..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Umutsuzluğa düşmeyin. -Charlie Chaplin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Öyle Bir Sevelim
Orhan Bani
Şiir > Halk

Hadi gel! öyle bir sevelim, kimseler bilmesin, dil' e düşmesin sevdam Ne Mecnun olalım, ne çöl' ler bilsin, ne Ferhat olalım, ne de dağ bilsin Söz geçmez gönlüme, hep seni söyler, sevdana sevdalı, bu garip sevdam Bir sana söyledim, başka bilen yok, sen bana söyleme, bir sen, bir' de ben Öyle bir sevelim, aşk derdim olsun, ne derman isterim, ne tabip olsun Dinle gönül feryadımı haberin olsun, kimseler duymasın, bir sen,birde ben Beni, se

[DEVAMI]

Arama Motoru

• İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
321 
 Bizim Medya  (Mehmet Önder)

Mediha olay gününe kadar adından hiç mi hiç rahatsız olmamıştır. Ha Mediha ha Medya, ne değişirdi ki?
322 
 Köylü Parayı Nasıl Yer?  (Şefika Ünal)

Gerçek yaşanmış bir hikayedir.
323 
 Mutfakta Cümbüş  (Ahmet Zeytinci)

Of ki of durmadan yazıyorum on dakikadır, elimde yoruldu ama yine de durmak yok yola devam. Gülse Birsel'in dediği gibi ''Bu memleketi ben kurtaracağım.'' Yok, yok yine de ısrar etmiyorum, siz veya bir başkası da kurtarabilir, biz geçmişte çok kereler kurtarmıştık. Ekonomiyi rayına oturttuk, anarşiyi sonlandırdık, dış borçları sıfırladık. Yaptık bunları sanal olarak, o da zaten çok banal olarak yerini aldı hayatımızda...
324 
 Devlet Başım Üstüne  (Mehmet Önder)

Şimdi iş biraz ciddiye biniyor. Bu zayıf karayağız ,bencileyin Anadolu çocuğu görünümlü genç adam bizi teftiş teftiş edecek anlaşılan. Olur. Devlettir. Başımız üstüne...
325 
 Garip Bir Talep  (Aysel AKSÜMER )

Bazı insanlar akıllıdır ama delilik kanında vardır. Kimisi de delidir ama akıllı geçinir. Müşteri velinimettir. Bakalım bizim öyküde de öyle mi?
326 
 Tekvandonun Faydaları  (Ahmet Zeytinci)

Hafta sonları salona gide gele bir şeylerde kapıyoruz hocamızdan. Üç ayda bir kuşak imtihanı varmış, biz daha beyaz kuşak dayız, daha ileride bunun sarısı, yeşili, mavisi, kırmızısı, siyahı var. Günler gelip geçtikten sonra kuşak imtihanı geldi çattı. İçimizde bir kıpırtı bir heyecan sormayın gitsin. O çocuk aklımızla yüreğimiz pır pır ediyor hocalarımızın karşısında. Görenlerde sanır ki kuşak imtihanına değilde üniversite sınavına giriyoruz.
327 
 Yankesici  (Mehmet Önder)

O güne kadar hiç yankesici görmamiştim. Yaı da ben öyle sanıyordum. Belki görmüşümdür de , sanatını icra etmeye kalkışmadığından farkına varmamışımdır.
328 
 Medyatör  (Demirhan Ocak)

İyi o zaman seyret bu akşamdan itibaren ve en geç Pazartesi yazıyı gönder. Ama Hüseyin abi benim bu akşam işim var. Valla hiç boş zamanım yok Valla ben anlamam, ben o yazıyı Pazartesi sabahı isterim. Kızını öp benim yerime....
329 
 Kardan Adam Yaptırmayan Anneleri Protesto Ediyorum  (Sinan Yıldırım)

- Ya neydi o kar tatilleri ilkokulda, özledim ya. Ve Salih ekledi, - - Baksana Ayşe daha Ahmet ilkokuldan çıkamamış, kar tatili istiyor
330 
 En Goddik  (Demirhan Ocak)

