..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Bir deliyle baþederken, yapýlacak en mantýklý þey normal rolü yapmak. -Herman Hesse
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi'nin Düþündürdükleri
Yûþa Irmak
Deneme > Yaþam

2017 yýlýnda baþladýðým Ýhlas Holding’in baský öncesi birimine 2024 yýlýnýn þubat ayýnda geri dönüþ yaptým. Bu deðiþimin en güzel tarafý hem patronum hem arkadaþým vedahi ahiret kardeþim olan Kadri Yeltekin Bey’in ekibine tekrar dahil olmam oldu. Kadri Bey, çalýþma hayatým boyunca RNA iletiþimin kurucusu akýl hocam, ilham kaynaðým ve aðabeyim Ýsak Baydaroðlu’ndan sonra tanýdýðým: Enderun terbiyesi görmüþ gerçek bir Osmanlý Beyefendisidir. Yaklaþýk

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
321 
 Ampulistanya Gözlemleri (Bir Uzaylýnýn Gözüyle)  (Hulki Can Duru)

Kanopus yýldýzýndan gelen uzaylý Ruso Kob Aðustos baþlarýnda ülkemize gizlice gelerek gözlemlerde bulunmuþ ve 21 Aðustos’ta güvenlik gerekçesiyle geri dönmüþtür. Elime geçen bazý notlarýný paylaþmak istedim.
322 
 Hintli Deðil , Hin Oðlu Hin...  (ASÝL SONER DEMÝR)

Ünlü bir yoga merkezinden yakýn dövüþ eðitimi vermem için davet aldým .
323 
 Kim Bu Artist  (Mehmet Önder)

Baktým, pantolonun çizgileri çitter çifter olmuþ. "Anne çizgiler çift olmuuuþ !" dedim. Çok kýzdý. "Hadi hadi , alem tekini bulamaz..."
324 
 Yakmýþtý Tayyareleri  (Ahmet Zeytinci)

Ýsmail bizim sýnýfa geldiði zaman hem yakýþýklý hem de çalýþkan bir çocuk olarak biliyorduk onu önceki sýnýflardan. Bir sene önce bizim sýnýfta deðildi ama, tanýrdýk yinede birbirimizi... Bazý zaman sýnýfta, bazý zamanda dýþarýda saçma sapan deneyler yapar, güya bizlere bir þeyler ispatlamaya çalýþýr bir hali olurdu...
325 
 Viski Þiþesi Ýle Darý Sömeði  (Mehmet Önder)

Son yýlbaþýndan bahsediyorum. Bu kez yeni yýla girmek hiç kolay olmadý benim için. Eski yýlda tutsak kalacaðým diye ödüm koptu.
326 
 Sayýklama  (Mehmet Önder)

Ýçinden bir "Hýýýmm!" dedi Harun. "Bu tüketim çýlgýnlýðýndan sayýklayarak çýkacaðýz anlaþýlan." diye de ekledi yine içinden.
327 
 Firardalar  (Ahmet Zeytinci)

Ara, ara bul. Hanýma sor, çocuklara sor, dur bir de kendine sor bakalým, belki bulursun. Hani demiþler ya arayan terliðini de bulur, Mevla’sýný da... Tabi ki öyle deðildi caným o söz, terliði oraya ben koydum. Tatil günleri benim ayaklarda çoðu zaman çorap olmaz. Ýþte o zaman o firar eden terlikler devreye girer ve ayaklarýmý sýcacýk sararlar, en azýndan, daha önce sararlardý...
328 
 Gayet Yüksek Bir Eðitim  (Ahmet Zeytinci)

Öðrencilik yýllarýmýz pek de parlak geçti sayýlmaz. Okuduðumuz dönemlerde ikmal imtihanlarý vardý ve bizim o imtihanlara her sene aboneliðimiz vardý, hem de parasýz pulsuz. O adý saný büyük ve her zaman öðrencisi olmaktan gurur duyduðum Bahçelievler Deneme Lisesi'ni bir yýl rötarla da olsa ben de bitirdim. Hatta bir þey daha söyleyeyim ertesi sene üniversiteye de girdim. Yýl 1982 Uludað Üniversitesi-ÝÝBF-Ýþletme Bölümü, sonra ver elini Bursa'nýn ufak tefek taþlarý, keman olmuþ o yârimin kaþlarý...
329 
 Tedavi  (Ahmet Zeytinci)

