..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşama karşı sımsıcak bir sevgi besliyorum... -Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sevap Bonusu
Ahmet Zeytinci
Şiir > Toplumcu

Göz kırptım sokak lambasına hiç sallamadı beni halbuki bu sokak da daha çok yeni... Selam verdim sabah evden çıkarken bahçedeki ağaçlara dallardaki kuşlara yerdeki karıncalara eyvallah Abim demeseler de yine de güzel bir günün müjdecisiydiler... Her zaman herkese denk gelmez güzel bir gün çoğu kere ara ki bulasın belki yenilmez içilmez amma yine de bekliyor insan bu gün kötü şeyler başıma gelmesin d

[DEVAMI]

Arama Motoru

• İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
141 
 Vinç Operatörü  (Ahmet Zeytinci)

İşte böyle eve yorgun argın geldiğim günlerden biriydi. Hemen ellerimi yıkayıp sofraya oturuverdim. Hanımda bir güzel yemekler yapmış ki tam ağzıma layık. Erkeğin kalbine giden yolun midesinden geçtiğini ta başından beri tam tekmil bilir bizim hatun. Bir güzel biber dolması, öncesinde tabi ki çorbamız mutlaka vardır. Biraz salata yanında yoğurdu da çok severim, yemedim mi duramam, bizim sofranın olmazsa olmazlarındandır, biz Türklerin yegâne icatlarından yoğurt. Bir de kötü huyum var çabuk yiyorum ve de hemen kalkıyorum sofradan, kurumaya da kurusun o huyum. Adım Hıdır elimden gelen budur işte ne yapalım...
142 
 Okumuş Adam  (Mehmet Önder)

Yakışıyor mu sana ? Bir de okumuş adam olacaksın. Sen böyle yaparsan okumamışlar neler yapmaz !
143 
 Akıllılardan Fayda Yok  (Ahmet Zeytinci)

Ulan Rafet bende de akıl yok, ama ben de bilemiyorum bunu bir türlü diyorum, ona, gülüyor sadece... Kimseye zararı yok, bazı akıllılar gibi... Yan gözle bile bakmaz bayanlara...
144 
 Dudaklarımın Onun İle İlk Buluşması Muhteşemdi  (Ahmet Zeytinci)

Lise 1. sınıfta gümlemişiz. Sınıf tekrarı yazılmış alnımıza. Okul başladıktan bir müddet sonra, aksilik bu ya sarılık hastalığına yakalandım. İlaçtı, doktordu derken, bir ay kadar okula gidemeyeceğim, ev de istirahat verdi canım cicim doktor. Kesinlikle dışarı çıkmakta yok. Ancak dinlene dinlene geçermiş bu illet hastalık. Tüh ki tüh! İki gün sonrada cumartesi, kızın biriyle randevulaşmıştık, sinemaya gidecektik. Ne yaparım ki ev de sıkıntıdan patlamaktan başka? Yat, kalk, yemek ye, uyu, tekrar yemek ye, evin içinde hapishane voltası at, duvarlar ile konuş, onlar cevap vermesin sana, yine sinirden patla bir kez daha. Ufff ki ufff!!! Homurdanıyorum ve burnumdan ve dahi her bir tarafımdan soluyorum sizin anlayacağınız...
145 
 Arabeskin Krallı Bizim Gençlik Yıllarımızdaydı  (Ahmet Zeytinci)

-Birader Orhan Babanın kasetini aldım gel beraber dinleyelim mi? -Dinleyelim birader biraz acı takılalım Neslihan'da zaten yüz vermediydi, iyi gider şu sıralar acılı arabesk hem de damardan. Ah Neslihan ah! Pazara kadar değil mezara kadar sürer bu aşk bu sevgi diyordun, elimden kirazla, can erik yiyordun...
146 
 Yukardaki Bilir  (Mehmet Önder)

Anasını sattığımın Bayındır'ı, Paris'i geçtin; yaşanmaz gari burda!
147 
 Allah Dan Hükumet Bu İşe El Attı da Düzeldi  (Ahmet Zeytinci)