Aynı saatlerde AKP ..... il teşkilatında “Heyyoooooo, vallahi de billahide dedi” diye bağırışmalar duyuldu.. İl başkanı çocuklar gibi ağlıyordu.. nasıl ağlamasın? “Başkasının özgürlüklerine karışma ve kısıtlama özgürlüğünden mahrum bırakılan” Asil ve gerçek! Müslümanlara karşı yapılan bunca zulmü! Korkusuzca dile getirmiş bir Dışişleri Bakanının kurucu üyesi olduğu siyasi partinin İl başkanıydı...
331 
 Memduh Ve Londıra Yağmurları  (Osman TÜRK)

Mikroçip hadisesi...
332 
 Bir Poyraz Öncesi İstenmeyen Bir Evlilik ve Zoraki Ayrılık  (Fatih KAYABAŞI)

Gölgemiz altında ne haltlar karıştırmıyordu ki insanoğlu: çekirdek çıtlatıp kayın validelerinin dedikodularını yapmaları, öğrencilerin sınavlarda hocalarının gözünün önünde nasıl kopya çektiklerini kahkahalarla bir marifet gibi anlatmaları, genç kızların ve erkeklerin ilk öpücükten sonra orasını burasını oynama gibi çeşitli oynak haller bunlardan birkaçıydı.
333 
 Bir Rejim Denemesi  (Hilâl Erboyacı)

Gecenin bir yarısı Edebiyat Siteleri’ ni tararken birkaç şiir gönlüme su serpti. Hüzün yerini yaşama sevincine bıraktı. Beni çocukluk anılarıma götürdü...
334 
 Hacı Dedemin Resmi  (Mehmet Önder)

Ardından memurlara seslendi: - Gidiyoruz arkadaşlar, bunlar öyle çocuklar değil.
335 
 Galaksinin Neresindensiniz  (Ahmet Zeytinci)

Elli yüz sene sonra belki yüze elli sene sonra insanlar birbirlerine şöyle sorular soruyor olabilirler kanımca... Galaksi'in neresindensiniz? Ben Mars'danım canım. Ya siz, Ben de Jüpiter'liyim. Jüpiter'in neresinden, içinden mi? Hemşehri de çıkabiliriz de ondan sorduydum... Yok dış mahallelerindenim ben, ufak bir villa yaptıydım zamanında da orada...
336 
 Çoktan Kaçmış Tren  (Seyda Kesikoğlu)

Tren yolculuğu samimidir, mütevazidir. Bir kere alışınca rayların o ritmik sesi bile güzel gelir insana, bir yerde bir tren yolu görünce bile insanın ilk trene binip çok uzaklara gidesi gelir. Ama artık öyle midir?
337 
 Kim Nankör  (Ahmet Zeytinci)

Kediler sorunlarını tartışmak için bir araya toplanmışlardı... Ortalık miyav miyavvv ve de miyavvv seslerinden geçilmiyordu... Sokak kedileri bir tarafta, ev kedileri bir tarafta, hem ev de hem de sokakta gününü geçiren kediler ise başka bir tarafta toplantının başlamasını bekliyorlardı...
338 
 Ya Kapıyı Çalan Sütçü Değilse?  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bilirsiniz, bu adamlar yıllar önce “devrim” adını verdikleri bir arabayı benzin koymadan yürütmeye kalkmışlardı, şimdi de “demokrasi” adını verdikleri bir arabaya bindiler; ancak buna da ileri vites koymayı unuttular. İşte o yüzden bizdeki “demokrasi” arabası hep geri vitesle gider ve oraya buraya da toslar.
339 
 Benim Darbeyle Marbeyle Uzaktan Yakından Alakam Yok  (Ahmet Zeytinci)

Darbecilere biraz da gülmece tarzı bir yaklaşım...
340 
 Sesimle Döver Bilgimle Gömer Ruhuna Fatiha Okurum  (Ahmet Zeytinci)

0 kimmiş de benim ile aşık atmaya kalkıyor? Sadece o mu, onun gibi benim ile aşık atmaya kalkanların hepsi şimdi yedinci sınıf gazinolarda uvertür şarkıcı olarak sahneye çıkıyorlar... Ah be anam Ablanız kurban olsun sizlere...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Bayandan Az Kullanılmış
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Uzaktan Kumandan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Niyazi Amca
Kamil Erbil
Öykü > Gülmece (Mizah)
İki Hınzır Güvercin
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Soba Yakma Sanatı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kediler İsyanlarda
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kravatttt Vayyyy Kravatttt
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kilolarınız ile Barışın
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Biz Bir Türlü Kayamadık
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Şikayetçiyiz Okurlardan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Firardalar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Emekli Maaşı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.