Mazhar Osman ellerini arkasýna alýp baþýný da öne eðdikten sonra, yavaþ ve sakin adýmlarla, akýl hastalarýnýn önünde dolaþmaya baþladý, biraz ilerleyip köþede duran naylon çöp kutusuna okkalý bir tekme savurdu, diþlerini gýcýrdatarak bir þeyler mýrýldanýyordu. Koðuþta ki deliler pür dikkat onu dinliyorlardý, kelimeyi iyice uzatarak gidi lafa...
330 
 Asansörde Fantezi  (Ahmet Zeytinci)

Bazý asansörlerde kapý elle açýlýyor, çoðunda ise otomatik, kata geldi mi cýrt içindesin. Bazen dalga geçerim asansörün kapýsý ile... Elimi bir uzatýyorum þak diye açýlýyor... O arada da bekleyenler varsa haliyle sinir oluyorlardýr bana...
331 
 Öyle Miymiþ  (Ahmet Zeytinci)

Danýld bu, yaþý ilerlemiþ de olsa haþarý idi bayaðý... Önüne gelen ülkeye fýrça atmaya bayýlýrdý... Ayar vermeye kalkardý... Eskiden herkes korkar çekinirdi, þimdilerde ise kimse iplemediði için, her gününü morali bozuk geçirmeye baþlamýþtý... Günde on beþ yirmi tane ülkenin baþý ile telefonda görüþmezse rahat edemezdi, uykularý kaçardý...
332 
 O Zarif Sarýþýný Soyarken Ne de Mutlu Olurum  (Ahmet Zeytinci)

Yan yana dizildiler mý o güzelim sarýþýn afetler, Akdeniz Güzellik Yarýþmasý yapýlýyormuþ sanýrdým ben, sanki bana el sallýyorlar ya da öpücük atýyorlarmýþ gibi gelirdi. Kuruntu iþte caným benimki de. Hiç karþýlýk beklemeden seviyorum ya ben onlarý. Hangisini koluma taksam öbürleri sanki bana küser imiþ gibi gelirdi... Sesleri gelirdi kulaklarýma gaipten ''Bizi niye beðenmedin de yanýmýzda ki sarýþýnlara taktýn kafayý.'' diyorlarmýþ zannederdim...
333 
 Çoktan Kaçmýþ Tren  (Seyda Kesikoðlu)

Tren yolculuðu samimidir, mütevazidir. Bir kere alýþýnca raylarýn o ritmik sesi bile güzel gelir insana, bir yerde bir tren yolu görünce bile insanýn ilk trene binip çok uzaklara gidesi gelir. Ama artýk öyle midir?
334 
 Ben Býrakacaðým Abi Bu Ýþi  (Ahmet Zeytinci)

Gençlik yýllarýnda birkaç arkadaþýn dolduruþu ve gazýyla üç beþ kere oynadýysak hepsi o, onun dýþýnda at yarýþýný sevmemde, oynamamda. Bizim Çaycý Ali'nin eniþtesi Ziya, ki biz ona çoðu zaman aramýzda Ziya Baba deriz, at yarýþýnýn hastasý, hatta öyle hastasý ki, kronik vaka kelimesi bile onun için havada kalýr...
335 
 Gizli Servisin Kapýsýndan Girdim  (Ahmet Zeytinci)

Dað baþýnda devasa bir þato çok gizli bir yer. Mankurmanya Ülkesinin Gizli Servis Binasý. Þoförsüz bir arabayla beni aldýklarý yerden kapýya kadar geldim. Büyük mü büyük, devasa bir kapý. Tokmaðý, zili bile yok. Kapýda bir yazý sadece ''Üç kere öhö öhö öhö diye öksürün sonrasýný bize býrakýn.'' Hay Allah bu da ne ola ki? Durup dururken ben niye öksüreyim, demeye kalmadan, nereden geldiði belli olmayan bir ses ''Öksürsene kardeþim.'' Öhö öhö öhö ve de öhö öhö öhö ! ''Tamam tamam üç kere yeter on üç kere demedik.'' Öksürmem ile kapý ardýna kadar açýlýr...''Sonra ciðerlerine bir baktýr.''
336 
 Eþekler Köyü  (Þenol Durmuþ)