Babam bir bardak su istedikten sonra eli ile ağzını silip bir de öhö öhö çekti döndü bize ''Evlatlarım şu bizim yakınımızda ki Veli Amcanızın tuvaletinde bekçilik yapacaksınız.'' dedi. Kardeşim Hacı'da ben de şaşırmıştık. Ben hemen döndüm babama ''Nasıl baba ya tuvalet mi temizlettireceksin bize?'' babam tekrar kardeşime ve bana dönerek ''Yok oğlum yok temizleme değil bu iş sadece girenden çıkandan para alacaksınız büyük bir lira küçük elli kuruş tarifesi böyle imiş ben de yeni öğrendim.'' O ara da Hacı bana baktı ben de Hacı ile göz göze geldim, sanki onunda kafasına yatmış gibiydi, biraz kokulu olsa da para kazanıp babamıza yardım etmek vardı işin ucunda ''Tamam baba sen ne dersen o, biz sana hiç itiraz ettik mi şimdiye kadar, ayrıca öl dersen de ölürüz yani o derece.'' Bunu duyunca babamızın ağzı kulaklarına varmıştı, haliyle çok sevindi bizim de itiraz etmediğimize. ''Peki baba ne zaman başlayacağız tuvaleti beklemeye?'' biraz düşündü babam ''Ben söyleyeyim Veli Amcanıza, yarın hemen başlayın tamam mı?'' Olmuştu bu iş biraz kokulu ve ..oktan bir iş olsa da biz de eninde sonunda para kazanacaktık.
148 
 Korono Hikayeleri - 1  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Ey korona korona Benim maskeyi ne yaptı Git de sor ona
149 
 Oğlum Ne Yaşarsak Kar  (Ahmet Zeytinci)

Eskiden ne güzeldi oysa bahar ayları yaz ayları... Ooooo çöplerde bir sürü artıklar, zıkkımlanıp duruyorduk. Hem kendimize hem de evlatlarımıza yetiyordu çöplerdekiler... Hele hele atalarımız iki yüz üç yüz sene önce çok keyif çatarlarmış, o zaman ne sinek ilacı varmış ne de şimdiki gibi aletler... En iyisi Hindistan’a gitmek, orada hayvanlara dokunmuyorlarmış, ama orası da çok uzak yol da telef oluruz billahi...
150 
 Yala Beni Diyordu Adeta  (Ahmet Zeytinci)

Zaman öğle saatleri, bir şey yalamam lazım, diye düşünürken, tam da o Laz Komşularımın pastanesinin önünden geçerken o sesi duydum ’’Yala beni yala beni.’’ diyordu adeta... Allah Allah bu ses de nereden geliyor, halüsinasyon görüyorum herhalde... Sağa sola bakınıyorum, kimsecikler yok... Sapık mı bu ne, bir yerden saklanıp bana mı trip atıyor yahu!
151 
 Büyük İkramiyeyi Kazanan Adamın Evinde  (Ahmet Zeytinci)

Bir düşünelim bakalım, neler yaparız neler? Üç yüz beş yüz tane daire alsak da kiraya mı versek? Ya da yok, yok, arsa alsak beş on bin dönüm, patates soğan, domates biber eksek diyorum. En iyisi borsaya girsek, hisse senedi alsak, yok ya o da pek aklıma yatmadı... Dolar alıp beklemeli veya yuro alsak, o da olmadı Japon Yeni alsak.
152 
 Ultra Bir Mirima  (Ahmet Zeytinci)

Neymiş efendim çocuklar mıçıyormuş da biz de temizliyormuşuz. Mıçmasın efendim bu çocuklarda. Amma çok oluyorlar... Bir sofra bezi ya da yer bezi olsaydım diye çok düşünmüşüzdür ben ve arkadaşlarım ultra olan mirimalar... O zaman öyle bir sefer kullanıp da bizi çöp sepetine atamazlardı değil mi?
153 
 Yüzerken  (Ahmet Zeytinci)

Yüzdük yüzdük, dubaya çıktık üç beş arkadaş, bayanlar da var aramızda ''Yahu duydun mu geçen gün balıkçılar bir mil açıkta beş metre boyunda köpek balığı yakalamışlar'' bayanlardan ''Oooo! Aaaaa! Hadi yaaaaaaa!'' sesleri, sonra şaka şaka deyince bana bir sürü sitemler ''Ya Ahmet bey çok kötüsünüüüüz bunu hep yapıyorsunuz.'' ne yapayım huyum kurusun siz de aynı şakayı hep yiyorsunuuuuz...
154 
 Postacının Basuru  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Size bir mutfak tanıtacağım ama öyle bildiğiniz ev mutfaklarına benzemiyordu. Devasa bir kurumun mutfağıydı bu. Tam tamına dokuz bin kişiye yemek çıkartılan, içinde on metreyi aşkın kuzine ocaklarıyla butları bir insan boyunu geçen etlerin saklandığı bir oda büyüklüğünde soğuk hava deposu olan bir yerdi. Bu mutfağın bulunduğu tarihi dört katlı bina, Ankara’nın Ulus semtinde ve iki tarafı da caddeye bakıyordu. Amirinden hizmetlisine hemen hemen altmış kişiye yakın çalışanı vardı. Her gün 250 veya 300 kilo etin işlendiği ve büyük halden satın alınan kasalar dolusu sebzeler, bir çırpıda aşçıların bıçak darbesiyle büyük kuzine ocağının üstündeki birkaç kişinin banyo yapabileceği geniş kazanlara boşalıyordu. Tonlarla alımı yapılan salça, toz şekeri ve un gibi akarı kokarı olmayan malzemeler ise kilerde sırası geldikçe kazanlarda karışımını bekliyordu.
155 
 Borç Para  (Mehmet Önder)

