..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Hibir k sonsuza dek srmyor, hibir ilkbahar uramadan gemiyor. -Hal Borland
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Glmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Temaa
Zeliha Gkkan
iir > Yaam

Temaa De kalka geldik bu yaa Daldk ie aa telaa Kimi yayor paa paa Hepimizde ayr temaa Gn kurusu akamlarda Hangimiz pes etmedi ki Dibe vurmadan klmaz baa Ykseliriz belki ara Hadi bakalm kzma birader Gel sarlalm gesin yareler Yarnlar da dn de bover Byle gelmi byle gider Dilindeki en trkleri Ufkunda uan martlar Bildiin btn akalar Kap gel ykalm tabular Gn kurusu ak

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Glmece (Mizah)
261 
 Bu Kz Yine Hamile  (Ahmet Zeytinci)

Geen sene bir arkadan deposunda dourdu, ondan nceki senede Yaar'n Bakkal'nda, seneye de kimbilir bakarsn bizim dkkanda dourur. Bizim iyerinde ki mahallenin bebeleri ile hergn besleriz hemen hemen o gn kimin cebinde para varsa sevabna doyurur bu yavrular analarn ite byle bizim iyerinin muhabbetleri...
262 
 Ak Kre  (Cengiz Arabac)

Cumhurbabakan. Byle byk bi adam ite, cumhurbakanndan bile byk. Ben byynce ondan olcam.
263 
 Saygn Konuk  (Mehmet nder)

Ne yazk ki Cavit de tanmyor. Aradan uzun yllar gemesine karn o saygn konuun kim olduunu hala renemedik.
264 
 ans  (Faik Murat Mftler)

zEdebiyat'daki ilk mizah yazm. Trl sitelerde yaynlanm baka mizah denemelerim de var. ok da edebi formatta olmayan bu yazm bakalm yakacak m zEdebiyat'a. Biraz utana skla yaynlyorum. Umarm yzm kara karmaz.
265 
 ret - Men  (Utku Kocak)

retmenlerin ou insan deildir (Yaznn tmnde kendini retmenlie adam retmenlerden bahsetmiyorum.) Aslnda onlar birer uzayldr.
266 
 Jartiyer  (zumrut sarikartal)

Uzun, dantelli ve kulotsuz olmas, bacag kavrayan silikonlar ile jartiyere ihtiya duymamas hemen beni tavlamt. Ak olmutum o ince oraplara .
267 
 Uyap Balanmyor  (Mehmet nder)

“Bu yk mahkemelerin almasn dzenleyen Uyap sisteminin sk sk balanma sorunu yaamas nedeniyle ortaya kan aksaklklarn bir eletirisidir.”:
268 
 Son Lokma ve O  (Mehmet nder)

-Ne olur yutuver! -stemem tokum. -Ne olur, lm p!
269 
 Bak Postac Geliyor Selam Veriyor...  (Demirhan Ocak)

Yataktan kalmak iin yaptm saysz hamlelerin ardndan yaklak, on be dakika sonra ancak yatakta oturur duruma gelmeyi baardm. Aman allahm bu ne yorgunluk? Nasl bir dert? Anlatmann imkan yok....
270 
 Tam Bangi Jamping Yapacaktm ki  (Ahmet Zeytinci)

Nasl yapsak nasl etsek? Sessiz sessiz dnyorum, iimden, da vurmadan. Hanm ile ocuklar ileride ki maazalara bakmaya gndersem de sonrasnda hemen sraya girsem ve tepeye kp da kendimi aaya salsam... Ondan sonrada ben aaya doru sallanrken canl canl hanmda beni boasa, bir sr laf da boca etse bana...
271 
 Dandini dandini dastana  (Demirhan Ocak)

Tamam bu gmlei siz istediiniz diye giydim fakat gmlein kollarn neden arkadan baladnz onu anlamadm??? Heyy bir dakika durun bakalm, bana yapmaya altnz inenin kullanma tarihini grmek istiyorum... Sizin de diplomalarnz grmek istiyoru
272 
 Ben Buldum Hoca  (Sinan Yldrm)