Köy meclisinde çýt çýkmýyordu. Ýhtiyar heyetindekiler, ihtiyarladýðýna piþman olmuþlardý. Muhtar muhtar olduðuna, hoca hoca olduðuna bin piþman olmuþtu. Düþünüyorlar tartýþýyorlar bir çare bulamýyorlardý. Adanalý Celal acýmasýz biriydi, konuþmak tartýþmak mümkün deðildi. Nasýl ikna edeceklerdi, bu adam fenaydý herkes korkardý. Býrakýn Celal'i Hatice vardý, namlý Kara Hatice. Adanalý Celal'in karýsý Hatice'nin bile iki cinayeti vardý. Altý yýl hapis yatmýþ Adana hapishanesinde karýlar koðuþunun aðalýðýný da yapmýþtý. Bir mahkum kadýný bile þiþlemiþti. Kadýndan çok erkek gibiydi. Haftalýk sakal, býyýk traþý olurdu. Tesbih sallar, tabanca taþýrdý. Haber Adanalý Celal'in kulaðýna gelmeden karýsý þimdiye kadar birkaç kiþiyi vurabilirdi.
337 
 Her Türlü Memnuniyet  (Ahmet Zeytinci)

Öyle gündüz vakti yolda yürürken mini etekli alýmlý bir genç kýz, dudaklarýnda ve yanaklarýnda da biraz fazlaca boya, aðzýnda uzun ince bir sigara olmak kaydýyla yanýndan geçen yaklaþýk yetmiþ yaþlarýnda bir adamýn koluna girerek aynen þu cümleyi kurmuþtu...
338 
 Moruk  (þenol durmuþ)

Onlarca yolcu arasýnda, sonunda yine güç bela tutunacak bir yer buldu...Yolcular her durakta balýk istifi gibi birbiri üzerine yýðýlýyordu.Eski bir model olan belediye otobüsünün sarsýntýsý ara sýra da insanlarý saða sola fýrlatýyordu...Trafik de sürekli dur kalk yapan otobüs, yolcularýný periþan ederken, özellikle bu ihtiyar adamý daha da bitirmiþti.Adam boðuluyordu.
339 
 Balýk ile Raký Ýçilir mi  (Ahmet Zeytinci)

Balýk ile raký içerken çok da fazla balýðýn moralini bozmamak lazým. Yani ona þöyle ''Sudan çýkmýþ balýða dönmüþsün.'' gibi bir cümle kurmayýn kesinlikle... (Nereden çýkacaktý ki, çok saçma oldu bu) Sudan çýktýðý belli zaten... Alýnýr sonra bak diyeyim size, zamane balýklarý bunlar... Eski balýklar olsa neyse... ''Amma balýk hafýzalý imiþsin sen.'' diye de bir cümle kurmayýn sakýn, belli zaten balýk olduklarý için, balýk hafýzalý olduklarý...
340 
 Uçan Kuþa Borcun Varmýþ  (Ahmet Zeytinci)

Uçan kuþa borcun varmýþ diyorlar bana... Var tabi var. Bu devirde borçsuz insan mý var? Ýlk önce leyleklere borç yaptým... Leylekler mi diye hemen soracaðýnýzý anladým zaten... Leylekler bizim basketçi çocuklar caným. Mahallemizin uzun boylu bebeleri... Ýyi de para kazanýyorlar ha basket oynayarak. Sýkýþýnca istedim tabi onlardan bir miktar, ikiletmediler sað olsunlar hemen verdiler...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Kitaplarýmý Ararken
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Böyle Ýdam Görülmedi
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Gece Kuþu
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Geel Geel Geel
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kadrolu Ev Erkeði
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Patlýcan Oturtma
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tavla Tavla Beni Tavla
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Çisil Haným ve Topçular
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Tamir Mamir Ýþleri
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Önüme Geleni Öpüyordum
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Rüyama Giren Kuruþlar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.