Burada anlatılan olay yaşanmış bir olaydır. Yaklaşık on beş yıl yazacağım diye niyetlendim, bir türlü olmadı, sonunda , İzmir Barosu'nun mizan dergisi Kantar için bir mizah yazısı yazmam gerekti , tuttum zaten genel hatları aklımda olan bu öyküyü yazıp gönderdim. Öykü yayınlandı. Benim hayatta yazdığım ilk öyküdür.
156 
 Yuvana Dön Artık  (Ahmet Zeytinci)

Evladım, canım ciğerim Hamsi sana sesleniyorum sana ''Artık yuvana dön'' Biz sana gereken ilgiyi gösteremiyor muyuz da bizden uzaklaşıyorsun kaçıp gidiyorsun. Ne kötülüğümüzü gördün de bu suları terk edip gittin ta Gürcistan'lara...
157 
 Sosyal Medya Kimlere Faydalı  (Ahmet Zeytinci)

Hanımefendi, çok sosyal, cemiyet hayatında da bir sürü ahbabı ve sevdiği olan cıvıl cıvıl bir kişiliğe sahipti. Birçok yardım derneğinde asil üyeliği, kimisinde yönetim kurulu başkanlığı onun için vazgeçilmez bir durumdu. Çok sıklık ile yazılı görsel basında eşi ile birlikte yer alırlar ve bunun ile de hem kocası hem de kendisi, çevreye pek çaktırmasalar da, gizliden gizliye gurur duyarlardı. Çok önemli bir işti onun için böyle yardım derneklerinde sosyal faaliyetlerde bulunmak.
158 
 Peynir Gemisine Müdahaleler  (Ahmet Zeytinci)

Bunu derler demeye de, ben bunu en kısa zamanda denemeliyim. Bir yürüttüm mü laf ile peynir gemisini, Guiness Rekorlar Kitabına bile girerim, bir düşünsene... Popüler Gazetelerde benim adımın geçtiği başlıklar Hürniyet, Mirniyet, Financiyet Taymıs maymıs, Le Figarı, Deutçe zeytung maytung şöyle başlıklar atmışlar benim için mesela... Müthiş Türk asırlardır olmayan bir şeyi başardı ve ’’Laf ile peynir gemisini yürüttü hatta yürütmek ile de kalmadı yakında da kıtalar arası koşturacağı, sefere çıkaracağı söyleniyor bu müthiş Türk’ün.’’
159 
 Çok Mütevazıyımdır Çook  (Ahmet Zeytinci)

Baba mesleği dedik ya, bayrağı babamızdan devir aldık, biz de çocuklarımıza zamanı gelince, gayet mütevazı bir şekilde devredip köşemize çekilmeyi de biliriz evvel Allah. Demek ki neymiş, bu bir bayrak yarışı, bayrağı yere düşürmemeli...
160 
 Bir Issız Adaya Düşseniz Yanınıza Alacağınız Üç Bakan  (Cengiz Arabacı)

-Sayın Başbakanım, nerden baksanız siz ve 12 bakan arkadaşımızla bu adada mahsur kalalı 3 sene oluyor. Bence artık çoktan aramayı kesmişlerdir ve yeni kabine kurulmuştur.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Bayandan Az Kullanılmış
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Uzaktan Kumandan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Niyazi Amca
Kamil Erbil
Öykü > Gülmece (Mizah)
İki Hınzır Güvercin
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Soba Yakma Sanatı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kediler İsyanlarda
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kravatttt Vayyyy Kravatttt
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Kilolarınız ile Barışın
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Biz Bir Türlü Kayamadık
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Şikayetçiyiz Okurlardan
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Firardalar
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Emekli Maaşı
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.