzik ve fizik dnyas ile alakas yoktur. imdiden tarih, corafya, matematik, biyoloji, geometri, uzay ilimleri, v.s. gibi ilimlere verdiim tahribattan dolay zr dilerim.
528 
 Sizinkiler Daha Demokrat  (Mehmet nder)

-Bana bakn, bu evden o partiye bir tane oy ksn, hi birinize bir lokma ekmek yok. Kap dar ederim, kapdar!
529 
 Aksi Bir Gn  (onur gner)

Kendi kendime neeli, eski bir ark mrldanmaya baladm. Kendimi daha dorusu beynimi bir eyle megul etmeliydim. Yoksa bitmeyecekti bu aksi gn. Evet bu gnde var bir aksilik. Tm bu gzelliklerin arasnda gremediim, duyumsayamadm bir aksilik olmal; beni rahatsz eden, bu iren kelimeleri beynime sokan. Yoksa insan nedensiz, durduk yere kfretmek istemezki!
530 
 Rvetilikte Sorunlar  (Mehmet nder)

Kapdan her kan “Rvetsiz i grlmyor!” diye yaknnca, insan ister istemez ceplerini yoklamaya balyor.
531 
 Tayin Yahut Def Duas  (Mehmet nder)

Def eyledikten sonra bir daha yz verme yarabbi.
532 
 kinci Kanal  (Mehmet nder)

Sustu, dncelere dald. Allm hallerinden deildi ama, uzun sre hi konumad. Belki ilk kez dnyordu, bi denli derin.
533 
 Biyrun Efendim Biyrun  (ASL SONER DEMR)

Kaybetmek uruna , u kaydrak dzlemi dnyada veriyorum bedavaya .
534 
 Hanmlm Tuttu  (efika nal)

Yaanm gerek bir hikayedir.
535 
 Biz Seni Ararz  (Mehmet nder)

Yalvar yakar, belediye bakanna telefon ettirmeyi, ardndan bakann makamna kp; ona da, kartvizitinin arkasna "Hamilikart yaknmdr" yazdrp almay baardm
536 
 Vur Amcaolu  (Mehmet nder)

Vurma yahu. Svme ocuklarn yannda. Ah ben seni Balkanlar’n ve Ortadou’nun ilk mercimek heykeli yapardm ya, dua et konuumsun.
537 
 Ay Yazar  (enol Durmu)

"Yorum yaplm mdr?... Mutlaka yaplmtr.Eer yapmamlarsa, arkamdan birde mevzu yapmlarsa bende alayna yorum yapmazsam, bana da Kazm demesinler. Hepsi de mptezellik peinde, Lan hesabn sorarm, vallahi billahi sorarm.Anam avradm olsun sorarm"
538 
 Doyur Bizi Ana, Doyur Bizi Baba  (Salih doruk)

Allah boyunuzu posunuzu devirsin. Diliniz diiniz kitlensin de konuamayn tamam m? Sizi gidi nankrler sizi. Bu memleket te ne zaman vatandan doyduu grlm de imdi kalkm utanmadan 'Doyur bizi Ana, Doyur bizi Baba' diye yrtnyorsunuz?!
539 
 Bir Darbe Masal  (Mehmet nder)

Kani efe muhtarln tam gvence altna aldktan sonra, konukevinin kapsn at. Ancak, iindekilere kahveden eve evden kehveye gidecek kadar serbestlik tand.
540 
 Bize Ne Oldu  (Mehmet nder)

nanamyorum! Bu insan, benim biricik sra arkadam olamaz. O drst, kibar Halit gitmi, yerine bir canavar gelmi.

nceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Gk Bile kmad
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
tl Muhabbetler
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Dn Dernek
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bu Gn Ne Giysem
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bir Kedi Korkuyordu
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Maamla Tansak m
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bir Garip Hasbihal
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Asarmmm
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.