Newton ile tanmadan ok nceleriydi, Ramazann on beiydi, yi hatrlyorum kedeki frndan pide almaya gndermiti annem, upuzun bir kuyrukta aynn karncay grmeyip stne basmas gibiydi, iri csseli bir adamn ayama basmasyla beynimde arpan imekler sonucu bulmutum yer ekimi kanunu. Neymi efendim Newton bulmumu, nandramadlar tabi ki efendim, ben onu bulal ok olmutu bir kere, tecrbeyle sabit.
273 
 Yedi Deliler  (efika nal)

Bir varm bir yokmu, evvel zaman iinde yedi deliler varm. Bir gn 7 deliler i paylam yapmlar. imizde en akll kim? Saire Benim diye atlm, o zaman i paylamn ben yapaym.
274 
 ok Sert Aklamalar  (Ahmet Zeytinci)

Bakalm bu gn bu sert devletler nasl sert aklamalar yapm. Siz de nlemlerinizi aln da bu sertlikten fazla zarar grmeyin... Devletlerin ismini vermeyelim de birine A Devleti diyelim birine de B Devleti, siz nasl olsa anlarsanz...
275 
 Bir Uslu ocuk  (Mehmet nder)

nc kii arka koltukta. Be alt yalarnda bir olan ocuu. ylece sessiz sessiz yolculuk yapyor. Uslu bir ocuk anlalan.
276 
 Garip Ama Gerek Deil  (mer Faruk Hsmll)

Kiralk ev ararken yardmlarn esirgemeyenlere teekkrlerimle....
277 
 Halim le Helga  (Mehmet nder)

Gerektan Alman kz Helga'nn Halim'e "Sen Furunlu'da kimlerden olmak var ?" diye sormas artcyd. Dorusu ikillenmitim.
278 
 Dayak Bu Kursu da Var Hem de  (Ahmet Zeytinci)

Dayak Atma Sanat adl ciltlik kitabmn imdilerde drdnc cildini de yazmaya baladm. Dostlarm bana ''Cengiz Abi ge bile kaldn drdnc cildi yazmak iin.'' diye sitem de etseler, hakllar aslnda hakl olmaya da, be yldr baaryla yrttm dayak atma kurslarndan, millete verdiim dayak atma derslerinden bam kaldrp da bir trl yazamamtm drdnc cildi..
279 
 T Rtk ye  (Demirhan Ocak)

imdi sevgili okurlar (sahi sizler “lar” kadar varmsnz?) RTK kelimesinin almn unutun, nk kelime olarak ne anlama geldiinin pek bir nemi yok!... Hatta sizinle daha iyi anlaabilmemiz iin bu yaznn sonuna hafzanzdan siliniz.... Sildinizmi? Gzel o zaman, kafadan kazk bir soru ile balayaym.. Hayatmzda ka adet RTK vardr?
280 
 Gayet Yksek Bir Eitim  (Ahmet Zeytinci)

rencilik yllarmz pek de parlak geti saylmaz. Okuduumuz dnemlerde ikmal imtihanlar vard ve bizim o imtihanlara her sene aboneliimiz vard, hem de parasz pulsuz. O ad san byk ve her zaman rencisi olmaktan gurur duyduum Bahelievler Deneme Lisesi'ni bir yl rtarla da olsa ben de bitirdim. Hatta bir ey daha syleyeyim ertesi sene niversiteye de girdim. Yl 1982 Uluda niversitesi-BF-letme Blm, sonra ver elini Bursa'nn ufak tefek talar, keman olmu o yrimin kalar...

nceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Gk Bile kmad
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
tl Muhabbetler
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Dn Dernek
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bu Gn Ne Giysem
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bir Kedi Korkuyordu
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Maamla Tansak m
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Bir Garip Hasbihal
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)
Asarmmm
Ahmet Zeytinci
yk > Glmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.